5 priežastys, kodėl negalima išeiti į pensiją anksčiau

Gali būti nesuprantama, kodėl apie mus išeina į pensiją mūsų draugai, šeimos nariai, kolegos, pažįstami ir dar jaunesni žmonės. Nors mes daug galvojame apie tai, kaip jiems tai pavyko, šis scenarijus gali nuvesti mus nuo geresnio gyvenimo. Kadangi dauguma iš mūsų nėra laimėję loterijoje ar paveldėję milijonus, ankstyvas išėjimas į pensiją reikalauja kruopštaus planavimo. Nors svajojame apie savo naują gyvenimą, keliaujame ten, kur norime, kasdien atsipalaiduojame ar skiriame daugiau laiko savo pomėgiams, svarbu apskaičiuoti, kiek pinigų mums reikės, kai išeisime į pensiją, ir kokia yra mūsų dabartinė finansinė padėtis. Jei norite išeiti į pensiją iki 65 metų amžiaus, svarbu įsitikinti, kad nėra kliūčių ankstyvam išėjimui į pensiją.

1. Santaupų panaikinimas

Nesugebėjimas kaupti pensijai yra bene reikšmingiausia klaida, sulaikanti jus nuo ankstyvo išėjimo į pensiją. Kuo greičiau norėsite išeiti į pensiją, tuo greičiau ir ilgiau turėsite susikaupti. Ankstyvas maksimalus padidinimas ir nuolatinis taupymo padidinimas yra geriausia idėja sėkmingai pasiekti tikslą. Taupymas įvairiems pensinio amžiaus poreikiams gali padėti išvengti pinigų išleidimo šiandien.

2. Nesinaudojimas darbuotoju

Jei dirbate darbo vietoje, kurioje siūlomas pensinis planas, be to, kaupimo galimybė, pavyzdžiui, įmokos į 3-iąjį pensijų lygį, svarbu visapusiškai tuo pasinaudoti. Jei šios išmokos nebus naudojamos, tai tarsi išmeskite pinigus į vėją.

3. Kreditinių įsipareigojimų egzistavimas

Studijų paskola, hipotekos paskola, automobilio paskola, kreditinės kortelės – atrodo, kad turite milijoninę skolą. Kredito įsipareigojimai taip pat neleidžia išeiti į pensiją anksčiau laiko, nes, kaip žinote, kreditas laikui bėgant gali kainuoti tūkstančius eurų. Vienintelis dalykas, kurį galite padaryti pragyvenimui, yra sukurti paskolos grąžinimo planą ir jį įvykdyti kuo greičiau grąžinant paskolą kuo greičiau. Jei tam reikia papildomos motyvacijos, apskaičiuokite, kiek mokate procentais per tam tikrą laiką. Įsivaizduokite, kiek pinigų šiuo metu mokate procentais, kuriuos galėtumėte investuoti į pensiją? Grąžinę paskolas, nedelsdami toliau investuokite paskoloms skirtas sumas į pensijų sąskaitą.

4. Biudžeto nepaisymas

Kruopštaus biudžeto plano sudarymas yra puikus pirmas žingsnis į ankstyvą išėjimą į pensiją, jei taip pat yra gerbiama. Svarbu realiai apskaičiuoti dabartines ir būsimas išlaidas. Biudžeto plane turėtų būti nurodytos būsto išlaidos, komunalinės paslaugos, transportas, sveikatos priežiūra ir maistas, taip pat visi jums svarbūs priedai, tokie kaip kelionės, maitinimasis lauke, automobilis, namas ir nauji drabužiai.

5. Pamiršus mokesčius

Kai ateis laikas apskaičiuoti ir mokėti pensiją, ji bus apskaičiuojama pagal reguliarias mokesčių įmokas. Dėl šios priežasties nepamirškite apie privalomas valstybinio socialinio draudimo įmokas, kurių dalis mokama į 1 ir 2 pensijų lygius. Įsitikinkite, kad šie mokesčiai yra sumokėti, ir apskaičiuokite, kiek įmokomis grįstos pensijos tikitės gauti, kai išeisite į pensiją.

Parašykite komentarą