Ar elektros lempučių pakeitimas padės sutaupyti elektros energijos?

Kalbant apie pinigus, finansus ir kreditus, dažnai reikia įtraukti ne tik kasdienius dalykus, susijusius su pinigų uždirbimu, išlaidų leidimu ir paskolų grąžinimu, bet ir tai, kaip sutaupyti pinigų. Galite sutaupyti pinigų iš esmės visose gyvenimo srityse, tačiau viena iš vietų tai padaryti yra paprasta ir be nereikalingos rizikos yra pakeisti savo namų šviestuvus iš įprastų lempučių į energiją taupančias lemputes, taip investuojant pinigus į pradžią ir tada ilgainiui gauna didelę grąžą. Žinoma, tokiu būdu pakeitus lemputes, sutaupysite ne šimtus eurų per metus (nebent turite parduotuvę ar gamyklą), tačiau galėsite sutaupyti kelias dešimtis eurų, o tada, ką darysite už šiuos pinigus, būk visiškai tavo reikalas.

Pirmiausia palyginkime skirtingas lempučių technologijas:

 • Kaitrinės lemputės – Mums žinomiausios lemputės yra Edisono kaitrinės lemputės, kurios dešimtmečius buvo geriausias ir iš esmės vienintelis pasirinkimas kalbant apie apšvietimą, nes visos šios naujos technologijos nebuvo pakankamai išvystytos ir buvo brangios. „Edison“ kaitrinių lempučių įvairovė ir energijos sąnaudos yra skirtingos, tačiau įprasta 100 vatų lemputė yra viena iš geriausiai žinomų ir labiausiai priimtinų lempučių pasaulyje, ir kiekvienas gali įsivaizduoti, kiek šviesos gali viena tokia 100 vatų lemputė produkcijos, todėl paimkime šį pavyzdį tolesniems skaičiavimams. Šios kaitrinės lemputės iš esmės yra gana neefektyvios, todėl šios lemputės taip pat sukuria šviesą, atitinkančią maždaug 1700 liumenų arba maždaug 17 liumenų už kiekvieną naudojamą vatą.

 • Dienos žibintų (CFL) lemputės – Liuminescencinės lempos dabar tapo viena pagrindinių šviesos technologijų, nes, palyginti su įprasta kaitrine lempa, ši technologija yra bent 4 kartus efektyvesnė naudojant šią energiją, palyginti su skleidžiamos šviesos kiekiu. CFL lemputės vis dar yra palyginti brangesnės, palyginti su kaitrinėmis lemputėmis, nes gamintojai turi ne tik sukurti lemputę, bet ir balastą, kuris išlaikys energiją tame pačiame lygyje ir transformuos ją taip, kaip reikia lemputei. Ir nors kaina vis dar yra daug didesnė, pastaraisiais metais ji smarkiai nukrito, o dabar, kai žmonės parduotuvėje pamato abi šias lemputes, jie daug daugiau svarsto, ar vis dar pelninga pirkti šias kaitrines lemputes, ar vis tiek pirkti energiją taupančias lemputes CFL lemputės.

 • lemputės – Šviesos diodų arba šviesos diodų technologija yra naujausia iš šių trijų ir taip pat efektyviausia, 2 kartus efektyvesnė už CFL lemputes ir tuo pačiu metu bent 6 kartus efektyvesnė už kaitinamąsias lemputes. LED šviestuvai praeityje buvo labai brangūs, nes gaminant tokio tipo lempas reikia daug diodų, o jų gamyba nėra toks paprastas procesas. Tačiau pastaraisiais metais gamintojams pavyko priartinti kainas prie CFL, o efektyvumas taip pat žymiai pagerėjo. LED lemputės ne tik pasižymi kur kas geresniu efektyvumu, bet ir jų gyvenimo trukmė yra daug ilgesnė, todėl iš pradžių investavus daugiau pinigų, ilgainiui galite sutaupyti daug daugiau pinigų.

Gerai, kai visapusiškai apžvelgsime šias tris technologijas, galėtume atlikti keletą skaičiavimų, kurie geriau parodytų, kaip tiksliai galima sutaupyti pinigų pakeičiant lemputes. Žinoma, atliekant tokius skaičiavimus reikia atsižvelgti į daugybę skirtingų veiksnių, tačiau norėdamas palyginti šias vertes, imsiu vidutinius duomenis apie lempučių kainą, tarnavimo laiką ir kitas vertes. Bet pirmiausia turime gauti šias vertes, kad galėtume atlikti paskutinius skaičiavimus:

 1. Kaina – Žvelgiant į lempučių kainas galima pastebėti, kad įprastos 100 W kaitrinės lemputės kainuoja apie 50 centų, CFL lemputė, palyginama su 100 W kaitrine lempute, kainuoja apie 2 eurus, o LED lemputė, palyginama su šiais 100 W, kainuoja mažiausiai 7 eurus. Eurų, o tai reiškia, kad CFL lemputės yra 4 kartus brangesnės nei kaitinamosios lemputės, o LED lemputės yra maždaug 14 kartų brangesnės nei kaitrinės ir 3 kartus brangesnės nei CFL lempos.

 2. Gyvenimo trukmė – Vidutinės kaitinamosios lempos tarnavimo laikas yra apie 1200 valandų, CFL lempos – apie 8000 valandų, o LED lempose jau yra 50 000 valandų, o tai savo ruožtu reiškia, kad CFL yra maždaug 7 kartus ilgesnė nei kaitrinių lempų, o LED lemputės yra įjungtos iki 40 kartų patvaresnės nei kaitinamosios lemputės ir 6 kartus ilgesnės nei CFL lempos.

 3. Efektyvumas – Efektyvumas bus pagrindinis šio skaičiavimo rodiklis, nes paėmus įprastą kaitrinę lemputę, išeikvojus 100 vatų, gaunama 1700 liumenų arba 17 liumenų vienai vatai, tačiau CFL lemputėms šis skaičius jau yra didesnis nei 60 liumenų / vatas, tačiau LED lemputėms jis jau artėja prie 100 liumenų prieš vatus.

Na, kai žinome visas vertes, galime apskaičiuoti, kiek kiekviena lemputė sunaudoja per savo gyvenimą ir kokia yra bendra kaina, kad tada galėtume išsirinkti efektyviausią ją palyginę. Apsvarstykite, kad 1 kilovatas elektros kainuoja apie 10 centų, kad būtų lengviau atlikti skaičiavimus. Apskaičiuokime ir šios vienos lemputės nuolatinio deginimo išlaidas per metus, ir tai bus 8765 valandos!

 • Kaitinamoji lempa – 100W

  • Mokėkite už vieną lemputę = 50 centų,

  • Lemputes reikia pakeisti 40 kartų = 20 E,

  • Deginimas kainuoja 50 tūkstančių valandų – 500 eurų,

  • Bendra kaina = 520 E,

  • Metinės išlaidos = 87 E elektros energija + 3,5 E lemputės = 90,5 E

 • CFL-28W

  • Mokėkite už vieną lemputę = 2 E,

  • Lemputes reikia pakeisti 6 kartus = 12 E,

  • Deginimas kainuoja 50 tūkstančių valandų – 140 eurų,

  • Bendra kaina = 152 E,

  • Metinės išlaidos = 24,5 E elektros energijos + 2 E lemputė = 26,5 E

 • LED – 17W

  • Mokėkite už vieną lemputę = 7 E,

  • Lemputes reikia pakeisti 1 kartą = 7 E,

  • Deginimas kainuos 50 tūkstančių valandų – 85 eurus

  • Bendra kaina = 92 E

  • Metinės išlaidos = 15 E elektros energijos + 7 E lemputė = 22 E

Kaip matote, pakeitus vieną lemputę pirmaisiais metais, galima sumažinti kainą nuo 90 Eurų iki 26 Eurų CFL lemputėmis ir iki 22 E LED lemputėmis, tačiau turint omenyje, kad LED lemputės gali veikti iki 5 metus, tik ilgainiui galite pamatyti realias santaupas ir per LED lemputės tarnavimo laiką galite sutaupyti iki 400 eurų, perjungdami vieną kaitrinę lemputę į įprastą kaitrinę lemputę.

Žinoma, pradinė investicija bus daug didesnė, nes namuose mes turime daug šviestuvų ir jie nėra nuolat įjungiami, tačiau ilgainiui sutaupoma gana įspūdingai, o perėjus nuo įprastų kaitrinių lempučių su CFL lemputėmis, galima sutaupyti. mažiausiai 300 eurų per šias 50 000 valandų., todėl tikrai patariu kiekvienam pagalvoti, kokius šviestuvus jie naudoja ir ar ilgainiui prarasti pinigus yra taip malonu, ar vis dėlto investavus šiek tiek daugiau pinigų, galima sutaupyti tokias didžiules pinigų sumas. .

Parašykite komentarą