Ar gali neišleisti bankrutuoti asmenys iš šalies?

Ar gali neišleisti bankrutuoti asmenys iš šalies?

Bankroto procedūros metu gali kilti problemų, jei jums reikia keliauti už Kanados ribų, atostogaujant, dirbant ar kitaip. Norite sužinoti, kaip bankrotas gali nutraukti jūsų kelionės planus? Peržiūrėkite šį straipsnį.

Ką reiškia bankrotas?

Svarbu suprasti, ką reiškia bankroto paskelbimas ir kaip tai gali paveikti jūsų finansus.

Asmeninio bankroto procesas

Kanadoje galite teisėtai iškelti bankroto bylą, kai turite ne mažiau kaip 1 000 USD neužtikrintos vartotojų skolos ir esate prižiūrimi licencijuoto nemokumo patikėtinio. Jei galite įrodyti, kad negalite patys sumokėti skolų, tos, kurios atitinka šį procesą, bus nedelsiant patvirtintos. Tas pats pasakytina apie visas baudas, papildomas palūkanas ar užmokestį už jus.

Minimali vidutinė bankroto trukmė yra 9 mėnesiai nuo proceso pradžios, ir vienintelis būdas visiškai atleisti nuo šio punkto yra atlikti visas pareigas ir privalomus mokėjimus, kuriuos jums paskiria teismas.

Asmeninio bankroto supratimas

Teismo pareigos ir mokėjimai

Prieš pradėdami, apsvarstykite faktą, kad kiekvienas bankrotas yra skirtingas ir jei jūsų bendra skola yra pakankamai didelė, jūsų finansai gali būti susieti daugelį metų. Be to, kiekvienoje provincijoje ir teritorijoje galioja šiek tiek skirtingos bankroto taisyklės. Nepaisant to, čia yra keletas pagrindinių pareigų ir mokėjimų, kuriuos jūsų vietinis teisėjas gali nurodyti atlikti:

 • Oficialus jūsų finansinio profilio patikrinimas
 • Susitikimas su kreditoriais
 • Bazinis įnašas mažiausiai 1800 USD
 • Du kreditų konsultavimo seansai
 • Pajamų permokos (jei jūsų pajamos viršija tam tikrą ribą)
 • Turto grąžinimas kaip mokėjimas (jei esate skolingi didelę skolą)
 • Mėnesiniai susitikimai su jūsų LIT, siekiant pranešti apie dabartinę jūsų finansinę būklę
 • Išlydžio klausymas

Galimos pasekmės

Galų gale, sprendimas paskelbti asmeninį bankrotą priklauso nuo jūsų ir jūsų patikėtinio rekomendacijų. Tačiau tai ne veltui laikoma paskutine išeitimi. Dėl perteklinių pajamų mokėjimo ne tik galite ištuštinti savo finansus mėnesiais, bet ir prarasti savo turtą, pvz., Visas savo turimas transporto priemones ar pinigus, sutaupytus RRSP sąskaitoje.

Be viso to, jūsų kreditas išsaugos įvykio įrašą septynerius metus nuo jūsų biudžeto įvykdymo patvirtinimo dienos, o per tą laiką jūsų kredito sąskaitos bus įšaldytos ir gaus žemiausius kredito reitingus (R9). Todėl jums bus sunku gauti kreditą ar prieinamas palūkanų normas, nes skolintojai laikys jus per didele rizika.

Skolos, kurios atitiks bankroto reikalavimus

Daugeliu atvejų bankroto metu galima pašalinti tik neužtikrintas skolas, pavyzdžiui:

 • Paskolos iki atlyginimo
 • Neužtikrintos paskolos ir kredito linijos
 • Kreditinės kortelės
 • Nesumokėti mokesčiai
 • Ne kreditinės sąskaitos (komunalinės paslaugos, telefonas ir kt.)

Kita vertus, skolos, kurios yra užtikrintos užstatu, negali būti įtrauktos, pavyzdžiui:

Kas yra nepatvirtintas bankrotas?

Kaip galite įsivaizduoti, nepaskelbtas bankrotas yra tada, kai neatliekate visų teismo pareigų. Atminkite, kad bankrotas yra rimtas teisinis procesas, skirtas tik žmonėms, neturintiems kitos išeities. Dėl to, jei nesilaikysite savo užduočių, prieš tai neaptarę situacijos su savo LIT, gali būti skiriamos papildomos nuobaudos ir vėluojama įvykdyti datą.

Ar bankroto metu galite išvykti iš šalies?

Jei dar nėra visiškai atleistas nuo bankroto, per daug nesijaudinkite, nes jums techniškai nėra uždrausta išvykti iš Kanados. Be to, bankrotas neturėtų trukdyti jums gauti ar atnaujinti pasą. Jūs nebūsite areštuotas už atostogas ar keliones dėl darbo, o standartinėje Kanados paso paraiškoje nėra jokių su bankrotu susijusių klausimų.

Ar galite gyventi už Kanados ribų, jei nebuvote išrašytas?

Jums taip pat leidžiama gyventi ar dirbti kitoje šalyje, jei nebuvote atleistas, jei tik periodiškai keliaujate atgal į vietovę, kurioje buvo iškeltas bankrotas, ir pagal savo grafiką atlikote savo pareigas. Priklausomai nuo to, kiek toli judate, tikriausiai saugiau tiesiog atlikti savo pareigas prieš išvykstant, kad grįždami nesusidurtumėte su jokiomis problemomis.

Sužinokite, kaip tvarkyti skolas

Išimtys: kai turi būti Kanadoje

Prieš leisdamiesi šokinėti į lėktuvą, įsitikinkite, kad žinote visus tuos atvejus, kai turite būti šalyje, kad atliktumėte savo bankroto pareigas. Šios išimtys apima, bet neapsiriboja:

Finansinis patikrinimas

Jei jūsų skolos padėtis yra pakankamai bloga, jums gali tekti (prisiekus) dalyvauti posėdyje, kuriame jūsų finansus tikrins paskirtas vyriausybės pareigūnas. Nors šis atvejis yra retas, oficialus gavėjas susitikimo metu galėtų užduoti jums klausimų apie jūsų pajamas, skolas, turtą ir kitus finansinius reikalus, kad paaiškintų, kodėl jums reikia paskelbti bankrotą ir koks bus galimas rezultatas.

Susitikimas su kreditoriais

Pateikus bankroto bylą, jums taip pat gali tekti susitikti su kreditoriais, kur dar kartą bus tikrinami jūsų finansai ir turtas, siekiant nustatyti, ar jie turi teisę į tam tikrą jūsų skolų kompensaciją. Tačiau, kaip ir finansinė ekspertizė, šio tipo susitikimai yra retesni asmeninių bankrotų atveju. Tiesą sakant, tai labiau būdinga įmonių bankrotams ir vartotojų pasiūlymams. Laimei, jei šis susitikimas yra privalomas, teismas turėtų apie tai iš anksto pranešti, kad galėtumėte pakoreguoti kelionės maršrutą.

Kreditų konsultavimo sesijos

Kiekvienas, paskelbęs bankrotą, turi dalyvauti dviejuose kreditų konsultavimo posėdžiuose su savo patikėtiniu, kad galėtų būti atleistas. Šių užsiėmimų metu turėtumėte gauti biudžeto sudarymo pamokų ir kitų žinių, kad vėliau tokių įvykių išvengtumėte. Jūs taip pat turėsite parengti savo LIT finansines ataskaitas, kad jie galėtų stebėti jūsų pažangą. Laimei, galite paprašyti, kad jūsų sesijos būtų suplanuotos pagal jūsų kelionės planus. Esant ypatingoms aplinkybėms, juos galima atlikti ir telefonu. Tačiau vyriausybė gali atmesti jūsų prašymą, jei neturite rimtų priežasčių būti fiziškai šalia. Kelionės ar persikėlimas už Kanados ribų nėra pakankamas pasiteisinimas.

Jūsų išklausymas

Jei jūsų bankroto sąlygos nėra per griežtos, jums gali tekti nedalyvauti teisme ir po 9 mėnesių jūs galite būti automatiškai atleistas. Be to, yra keletas scenarijų, kai turėsite paaiškinti teisėjui. Pavyzdžiui, jei esate skolingi 200 000 USD ar daugiau mokesčių ir ši skola sudaro 75% ar daugiau skolos, jei tai jūsų trečiasis bankrotas arba jei neatlikote visų savo bankroto pareigų. Praleisti šį posėdį, nes esate išvykęs iš šalies, vėlgi nėra tinkamas pasiteisinimas, ir teisėjas gali atidėti jūsų atleidimą, kol pasirodysite teisme.

Spręsti bankrotą?

Nors tai nėra neteisėta, išvykimas iš šalies bankroto metu gali būti ne pati protingiausia ar saugiausia idėja. Galų gale, jei neatliksite teismo paskirtų užduočių, viskas užtruks tik ilgiau, nei reikia. Tiesą sakant, gali būti geriausia likti vietoje, kol jūsų finansai ir kreditai nepagydys. Jei norite susisiekti su savo srities bankroto ekspertais, Kanados paskolos gali jums padėti.

Parašykite komentarą