5 skirtumai tarp sutelktinio finansavimo ir sutelkimo

Pastaraisiais metais vartojami tokie terminai kaip sutelktinis finansavimas ir minia. Abu jie turi bendrą vardiklį, kad jie yra alternatyvūs banko paskolų finansavimo šaltiniai. Iš tikrųjų Ispanijoje šios dvi sistemos naudojamos vis dažniau, nes jos gali būti labai įdomios finansuojant projektą.

Tačiau, be to, abu yra alternatyvios finansavimo sistemosJie pateikia labai didelių skirtumų, kurie turėtų būti gerai žinomi renkantis vieną ar kitą. Pasiruošę pradėti?

Sutelktinis finansavimas: kas tai?

Iš abiejų terminų galbūt jums labiausiai pažįstamas yra sutelktinis finansavimas, dar vadinamas sutelktinis finansavimas. Nors šis modelis tradiciškai buvo susijęs su kultūros projektais, šią sistemą naudojo daugelis MVĮ ar žmonės, norintys gauti finansavimą savo projektams pradėti – nuo įmonės sukūrimo iki knygos leidybos.

Šioje sistemoje investuotojai deponuoja savo kapitalą per internetines platformas, ir paprastai tie, kurie paprašė pinigų, siūlo išskirtines galimybes atlygis kiekvienam globėjui, atsižvelgiant į paaukotą sumą ir sutartyje pasirašytas sąlygas.

Jo veikimas yra labai paprastas: projekto savininkas tam tikrą laiką platformoje skelbia savo iniciatyvą, o potencialūs investuotojai vertina ir vertina šį projektą. Iš to skatinama pasiekti daugiau investuotojų ir nustatomas terminas finansavimo tikslui pasiekti. Pasiekus šį tikslą, projektas baigiamas.

Sutelktinio finansavimo variacija yra akcijų sutelkimas, kai investuotojai siekia finansinės grąžos. Tokiu atveju investuotojai mainais gaus kažką panašaus į įmonės akciją, nors pelningumas visada priklausys nuo projekto sėkmės.

Kas yra skolinimasis iš minios? Kuo jis skiriasi nuo sutelktinio finansavimo?

Miniatiūrinio skolinimosi atveju profesionalių ar institucinių investuotojų grupė investuoja savo kapitalą į mažas ar vidutines įmones su tam tikra palūkanų norma. Tokiu būdu jo veikimas yra panašus į banko paskolų veikimą, tačiau dažniausiai jis yra skirtas žmonėms, negavusiems investicijų per tradicinę bankininkystę. Be to, jo kaina paprastai yra pigesnė, o investuotojai gauna daugiau pelningumo nei naudojant tradicinius modelius.

Taigi skolinimasis iš minios kelia tam tikrą riziką, nes, viena vertus, paskolos paprašęs asmuo turės grąžinti pinigus visiems investuotojams, net jei projektas nebus vykdomas. Tačiau investuotojams tai yra daug saugiau nei sutelktinis finansavimas, nes, nors ir yra nusikalstamumo normos, jos paprastai yra labai žemos, nes paskolų prašančių įmonių mokumas yra atidžiai stebimas.

Rizika yra būtent vienas ryškiausių sutelktinio finansavimo ir skolinimosi skirtumų, tačiau ne vienintelis. Pažiūrėkime juos:

  • Rizika: investuotojams sutelktinio finansavimo nuosavas kapitalas kelia daug didesnę riziką, kaip matėme anksčiau, nes jie susigrąžins savo investicijas tik tada, jei projektas bus sėkmingas. Tačiau, finansuodami projektą skolindamiesi iš minios, turime nepamiršti, kad paskolą turėsime grąžinti, kad ir kaip būtų.
  • Privalumai: didesnio skolinimosi atveju nauda investuotojui priklausys nuo sutartos palūkanų normos, kuri bus tiesiogiai susijusi su projekto rizikos lygiu. Kita vertus, sutelktinio finansavimo srityje nauda siejama su projekto sėkme, ir gali būti įvairių tipų. Jei mes ieškome tik ekonominės naudos, bus geriau lažintis dėl sutelktinio finansavimo nuosavo kapitalo.
  • Garantijos: sutelktinio finansavimo atveju nėra jokių garantijų, o mes priklausome nuo to, ar projektas bus sėkmingas, o tuo remsimės tik savo nuojauta ir žiniomis. Jei kalbėsime apie skolinimąsi iš minios, paprastai pasirašoma sutartis, kurioje nustatomos paskolos grąžinimo sąlygos ir kuri garantuoja, kad susigrąžinsime investuotus pinigus.
  • Pelningumas: Dėl didesnės rizikos, sutelktinis finansavimas paprastai turi didesnį pelningumą, bet, kaip matėme, gali būti, kad galų gale mes negausime jokios naudos.
  • Investuotojai: nors sutelktinio finansavimo srityje kiekvienas gali tapti globėju, minios skolinimas paprastai yra skirtas profesionaliems investuotojams.

Apibendrinant galima pasakyti, kad abi sistemos gali būti du geri alternatyvūs finansavimo metodai, tačiau kiekvienas jų turi savo privalumų ir trūkumų. Tai taip pat priklausys nuo to, ar norime investuoti į projektą, ar finansuoti savo iniciatyva.

Taigi sutelktiniame finansavime bus svarbiau parodyti vidutinio ir ilgo laikotarpio projekto gyvybingumą, nes tik tokiu būdu galėsime įtikinti investuotojus. Be to, turėsime būti kūrybingi siūlydami atlygį ir naudą, kuri, atminkite, nebūtinai turi būti tik ekonominė. Tiesą sakant, dažniausiai yra gana įprasta, kad jie yra tiesiogiai susiję su norimo sukurti projekto pobūdžiu.

Jei, priešingai, pasirenkame skolinimąsi iš minios, turime įrodyti savo mokumo pajėgumus, kaip tai atsitinka kreipiantis dėl įprastos paskolos ar kredito, nes tik tokiu būdu mums bus suteikti pinigai. Tačiau tai nereiškia, kad iniciatyvos sėkmė nėra svarbi: jei mūsų projektas nebus vykdomas į priekį, pinigus turėsime grąžinti tokiu pačiu būdu, todėl patogu organizuotis patiems, kad nekiltų problemų, kai valdant skolą.

Parašykite komentarą