5 dalykai, kuriuos reikia žinoti apie CERB perėjimą prie EI

Dabar, kai Kanados pagalbos nelaimės atveju (CERB) oficialiai baigėsi, federalinė vyriausybė padarė naujas pranešimai tkepurės valia palengvinti perėjimą į darbo draudimą (EI). Mkanadiečių iliuzijų yra tikimasi perkelti per tūkste naujasly atnaujinta EI ir reikės suprasti, kaip tai veiks ir kokią paramą jie gali tikėtis gauti.

Visoje COVID-19 pandemijoje CERB ir jo patogus pritaikymo procesas buvo svarbus saugumo tinklas neapibrėžtumo metu. EI bus kitoks procesas. Gauta suma ir būdas, kaip taikysite, turės atlikti daugiau administracinių veiksmų. Norint priprasti prie naujojo EI, prireiks šiek tiek laiko. Norėdami padėti jums kuo sklandžiau pereiti nuo CERB prie EI, pateikiame klausimus ir atsakymus apie tai, kas bus ateityje.

  1. Kaip CERB perėjimas prie EI paveiks mano finansinės paramos mokėjimus?

Didelė pasirengimo pereiti nuo CERB prie EI dalis yra supratimas, kiek finansinės pagalbos galite tikėtis gauti. CERB buvo labai nuspėjamas. Visi, kurie kreipėsi, gavo 2000 USD per mėnesį. Paprastai, jei turite teisę gauti darbo draudimo išmokas, jūs gaunate 55 procentus vidutinio draudžiamojo savaitinio darbo užmokesčio, neviršydami didžiausios sumos. Naujosios taisyklės numato, kad visų kanadiečių uždarbis gali būti apskaičiuojamas vidutiniškai per 14 geriausių darbo savaičių (priešingai nei 22 ar 52). Taip pat yra minimalios ir maksimalios sumos.

Pagal naujas taisykles, atnaujinta rugsėjo pabaigoje, minimali nauda bus $500 savaitė, kuris atitinka CERB, iki 26 savaitės. maksimalus bus 573 USD. Taigi galų gale gausite daugiau ar mažiau pinigų, priklausomai nuo jūsų ankstesnio uždarbio. Kaip ir CERB, šios sumos yra apmokestinamos.

  1. Kuo EI paraiškų teikimo procesas skiriasi nuo CERB?

Pagrindinis skirtumas yra tas, kad EI paraiškos bus teikiamos per „Service Canada“, o ne Kanados pajamų agentūrą. Jei jau gavote CERB per „Service Canada“ ir jau turite teisę gauti EI, jūs automatiškai pereisite prie EI išmokų, kai tik CERB baigsis rugsėjo pabaigoje. Jei turite teisę gauti EI, bet gavote CERB per Kanados mokesčių agentūrą, turėsite kreiptis per „Service Canada“.

Kitas didelis skirtumas pastebėsite per CERB pereinant prie EI valios ataskaitų teikimo reikalavimai ir dažnumas. Kai tik turėsite taikoma ir užpildėte savo pirmąją ataskaitą kas dvi savaites, pirmąjį mokėjimą turėtumėte gauti per 28 dienas nuo paraiškos pateikimo. Tada turėsite toliau pateikti kas dvi savaites rodo, kad tu yra vis dar turi teisę gauti EI išmokas.

  1. Kaip sužinoti, ar pagal naujus pakeitimus galiu pretenduoti į EI?

Naujasis EI turi daug platesnius tinkamumo reikalavimus. Dabar galite pretenduoti į EI, jei per paskutines 52 savaites dirbote tik 120 draudžiamųjų valandų, atitinkančių maždaug tris su puse savaitės. Tai didelis skirtumas nuo išankstinio COVID EI, kuriam prireikė nuo 420 iki 700 draudžiamųjų valandų.

Paskelbta ir trys nauji privalumai aprėpti darbuotojus, kurie neturi prieigos prie EI. Kaip ir EI išmokų atveju, tokių yra ataskaitų teikimo reikalavimai to reikia tenkinti tol, kol toliau gausite bet kurią iš žemiau nurodytų išmokų.

  • Kanados atkūrimo pašalpa (CRB) savarankiškai dirbantiems asmenims, kurie neturi teisės gauti EI ir negali atnaujinti darbo, skirs 400 USD per savaitę iki 26 savaičių.
  • Kanados sveikimo ligos išmoka (CRSB) skirs 500 USD per savaitę iki dviejų savaičių darbuotojams, kurie serga ir turi izoliuotis dėl priežasčių, susijusių su COVID-19.
  • Kanados atkūrimo rūpybos išmoka (CRCB) darbuotojams, kurie negali dirbti, nes rūpinasi vaiku, išlaikomu ar šeimos nariu, nes mokyklos ar dienos darželiai uždaryti dėl COVID-19, kiekvienam namų ūkiui skirs 500 USD per savaitę iki 26 savaičių.
  1. Ar galiu dirbti gaudamas išmokas?

Taip, naujoji Kanados atkūrimo išmoka skirta skatinti kanadiečius įsidarbinti ten, kur jie gali. Gavę išmokas, reikalavimus atitinkantys gavėjai galės uždirbti iki 38 000 USD metinių grynųjų pajamų iš darbo ar savarankiško darbo. Peržengus šią ribą, turėtumėte grąžinti 50 centų už kiekvieną papildomą uždirbtą dolerį.

Naujojo EI gavėjams už kiekvieną uždirbtą dolerį galėsite išlaikyti 50 centų EI išmokų – iki 90 procentų savaitinio draudžiamojo uždarbio, naudojamo apskaičiuojant jūsų EI išmokos sumą. Ši 90 procentų suma vadinama uždarbio riba. Jei uždirbsite pinigų, viršijančių šį slenkstį, iš jūsų išmokų išskaičiuosime juos doleriais už dolerius. Daugiau galite perskaityti čia.

  1. Ką daryti, jei EI nepakaks sąskaitoms padengti?

Jei nerimaujate dėl to, kad negalėsite įvykdyti savo finansinių įsipareigojimų per CERB pereinant prie EI, svarbu imtis veiksmų dabar. Pradėkite kalbėdami su savo kreditoriais. Daugelis įmonių kiekvienu atveju ir toliau siūlo sumažintas arba atidėtas mokėjimo galimybes. Svarbiausia yra anksti su jais bendrauti.

Jei skolos grąžinimas jus stabdo, reikia apsvarstyti daugybę variantų. Skolos sumažinimas yra vienas geriausių būdų atlaisvinti pinigų srautus. Jei turite kredito kortelių likučių, paskolų iki atlyginimo ar kitų didelių palūkanų skolų, skolų konsolidavimo paskola gali supaprastinti sąskaitų apmokėjimą ir sumažinti palūkanų mokesčius.

Tačiau kai skolų konsolidavimo nepakanka, kad padėtumėte išsisukti, licencijuotas nemokumo patikėtinis gali susitikti su jumis, kad įvykdytų jūsų finansinius įsipareigojimus ir padėtų ištirti visas jūsų galimybes.

Mes tai žinome skolos pagalba nėra lengva. Mūsų skolų specialistai atidžiai išklausys jūsų rūpestį, padės suprasti savo finansinę padėtį ir pateiks patikimų patarimų. Knyga nemokama, konsultacija be įsipareigojimų.

Suplanuokite paskyrimą

Parašykite komentarą