Apibrėžimas, įmonių skola, gera ir bloga skola

Kas yra skola?

Skola yra pinigai, kuriuos viena šalis pasiskolino iš kitos finansiniam poreikiui patenkinti, kurio kitu atveju negalima visiškai patenkinti. Daugelis organizacijos panaudokite skolą prekėms ir paslaugoms įsigyti, kurių nepavyksta sumokėti grynaisiais.

Skola

Pagal a skolos susitarimas, paskolos gavėjas gauna leidimą gauti bet kokią reikalingą pinigų sumą, jei ji bus grąžinta sutartą dieną. Daugeliu atvejų mokėtina suma apmokama su tam tikromis palūkanomis.

Remiantis pasiskolinta suma, skola gali būti turtas arba komplikacija. Geriausias būdas valdyti skolas yra keblu, ypač skolininkui, kuriam sunku atlikti suplanuotus mokėjimus.

Skolos suskaidymas

Yra daugybė skolų rūšių, tačiau dažniausiai tai yra paskolos automobiliams, hipotekosir kreditinės kortelės skola. Remiantis sutartomis sąlygomis, paskolos gavėjas privalo grąžinti negrąžintą sumą iki nustatytos datos. Be to, sąlygose paprastai nurodoma, kokios palūkanos bus sukauptos per jos aptarnavimo laikotarpį procentais nuo pagrindinės sumos.

Palūkanos yra esminis paskolos elementas, nes jos užtikrina, kad skolintojams bus grąžinta rizika, kurią jie prisiima, ir skatina skolininkus greitai atlikti mokėjimus, kad būtų apribotos palūkanomis pagrįstos išlaidos.

Įmonių skola

Bendrovės, norinčios pasiskolinti pinigų, gali naudotis kitomis funkcinėmis galimybėmis, išskyrus kreditines korteles ir paskolas. Korporacinės įstaigos gali ištirti kitas skolų rūšis, pavyzdžiui, komercinius vekselius ir obligacijos, kurios nėra prieinamos asmeniui.

Obligacijos leidžia įmonėms pritraukti lėšų parduodant pažadą grąžinti suinteresuotus investuotojus. Įstaigos ir atskiros investicinės organizacijos gali įsigyti obligacijų, kurioms paprastai taikoma iš anksto nustatyta palūkanų norma arba kuponas. Pavyzdžiui, jei subjektas nori surinkti milijoną dolerių naujoms mašinoms įsigyti, jis gali suteikti visuomenei po 1000 obligacijų, kurių kiekviena verta po 1000 USD.

Asmenims ar kitoms įmonėms įsigijus obligacijas, jų savininkams garantuojama nominali vertė tam tikrą dieną, paprastai vadinama terminu. Ši suma yra papildoma reguliariomis obligacijos palūkanomis per visą obligacijos galiojimo laikotarpį.

Obligacijos veikia panašiu principu, kaip ir įprastos paskolos. Tačiau skolinasi įmonė, o investuotojai yra kreditoriai arba skolintojai. Komercinis vekselis yra trumpalaikė skola, kurios grąžinimo laikotarpis yra trumpesnis arba lygus 270 dienų.

Gera skola prieš blogą skolą

Įmonių finansų srityje didelis dėmesys skiriamas įmonės skolų sumai.

Jei dėl vienų ar kitų priežasčių sumažėja pardavimai ir įmonė nebėra tokia pelninga, kaip buvo kadaise, tuomet ji gali ir nesugebėti grąžinti paskolų. Tokia įmonė patiria riziką bankrutuoti. Tačiau subjektas, kuris nesiima paskolų, gali riboti savo plėtros galimybes.

Rinkoje yra daug pramonės šakų, ir kiekviena jų savitai sąveikauja su skolomis. Taigi kiekviena įmonė, naudodama savo pramonei būdingas skales, nustato reikiamą skolos sumą. Vertinant įmonės finansinius rodiklius, naudojami įvairūs rodikliai, siekiant įvertinti, ar jos skolos lygis yra priimtino diapazono ribose.

Gera skola leidžia asmeniui ar įmonei efektyviai valdyti finansus, kad būtų lengva remtis turimais turtais, įsigyti tai, ko reikia, ir gerai pasiruošti neaiškumams. Tai apima hipotekas, prekių ir paslaugų pirkimą, kurie taupo pirkėjo pinigus, paskolas švietimui ir skolų konsolidavimą.

Kita vertus, bloga skola yra užduotis, kurios vertė sumažėja iškart po pirkimo. Tačiau šis apibūdinimas tinka daugumai gyvybiškai reikalingų dalykų, tokių kaip automobiliai, televizoriai ir drabužiai. Kiti pavyzdžiai yra kreditinės kortelės arba paskolos iki atlyginimo.

Užtikrinta ir neužtikrinta skola

Užtikrintos skolos apima grąžinimo pažadą ir užstatą. Skolos užtikrinimas reiškia turto suteikimą, kad tuo atveju, jei paskolos gavėjas nevykdytų įsipareigojimų, jį būtų galima parduoti norint susigrąžinti paskolintus pinigus.

Realiame gyvenime užtikrintų paskolų pavyzdžiai yra hipotekos ir paskolos automobiliams, nes finansuojamas straipsnis yra užtikrinimo priemonė. Pavyzdžiui, jei paskolos gavėjas perka automobilį ir nevykdo mokėjimo, paskolos davėjas gali parduoti transporto priemonę, kad susigrąžintų likusią sumą. Be to, jei ūkio subjektas imasi hipotekos, turtas naudojamas kaip užtikrinimo priemonė. Kredito davėjas išlaiko susidomėjimą turtu finansiškai, kol paskolos gavėjas pašalina hipoteką.

Kita vertus, neužtikrinta skola nėra susijusi su užstatu. Tačiau jei paskolos gavėjas negrąžina paskolos, paskolos davėjas gali nustatyti teismui mokesčius, kad susigrąžintų paskolintą sumą. Kreditoriai naudojasi kreditingumu, kad įvertintų skolininko grąžinimo galimybes.

Susiję skaitymai

CFI yra oficialus pasaulio teikėjas Finansinio modeliavimo ir vertinimo analitikas (FMVA) ™ sertifikavimo programa, skirta padėti visiems tapti pasaulinio lygio finansų analitikais. Norėdami toliau siekti karjeros, naudingi toliau nurodyti papildomi PIT ištekliai:

  • FICO rezultatas
  • Paskolos paktas
  • Pagrindinis mokėjimas
  • Projektuojami balanso eilutės elementai

Parašykite komentarą