Apkrautas mokesčiais, silpna apsauga


2012 m. Kovo 29 d

Vartotojų ataskaitos: išankstinio mokėjimo kortelių mokesčiai pradeda mažėti, tačiau vartotojams vis dar gresia pavojus dėl prastos informacijos atskleidimo ir silpnos vartotojų apsaugos

CFPB paragino reikalauti geresnio mokesčių atskleidimo ir privalomos apsaugos
Vartotojams, pavyzdžiui, tradicinėms banko išduotoms debeto kortelėms

YONKERS, NY – Naujas Vartotojų ataskaitų analizė išankstinio mokėjimo kortelių nustatė, kad pramonės konkurencija pradeda padėti sumažinti mokesčius, tačiau mokesčiai ne visada atskleidžiami iš anksto ir vis tiek gali greitai padidėti. Be to, išankstinio mokėjimo kortelės taip pat siūlo silpnesnę vartotojų apsaugą nei tradicinės debeto kortelės.
Išankstinio mokėjimo kortelės yra pakartotinai įkeliamos kortelės, kuriomis galima atlikti mokėjimus, panašius į debeto korteles, ir tampa antrosios pakopos bankų sistemos pamatais. Iš anksto apmokėtos kortelės atrodo kaip kitos plastikinės mokėjimo kortelės, jose yra „Visa“, „MasterCard“ arba „Discover“ tinklo logotipai kartu su užrašu „debetas“ kortelės priekyje. Federalinis rezervas nustatė, kad išankstinio mokėjimo kortelės yra greičiausiai augantis negrynųjų pinigų mokėjimo būdas. Tikimasi, kad šis augimas tęsis, kai išankstinio mokėjimo kortelių pramonė siekia pritraukti maždaug 60 milijonų suaugusiųjų, turinčių ribotą prieigą prie banko sąskaitų arba neturinčią jų, verslo.
Vartotojų sąjunga, Vartotojų ataskaitų politikos ir propagavimo padalinys, ragina Vartotojų finansinės apsaugos biurą reikalauti, kad išankstinio mokėjimo kortelių išdavėjai pagerintų mokesčių atskleidimą ir laikytųsi tų pačių privalomų apsaugos priemonių, kurias vartotojai įstatymais garantuoja naudodamiesi debeto kortelėmis, susietomis su jų banko sąskaitomis.
„Dabar, kai tiek namų ūkių valdo savo išteklius, kad tvarkytų savo finansus, atėjo laikas Vartotojų finansinės apsaugos biurui imtis veiksmų apsaugoti vartotojus“, – sakė Michelle Jun, Vartotojų sąjungos vyresnioji advokatė. „Mums reikia naujų taisyklių, kurios reikalauja, kad mokesčiai būtų atskleidžiami paprastu formatu, kad vartotojai žinotų išlaidas prieš įsigydami kortelę. Iš anksto apmokėtoms kortelėms turėtų būti suteikta tokia pati stipri apsauga, kaip ir debeto kortelėms, kad vartotojai galėtų ramiai įsitikinti, kad jų pinigai yra saugūs pametus ar pavogus kortelę “.
Vartotojai paprastai gali rasti informacijos apie keletą kortelių išdavėjų taikomų mokesčių tik įsigydami kortelę parduotuvėje. Kai kurie išankstinio mokėjimo kortelių leidėjai savo interneto svetainėse teikia tiesiogines nuorodas į mokesčių tvarkaraščius, kiti apsunkina šios informacijos paiešką. „Consumer Reports“ ištyrė 16 skirtingų išankstinio mokėjimo kortelių ir nustatė, kad emitentai vartotojams taikė įvairius mokesčius:
Mokesčiai už jūsų kortelės aktyvavimą: 9 iš 16 išankstinio mokėjimo kortelių peržiūrėjo vartotojams mokestį už jų kortelės aktyvavimą. Aktyvinimo mokesčiai svyravo nuo mažiausios 3 USD už „Walmart“ pinigų kortelę, „nFinanSe“ kortelę ir patvirtintą kortelę iki 14,95 USD už kai kurias pasirinktas „RushCards“ korteles. Kai kurie išankstinio mokėjimo kortelių išdavėjai, pvz., „NetSpend“ ir „Western Union“, neberenka aktyvinimo mokesčių.
Mėnesiniai mokesčiai: 13 iš 16 išankstinio mokėjimo kortelių ima mėnesinius mokesčius, nuo 2,95 USD už „nFinanSe“ kortelę iki 9,95 USD už „Vision Premier“ kortelę ir „Univision“ kortelę. Kai kurios išankstinio mokėjimo kortelės, pvz., „Bank Freedom“ kortelės, atsisakys mėnesio mokesčio, jei vartotojas kiekvieną mėnesį įneš minimalų indėlį. Kai kurios kortelės, pvz., „RushCard“, suteikia vartotojams galimybę pasirinkti mėnesio mokesčio planą arba kiekvienos operacijos mokesčio planą.
Mokesčiai už grynuosius pinigus: 14 iš 16 patikrintų išankstinio mokėjimo kortelių ima grynųjų pinigų iš vietinio bankomato mokestį, kuris svyravo nuo 2 iki 2,50 USD. Tai neapima papildomo mokesčio, kurį nustato bankomatų operatoriai. „Green Dot“ išankstinio mokėjimo korteles naudojantys vartotojai gali nemokamai naudotis „MoneyPass“ tinklo bankomatais. „Univision“ išankstinio mokėjimo kortelių savininkai gali gauti nemokamą prieigą prie „Allpoint“ tinklo bankomatų. Kitu atveju šie kortelių turėtojai moka mokestį už naudojimąsi ne tinklo bankomatu.
Mokesčiai norint sužinoti jūsų likutį: 12 iš 16 išankstinio mokėjimo kortelių nustato mokestį už likučių patikrinimą bankomatuose – nuo 45 centų iki 1 USD už balanso užklausą. Bankomato operatorius gali imti papildomą mokestį. Daugelis išankstinio mokėjimo kortelių išdavėjų pateikia kitus būdus nemokamai patikrinti likučius, pavyzdžiui, el. Paštu, teksto žinute ar telefonu.
Mokesčiai už popierinį pareiškimą: Daugelis iš anksto apmokėtų kortelių savo kortelių sutartyse nebeteikia informacijos apie popierinių ataskaitų prieinamumą. Septynios iš anksto apmokėtos kortelės klientams ima mokestį už mėnesio popierinę ataskaitą, kurioje išsamiai aprašomos jų operacijos. Popierinių ataskaitų mokesčiai svyravo nuo 1 USD už „Rush Card“ iki 5,95 USD už „NetSpend Visa“ kortelę. Daugelis išankstinio mokėjimo kortelių suteikia nemokamą prieigą prie mėnesinių ataskaitų internete arba el. Paštu arba teksto pranešimais.
Mokesčiai už klientų aptarnavimą: Kai kurios išankstinio mokėjimo kortelės suteikia galimybę visiems vartotojams nemokamai pasikalbėti su klientų aptarnavimo atstovu. Kitos išankstinio mokėjimo kortelės teikia nemokamą klientų aptarnavimą, jei klientas nustato tiesioginį indėlį arba per mėnesį skambina tik ribotą skaičių. Kelios išankstinio mokėjimo kortelės klientus apmokestina kiekvieną kartą, kai jie skambina klientų aptarnavimo tarnybai, nuo „NetSpend Visa“ kortelės 50 centų už skambutį iki 2,99 USD už „UPSide“ kortelės skambutį.
Mokesčiai už neveikimą: 5 iš 16 kortelių ima mokesčius, kai kortelės nenaudojamos po tam tikro laiko. Šie ramybės mokesčiai svyruoja nuo 2,50 USD per mėnesį už „H&R Block Emerald“ kortelę (po trijų mėnesių neveikimo) ir „Western Union MoneyWise“ kortelę (po 13 mėnesių) iki 5,95 USD per mėnesį už „NetSpend Visa“ kortelę (po 90 dienų neveikimo).
Iš anksto apmokėtų kortelių vartotojai gali išvengti kai kurių mokesčių atlikdami kelis veiksmus. Pirmiausia internete ieškokite kortelės įkainių tvarkaraščio, kad sužinotumėte visus skirtingus būdus, kuriais galite būti apmokestinti. Jūsų išlaidos labai skirsis, priklausomai nuo to, kurią kortelę gaunate ir kaip ja naudojatės. Prieš pasirinkdami kortelę, įsitikinkite, kad suprantate šias išlaidas. Jei nuspręsite įsigyti iš anksto apmokėtą kortelę, galbūt galėsite sumažinti mokesčius naudodami tiesioginį indėlį į savo kortelę įkelti pinigų. Venkite ne tinklo bankomatų mokesčių, susigrąžindami grynuosius pinigus, pirkdami ir tikrindami likutį internete ar telefonu.
Iš anksto apmokėtų kortelių vartotojai gali prarasti pinigus, jei jų kortelės bus pamestos ar pavogtos ir panaudotos apgaulingai pirkti. Taip yra todėl, kad jų neapsaugo tos pačios reguliavimo ir įstatymų numatytos apsaugos priemonės, leidžiančios debeto kortelių vartotojams susigrąžinti pinigus. Jei debeto kortelės vartotojas per dvi darbo dienas kreipiasi į banką dėl pamestos ar pavogtos kortelės, atsakomybė ribojama iki 50 USD (arba iki 500 USD, jei vartotojas ataskaitą pateikia po dviejų darbo dienų). Iš anksto apmokėtų kortelių vartotojams ši apsauga nėra garantuojama, nes sutarties sąlygos gali būti bet kada peržiūrimos arba atšaukiamos.
Be to, išankstinio mokėjimo kortelių vartotojai gali neturėti tokios pat FDIC garantijos kaip banko sąskaitų turėtojai, kad bankroto atveju jie galės susigrąžinti visus savo pinigus. Net jei iš anksto apmokėtų kortelių svetainėje rodomas pažįstamas FDIC logotipas, ne visada aišku, ar kortelės turėtojas galės susigrąžinti visą kortelėje esančią sumą, ar dalį, dalinamą su kitais išankstinio mokėjimo kortelių turėtojais.
Daugelis išankstinio mokėjimo kortelių dabar siūlo naujas funkcijas, leidžiančias vartotojams sudaryti kreditų rinkmenas arba padėti blogą kreditą turintiems žmonėms atkurti savo kreditą. Tačiau „Consumer Reports“ nustatė, kad išankstinio mokėjimo kortelių operacijų informacija nėra naudinga siekiant padėti vartotojui sudaryti kredito įrašą. Kai kurios išankstinio mokėjimo kortelės taip pat siūlo mažas kredito linijas, kurias reikia grąžinti per trumpą laiką. Šios trumpalaikės paskolos yra brangios ir turi būti greitai grąžintos panašiai kaip paskolos iki atlyginimo.
Kontaktas: Michaelas McCauley, [email protected], 415-431-6747

Parašykite komentarą