4 priežastys, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo

Nuo netikėtų sąskaitų iki darbo praradimo skubios pagalbos fondas padeda apsaugoti jūsų finansinę gerovę.

Niekas nenori praleisti laiko apmąstydamas blogiausius scenarijus. Bet jei įvyksta ekstremali situacija ir jūs nesate pasirengęs finansiškai, nuosėdos ne tik kelia didžiulį stresą, bet ir gali turėti rimtų finansinių pasekmių. Tai yra svarbiausia priežastis, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo.

Christine Luken, autorė ir asmeninių finansų tinklaraštininkė, tai sužinojo sunkiu keliu.

„Prieš turėdamas skubios pagalbos fondą, jei turėjau netikėtą automobilio remontą ar veterinarijos gydytojo sąskaitą, turėjau dvi problemas“, – sako ji. „Originali ekstremali situacija ir pinigų problema“.

Kartą, kai Lukeno generatorius sugedo, ji turėjo pasinaudoti paskolomis iki atlyginimo, kad sumokėtų tai išspręsti, ir tai sukėlė kredito problemų.

Netikėta autoavarija yra tik viena iš priežasčių, kodėl jums reikia skubios pagalbos lėšų.

“Tai pradėjo paskolų iki atlyginimo ciklą, kuris tapo nekontroliuojamas”, – sako ji. “Aš galų gale atšokau atlyginimo dienos skolintojui čekį”.

Neatidėliotinos pagalbos fondo įkūrimas buvo nepakeistas Lukenui, kuris rekomenduoja sutaupyti bent šešių mėnesių atlyginimą netikėtoms išlaidoms (sugedęs generatorius gali atsitikti bet kam).

„Mano pagalbos fondas yra tarsi amortizatorius tarp manęs ir gyvenimo“, – sako ji. “Aš vis dar turiu veterinarijos sąskaitas ir automobilių remontą, tačiau jie kelia mažiau streso ir trikdo, nes turiu pinigų santaupose, kad padengčiau išlaidas.”

Neatidėliotina taupomoji sąskaita gali padėti padengti išlaidas darbo netekimo ar nedarbo atveju.

Yra daugybė priežasčių, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo – čia pateikiamos keturios iš labiausiai paplitusių:

1. Darbo praradimas

Karjeros apsauga yra viena iš priežasčių, kodėl reikia skubios pagalbos fondo. „Žmonės netikėtai praranda darbą ir turėjo tai išsiaiškinti“, – sako Davidas Wrightas, asmeninių finansų svetainės „DollarBits.com“ tinklaraštininkas. “Jei jie turėtų skubios pagalbos fondą, jie galėtų turėti grynųjų, kad galėtų sumokėti nuomą, komunalines paslaugas ir pan. Kaip be šio fondo galėtumėte susitvarkyti?”

Praradus darbą, viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo, yra ta, kad galėtumėte apgalvotai pasirinkti, koks bus jūsų kitas karjeros žingsnis.

Nedirbant ir ieškant naujo darbo yra skubios pagalbos fondo priežastys.

“Jei turite skubios pagalbos fondą, galite sutelkti dėmesį į kito tinkamo darbo paiešką”, – sako Lukenas. „Jei esate finansiškai beviltiškas, galite jausti spaudimą užimti pirmąją jums siūlomą poziciją, net jei tai nėra geriausiai tinkama“.

2. Medicinos ar stomatologijos sąskaitos

Jūs jaunas, sveikas – kas gali nutikti blogai? Iš tikrųjų daug. Pradedant netikėtomis ligomis ar ertmėmis, baigiant didelėmis avarijomis, viena iš daugelio skubios pagalbos fondo priežasčių yra ta, kad jums nereikia patirti didelių medicininių išlaidų ir nėra galimybės už jas sumokėti.

Netikėtos sąskaitos už mediciną yra dar viena priežastis, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo.

Net jei turite medicininį ar dantų draudimą, tai negarantuoja, kad nereikės mokėti už visą ar dalį savo priežiūros iš savo kišenės. Be atskaitymų, kai kurios procedūros gali būti netaikomos, arba galite maksimaliai padidinti savo būtiniausių sveikatos priežiūros paslaugų aprėptį savo plano metais.

Jei ieškote priežasčių, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo, įsivaizduokite, kad norite ne tik rūpintis savimi, bet ir sugalvoti lėšų skubiai medicininei padengti.

„Kai nesijaudinate dėl savo medicininės priežiūros išlaidų, – sako Lukenas, – galite susitelkti į tai, kad pagerėtumėte.“

3. Namų remontas

Atsisėdate ant sofos žiūrėti filmą su dideliu dubeniu spragintų kukurūzų ir staiga jūsų tualetas ima perpildyti. Puikus. Tai ne tik sugadins jūsų vakaro planus, bet ir gali sugadinti jūsų biudžetą, nes vandentiekio avarinės situacijos nėra pigios. Dar viena gera priežastis, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo.

„Nors dauguma žmonių turi būsto savininkų draudimą, yra išlaidų, kurių draudimas nedengia“, – sako Wrightas. „Net jei išlaidos bus padengtos, draudimo paslaugų teikėjas gali lėtai mokėti.“

Gera skubios pagalbos fondo priežastis? Galimybė sumokėti už nenumatytą, bet būtiną namo remontą, pavyzdžiui, jei jums reikia remontuoti ar pakeisti prietaisą, nereikalaujant didelių sumų iš jūsų kreditinės kortelės.

Brangus namo remontas yra vienas iš priežasčių, kodėl jums reikia skubios pagalbos fondo.

„Jei turėjote netikėtų išlaidų ir už jas sumokėjote kreditine kortele, – sako Wrightas, – jūsų skubios pagalbos fondas padės jums sumokėti tą kortelę nepatiriant jokių palūkanų išlaidų“.

4. Auto remontas

Pridėkite automobilio remontą prie priežasčių, dėl kurių jums reikia skubios pagalbos lėšų, sąrašo. Turintis veikiantį automobilį yra labai svarbus daugeliui žmonių, ypač tiems, kurie neturi galimybės naudotis viešuoju transportu. Jei neturite automobilio, gali kilti sunkumų laiku patekti į biurą arba numatyti taksi ar „Uber“ – tai gali greitai pabrangti.

Viena iš skubios pagalbos fondo priežasčių yra brangaus automobilio remonto ar avarijos išlaidų padengimas. Net jei jūsų automobilis yra apdraustas, avarijos atveju vis tiek gali tekti sumokėti išskaitą, o įprastas automobilio remontas, pvz., Nauji stabdžiai, naujos žvakės ar naujas paskirstymo diržas, gali grąžinti šimtus dolerių.

Brangus automatinis remontas yra vienas iš svarbiausių priežasčių, reikalingų skubios pagalbos fondui, sąraše.

„Jei neturite skubios pagalbos fondo, galite būti priversti pasirinkti remonto paslaugų teikėją, kuris patvirtins jus mokėjimams, o ne tą, kuris turi geriausią kainą ir kokybę“, – sako Wrightas. „Vien tai galėtų sutaupyti 15–20 proc., Jei iš anksto turėtumėte pinigų sumokėti už remontą.“

Būkite pasirengę viskam

Nors niekada negalite iki galo pasiruošti ekstremalioms situacijoms, skubios pagalbos fondo priežastys yra daug: jūsų vamzdžiai gali užšalti, galite gauti netikėtą mokesčių sąskaitą, gali tekti paskutinę minutę keliauti norint aplankyti sergančią giminę ar… sąrašą tęsiasi ir tęsiasi. Planavimas dabar yra geriausias būdas užtikrinti nenumatytų problemų įveikimą.

Lukenas, kuriam prireikė maždaug metų, kad išsaugotų savo skubios pagalbos fondą, mėgaujasi ramybe, kurią siūlo taupymo fondas.

“Aš niekada nenoriu daugiau be vieno”, – sako ji. „Tai man padeda geriau miegoti naktį, žinodamas, kad galiu susitvarkyti su finansinėmis gyvenimo peripetijomis.“

Ji siūlo automatizuoti taupymo jūsų neatidėliotinų lėšų fonde procesą – tai galite padaryti atidarydami tokią sąskaitą kaip „Discover“ internetinė taupomoji sąskaita ir nustatydami automatinį pervedimą.

„Nustatykite automatinius pervedimus iš savo atsiskaitomosios sąskaitos ar darbo užmokesčio į taupomąją sąskaitą, kad jums nereikėtų apie tai galvoti“, – sako ji. „Net 50 arba 100 USD už apmokėjimo laikotarpį greitai kaupiasi.“

Parašykite komentarą