Apklausa: tik 7% JAV skolininkų tikisi mirti skolingi

JAV skolininkai jaučiasi optimistiškai nusiteikę šiomis dienomis.

Pagal „CreditCards.com“ septintą metinę apklausą be skolų tik 7% skolininkų tikisi mirti skolingi.

Tai yra dramatiškai mažesnė procentinė dalis nei 2019 m. (25 proc.) Ir 2018 m. (30 proc.) – ir netgi mažesnė nei ankstesnė žemiausia 2013 m. (9 proc.).

Tik 7% respondentų teigė nežinantys, kada bus skolingi, palyginti su 2019 m. (41 proc.) Ir 2018 m. (38 proc.).

Stipri ekonomika skatina optimizuoti skolas

Šiemet atsargos pasiekė daug rekordinių aukštumų, neseniai pasiekėme žemiausią nedarbo lygį per 50 metų ir džiaugėmės daugiau nei dešimtmetį trukusiu ekonomikos augimu, pažymėjo „CreditCards.com“ pramonės ekspertas Tedas Rossmanas.

Dėl šios teigiamos statistikos amerikiečiai jaučiasi gerai dėl savo skolų lygio, kai įžengsime į 2020 m.

Nors Rossmanas sutiko, kad ši ataskaita iš esmės yra teigiama, jis mano, kad besitęsiantis kredito kortelių įsiskolinimų didėjimas – kaip įrodyta naujausioje „Experian“ kredito būklės ataskaitoje – kelia nerimą.

Kredito kortelių skola yra labiausiai paplitusi skolų rūšis, o vidutinė kortelės palūkanų norma yra daugiau nei 17%, tai yra maždaug keturis kartus didesnė nei vidutinė hipotekos ar automatinės paskolos norma.

Rossmanas teigė, kad vartotojai turėtų pasinaudoti ekonominiu laikotarpiu, kad pasiruoštų patarlės lietingai dienai.

„Pasiruoškite galimam nuosmukiui sumokėdami savo kredito kortelės skolą dabar“, – sakė jis. „Strategijos gali apimti balanso pervedimo kortelę, šoninį šurmulį, nereikalingo turto pardavimą ir išlaidų mažinimą“.

Peržiūrėkite ankstesnių metų apklausas: 2019, 2018, 2017, 2015, 2014

Gyvenimo apklausa be skolų: pagrindinės išvados

Štai keletas kitų reikšmingų mūsų apklausos rezultatų:

  • Daugelis skolininkų tikisi būti laisvi per trumpą laiką: Iš apklaustųjų 45% tikisi, kad per penkerius metus nebus skolų. Tik 25% mano, kad tai užtruks daugiau nei 10 metų.
  • Tūkstantmečiai jaučia, kad ilgiausiai bus skolingi: Tarp tų, kurie tikisi, kad tam tikru momentu nebus skolų, vidutinė laiko juosta yra devyneri metai. Tūkstantmečio gyventojai prognozuoja ilgiausiai skolą – vidutiniškai 10 metų.
  • Daugelis žmonių yra skolingi: Apklausa parodė, kad 70% JAV suaugusiųjų turi kažkokių skolų. Tai apima 78% Gen Xers, 74% baby boomers, 70% tūkstantmečių ir 44% Gen Zers.
  • Kredito kortelės skola yra labiausiai paplitusi: Iš visų skolų respondentų pranešė, kad kredito kortelių skolos buvo dažniausiai paplitusios, jas turėjo 41% visų JAV suaugusiųjų. Tačiau nepaprastai 81% kredito kortelių skolininkų tikisi, kad jie padarys didelę pažangą sumokėdami tą skolą 2020 m. Kitos įprastos skolos formos yra paskolos automobiliams ir išperkamoji nuoma (26%), hipotekos (26%), studentų paskolos (16%), medicininės skolos (13 proc.), asmeninės paskolos (12 proc.), būsto paskolos ar kredito linijos (6 proc.) ir paskolos iki atlyginimo (3 proc.).
  • Studentų paskolos ir medicininės skolos yra aktualiausios: Respondentams labiausiai užduso studentų paskolos ir medicininės skolos. Tik 43% studentų paskolų skolininkų buvo optimistai, jie labai sumažins likutį 2020 m., O 51% tūkstantmečių, turinčių studentų paskolas, teigė, kad šiais metais greičiausiai nepadarys skolos.
  • Daugiau vartotojų tiesiog sako „ne“ skoloms: Tik 27% JAV suaugusiųjų teigė planuojantys padidinti savo skolas 2020 m.

2019 m. Lapkričio 27 d. – gruodžio 1 d. Internetu atlikta 2602 JAV suaugusiųjų apklausa. Žr. Apklausos metodiką.

Studentų paskolų burbulas netrukus gali sprogti

Pasak „Princeton College Consulting“ įkūrėjų Benjamino Caldarelli, studentų skolų krizė yra burbulas, kuris sprogs per ateinančius penkerius metus.

“Vienkartinis jubiliejus – masinis skolų atleidimas – būtų didžiausias ir geriausias ekonominis stimulas, kurio galime tikėtis”, – sakė Caldarelli, – o po to mums reikia didelių struktūrinių pokyčių, kaip mokame už švietimą šioje šalyje. “

Rossmanas pabrėžė, kad kadangi studentų paskolas paprastai turi ankstyvos karjeros darbuotojai, turintys mažesnius atlyginimus, prasminga, kad paskolos jaučiasi kaip milžiniškas kalnas.

Medicinos skola gali būti nepaprastai brangi, ypač jei skolininkas negali dirbti ilgesnį laiką, pridūrė Rossmanas.

“Studentų paskolos ir medicininės skolos dažnai turi tai, kas bendra: didelės skolos ir mažesnės pajamos”, – paaiškino Rossmanas.

Tik 23% apklaustų studentų paskolų buvo labai įsitikinę, kad 2020 m. Padengs reikšmingą pažangą padengdami skolas.

Rossmanas patarė tiems, kurie turi studentų paskolų skolą – kurių dauguma yra tūkstantmečiai ir genas Zersas – ir toliau prisijungti.

„Jei laikysitės standartinio 10 metų grąžinimo plano, vis tiek būsite gana jaunas, kai jie bus sumokėti“, – sakė Rossmanas.

Studentų paskolų palūkanų normos (ypač federalinės paskolos, kurios šiuo metu yra 4,53 proc. Bakalaurantams, teigia JAV švietimo departamentas) yra santykinai žemos – daug mažesnės, nei paprastai imama kredito kortelėse, todėl kreditinės kortelės skolos turėtų būti labiau atsipirkimo prioritetas nei studentų paskolos.

Jauni suaugusieji taip pat turėtų pabandyti dalyvauti savo darbo vietų pensijų planuose – bent jau iki darbdavio sutapimo sumos, teigia Rossmanas.

„Ankstyvas patekimas į vertybinių popierių rinką, kai jūsų pinigai turi dešimtmečius, yra puikus dalykas – jei jums sukanka 20 metų, kiekvienas doleris, kurį atidėjote pensijai, iki pensijos gali išaugti iki 15 arba 20 USD“, – sakė Rossman sakė.

Žiūrėti susijusius: Studentų paskolų skola turi banginį poveikį jaunų suaugusiųjų finansiniam gyvenimui

Šis ekspertas mano, kad skolose mirs daugiau vartotojų

Parašykite komentarą