Ar įmanoma visiems laikams išbristi iš skolų?

Į šį klausimą yra tik vienas atsakymas – bet, žinoma, galite! Kai kuriems gali tekti dirbti sunkiau nei kitiems, tačiau tai tinka visiems. Skolų grąžinimo sprendimai ir strategijos, kaip visiškai atsikratyti skolų, kiekvienam žmogui gali skirtis, tačiau kuo greičiau sugebėsite išspręsti skolų problemas, tuo daugiau galimybių turės jūsų finansinė gerovė. Dalis visiškai atsikratyti skolų yra atsisakyti naujų paskolų grynaisiais pinigais, kurie neabejotinai padės artimiausioje ateityje išlikti sveikoje finansinėje bangoje. Žinoma, populiariausi skolintojai ir toliau kiekviename kampe skelbs geriausius naujo automobilio, buto ar šaldytuvo pasiūlymus, tačiau, norėdami pasiekti savo tikslą, turėsite išmokti nepaisyti šių pagundų ir pašalinti jas iš savo dienotvarkės.

Štai keletas klausimų, kuriuos galite užduoti sau, norėdami rasti paprastus būdus, kaip susitvarkyti su esama skola:

 1. Kokias jūsų išlaidas būtų galima sumažinti?Raskite būdų, kaip sutaupyti mažiau svarbių išlaidų. Tai gali reikšti šiek tiek mažiau išlaidų laisvalaikiui už namų ribų ar pramogoms senamiesčio baruose ir restoranuose, taip pat sutaupyti valgant namuose pagamintus pietus ar vakarienes ir išmokti sutaupyti apsiperkant maisto prekių parduotuvėje. O atsisakius kabelinės televizijos? Kaip dažnai jūs iš tikrųjų žiūrite? Ar jums to gyvybiškai reikia? Užduokite sau šiuos klausimus apie visus savo išlaidų sąraše esančius dalykus, kurie gali atrodyti nesvarbūs.
 2. Ar galite padidinti savo pajamas ar padauginti pajamų šaltinius?Vienu ar kitu būdu galite gauti papildomų pinigų skoloms apmokėti, pvz., Papildomos valandos dabartiniame darbe, „haltūrų“ priėmimas už darbo ribų arba kito darbo paieška, kad užsidirbtumėte, išsinuomokite vieną iš kambarių butą, parduokite nereikalingus daiktus internetu. Tiks visiškai viskas, kas duos papildomų pajamų jūsų piniginei. Tokiu būdu skola bus grąžinta greičiau.
 3. Ar turite turto, kurį galima parduoti?Gal tai laisvalaikio transporto priemonė, antras automobilis, motorinė valtis ar koks kitas nenaudojamas turtas, kurį būtų galima parduoti ir panaudoti skolai grąžinti. Jei šiuos dalykus parduodate finansų krizės metu, tai visiškai nereiškia, kad daugiau niekada negalėsite sau leisti nusipirkti panašių daiktų.
 4. Ar skolos kreditoriai gali jums padėti?Kodėl gi nepabandžius susitarti dėl mažesnių palūkanų normų su visais savo kreditoriais, kad greičiau sumokėtumėte skolas ar gautumėte palengvėjimą. Kreditoriai gali teikti įvairius pasiūlymus ir apsvarstyti jūsų prašymą, nebent kreipsitės į juos su situacijos aprašymu ir galimų sprendimų scenarijais.
 5. Ar konsolidavimo paskola galėtų būti vienas iš sprendimų?Jei esate namų hipotekos savininkas, ar jus domina, ar jūsų atveju įmanoma refinansuoti? Refinansavimas gali žymiai sumažinti jūsų mėnesinę hipotekos įmoką. Savo ruožtu konsolidavimo paskola gali sumažinti visus mėnesinius skolų mokėjimus, kol bus paimta nauja papildoma paskola, kol bus visiškai grąžinta konsolidavimo paskola.
 6. Ar jūsų šeima ar draugai gali jums padėti?Jei norite pasiskolinti šiek tiek pinigų iš savo šeimos narių ar draugų, turite būti visiškai aiškus dėl grąžinimo plano, kurį taip pat turėtumėte jiems pateikti, kad jūsų santykiai nesibaigtų dėl šio veiksmo. Jei tiesioginė finansinė pagalba neįmanoma, galbūt artimi žmonės gali padėti sumažinti tam tikras išlaidas, pavyzdžiui, išlaidas auklei – padėti prižiūrėti savo vaikus, kai jums reikia dirbti.

Dabar, kai bandote išsiaiškinti, kaip geriausiai išbristi iš skolų, ar manote, kad jūsų atlyginimas negalės padengti visų išlaidų? Norint visiškai atsikratyti skolų ir daugiau į jas nepatekti, reikia pradėti skaičiuoti ir planuoti pragyvenimo išlaidų padidėjimą. Daugumai latvių pragyvenimo išlaidos per pastaruosius kelerius metus labai išaugo ir ši tendencija artimiausiu metu nesikeis. Nors daugelis vartotojų mano, kad nedidelis išlaidų padidėjimas neturės reikšmingos įtakos jų bendroms išlaidoms, tačiau bendras poveikis gali būti pakankamai reikšmingas, kad būtų išnaikintas gerai suplanuotas biudžetas. Tarsi išleistų tik šiek tiek daugiau kiekvieną mėnesį: 30 eurų daugiau kurui, 10 eurų daugiau už mobiliojo ryšio sąskaitą, 70 eurų daugiau už OPL draudimą, 50 eurų daugiau už komunalines paslaugas, 100 eurų daugiau už mėnesio maistą – galų gale tai sudaro papildomai 260 eurų, iš kur šie papildomi pinigai išlaidoms? Kokius mėnesinius priedus galite sumažinti, kad turėtumėte pakankamai pinigų sumokėti už viską, ko jums labai reikia?

Kai išlaidos auga tiek, kad žmonės greitai kreipiasi į greitą situacijos „lopą“ – kreditą greitiems nebankiniams skolintojams, o ne ieško būdų, kaip sumažinti išlaidas ar papildyti savo pajamas. Kaip maksimaliai išnaudoti savo kredito kortelės limitą, naudoti vieną kreditinę kortelę kitai atsiskaityti, pragyventi ir sumokėti mėnesines išlaidas, nėra tvarus sprendimas jūsų pinigų valdymo strategijoje.

Veiksmai, kurių reikėtų imtis siekiant išvengti finansinės nelaimės:

 • Sumažinti skolas, jas visiškai grąžinti ir atsisakyti naujų skolų
 • Atsisakykite potencialiai brangių sutarčių, kurias finansinės krizės metu gali būti sunku įvykdyti. Paslaugas ar prekes dalimis pasirašykite tik tuo atveju, jei be jų tikrai negalite išsiversti
 • Taupomosios sąskaitos, skirtos pragyvenimo išlaidoms ir finansiniams įsipareigojimams padengti, sukūrimas mažiausiai 3–6 mėnesius tais atvejais, kai esate visiškai likęs be pajamų šaltinio
 • Sukurkite puikų mėnesio biudžetą, kad galėtumėte greitai nustatyti, kurie elementai tik didina ir riboja jūsų išlaidas, o be kurių galėtumėte apsieiti
 • Įsipareigojimas atidėti mokėjimo planus arba sudaryti ilgalaikes sutartis gali apsunkinti skolų sumažinimą ar panaikinimą. Venkite ilgalaikių įsipareigojimų, kuriuos galbūt norėsite sumažinti, kai jūsų pajamų nepakanka visiems įsipareigojimams padengti

Taupomosios sąskaitos sukūrimas gali atrodyti netinkama užduotis, ypač tuo pačiu bandant išsivaduoti iš sukauptų skolų. Tačiau taupymas yra tikroji apgaulė, leidžianti visam laikui išbristi iš skolų.

Štai keletas patarimų, kurie padės jums pradėti taupyti:

 • Laikykite piniginėje bet kokius netikėtus pinigus, tokius kaip mokesčių grąžinimas, jubiliejaus aukos iš kolegų ar premijos, kurias gaunate iš savo darbo vietos
 • Sukaupkite šias papildomas pajamas atskiroje kaupiamojoje sąskaitoje, kuri papildomai uždirbs jums palūkanas
 • Jei gausite atlyginimus, išlaikykite biudžetą taip, lyg vis tiek uždirbtumėte mažiau. Tada visą akcijos dalį galėsite pervesti į taupomąją sąskaitą
 • Ar ne jūs dirbote „chaltūrą“ – mokėte vaikus privačių matematikos ar gitaros pamokų, teikėte manikiūro paslaugas ar konsultavote klientus teisiniais klausimais?

Parašykite komentarą