Ar paskolos paraiška gali turėti įtakos mano kredito balui? Į jūsų klausimus buvo atsakyta

Jei ketinate kreiptis dėl asmeninės paskolos, suprantama, galite jaudintis dėl to, kaip tai gali paveikti jūsų kredito reitingą. Tai gali būti ypač aktualu, jei artimiausiu metu tikitės pasinaudoti hipoteka arba stengiatės pagerinti savo kredito reitingą.

Ar paskolos paraiškos bus matomos mano kredito byloje?

Taip. Paskolų paraiškos beveik visada apima „paraiškos“ arba „nelengvojo“ kredito paiešką, kuri bus užregistruota jūsų kredito byloje. Skolintojai KRA nepraneša, ar paraiška buvo sėkminga, ar ne.

Paskola paskolai jūsų kredito byloje išliks iki dvejų metų. Kai grąžinate paskolą, priešingai, tai liks jūsų kredito byloje visam laikui.

Ar paskolos paraiška pakenks mano kredito balui?

Bet kuri kredito paraiška gali turėti neigiamos įtakos jūsų kredito balui. Prieš siūlydamas paskolą, atsakingas skolintojas visada atliks „griežtą“ jūsų kredito istorijos paiešką, ir normalu, kad ši paieška turi šiek tiek neigiamos įtakos jūsų kredito balui.

Geros naujienos yra tai, kad plačiai manoma, kad šį neigiamą poveikį galima pašalinti per kelis mėnesius pagrįstos finansinės elgsenos (pavyzdžiui, laiku sumokant tiesioginį debetą ir sąskaitas).

Verta paminėti, kad JK yra keletas atskirų, bet plačiai naudojamų kredito nuorodų agentūrų (KRA), taigi, kaip asmeniui, neturite vieno galutinio kredito balo.

Daugelis iš mūsų turi skolintis pinigus įvairiais gyvenimo momentais, todėl viena ar dvi paraiškos kreditui gauti kas kelerius metus yra gana įprasti dalykai. Visi, kurie peržiūri jūsų kredito įrašą, dėl to nesijaudina.

Kaip paskolos paraiškos gali paveikti mano galimybes užsitikrinti kreditą ateityje?

Jei per trumpą laiką pateiksite kelias paraiškas kreditui gauti, tai ne tik paveiks kredito balą, bet ir gali būti, kad potencialus skolintojas tai gali vertinti kaip rimtų finansinių sunkumų rodiklį. Nors skolintojas negali būti tikras, ar jūsų prašymai buvo atmesti nepaklausus, jis gali padaryti išvadas iš jūsų kreditų bylos, pavyzdžiui, jei pateikėte daug paraiškų kreditui gauti, tačiau jų negrąžino.

Dėl to protinga mintis skirti šiek tiek laiko ištirti, kokioms paskoloms greičiausiai pritarsite, ir kreiptis tik dėl vienos iš jų – tai sutaupys ir nuo jūsų laiko gaišimo.

Jei dar to nepadarėte, galite patikrinti savo kredito ataskaitą. Tai nemokama tokiose kompanijose kaip „Experian“, „TransUnion“ (anksčiau „Callcredit“) ar „Equifax“. Tai neturi įtakos jūsų kredito balui ir suteiks vertingos informacijos apie produktus, kuriuos greičiausiai turėsite.

Taip pat prieš kreipiantis dėl paskolos patartina patikrinti, ar atitinka kreditoriaus minimalius tinkamumo kriterijus. Daugelis kreditorių netgi leis jums atlikti „minkštą paiešką“, kad patikrintumėte savo tinkamumą. Tai suteikia jums gana gerą idėją, ar gausite patvirtinimą, ar ne, nepaveikdami savo kredito balo – taigi nėra neigiamos pusės.

Manoma, kad bendras paskolos paraiškos poveikis jūsų kredito balui yra minimalus, todėl retai ji pateiks arba sulaužys jūsų paraišką gauti mažą paskolą. Jūsų kredito istorija mėnesiais ir metais prieš jūsų paraišką turės daug didesnę įtaką. Tačiau jei artimiausiu metu planuojate kreiptis dėl hipotekos ar didelės paskolos, patartina vengti paraiškų dėl produktų, susijusių su kredito patikrinimu. Turint šias dideles paskolas, vidutiniam pareiškėjui reikia visos pagalbos, kad jis būtų patvirtintas.

Palyginkite asmenines paskolas

Lentelė: rūšiuojama pagal reprezentatyvų balandį, pirmiausia reklamuojami sandoriai

Dabar, kai žinote apie galimą poveikį jūsų kredito bylai ir būsimoms programoms, galite palyginti kreditorius, kad sužinotumėte geriausias palūkanas.

vardas

Produktas
„Zopa“ asmeninė paskola

Reprezentatyvus pavyzdys: skolinkitės 10 000,00 svarų sterlingų per 5 metus 8,8% per metus palūkanų norma (fiksuota) su paraiškos mokesčiu 240,00 svarų. Reprezentatyvus balandis – 9,9% ir visa mokėtina 12 602,87 svarų suma, grąžinant 210,05 svaro sterlingų per mėnesį.

„Hitachi“ asmeniniai finansai „Hitachi“ asmeninė paskola

Reprezentatyvus pavyzdys: skolinkitės 10 000,00 svarų per 3 metus 3,2% per metus palūkanų norma (fiksuota). Reprezentatyvus balandis – 3,2% ir visa mokėtina £ 10 493,64, kas mėnesį grąžinant po 291,49 GBP.

Skolinimo darbų asmeninė paskola

Reprezentatyvus pavyzdys: pasiskolinkite 10 000,00 svarų sterlingų per 3 metus 7,1% per metus palūkanų norma (fiksuota), o paraiškos mokestis – 0,00 svaro. Reprezentatyvus balandis – 10,7% ir visa mokėtina 11 651,40 svarų suma, grąžinant 323,65 svaro sterlingų per mėnesį.

„Barclays“ bankas Esamos einamosios sąskaitos klientas

Reprezentatyvus pavyzdys: skolinkitės 10 000,00 svarų per 3 metus 5,5% per metus palūkanų norma (fiksuota). Reprezentatyvus balandis – 5,5% ir visa mokėtina £ 10 848,60, kas mėnesį grąžinant 301,35 GBP.

„Lloyds Bank“ esama klientų asmeninė paskola

Reprezentatyvus pavyzdys: skolinkitės 10 000,00 svarų per 3 metus 3,9% per metus palūkanų norma (fiksuota). Reprezentatyvus balandis – 3,9% ir visa mokėtina £ 10 601,64, kas mėnesį grąžinant 294,49 GBP.

Mano bendruomenės banko asmeninė paskola

Reprezentatyvus pavyzdys: pasiskolinkite 10 000,00 svarų sterlingų per 3 metus 17,1% per metus palūkanų norma (fiksuota). Atstovo balandis – 17,1 proc. Ir visa mokėtina 12 636,72 svarų suma, mokant kiekvieną mėnesį 351,02 svaro.

vardas

Produktas
118 118 Pinigų asmeninė paskola

Reprezentatyvus pavyzdys: pasiskolinkite 2 000,00 svarų sterlingų per 2 metus 49,9% per metus palūkanų norma (fiksuota). Atstovo balandis 49,9% ir bendra mokėtina 2967,36 svarų suma per mėnesį grąžinant 123,64 svarus.

Be garanto

vardas

Produktas
Tikėtina paskola Asmeninė paskola

Reprezentatyvus pavyzdys: skolinkitės 10 000,00 svarų sterlingų per 3 metus 59,9% per metus palūkanų norma (fiksuota). Atstovo balandis – 59,9% ir visa mokėtina £ 19 010,16, kas mėnesį grąžinant po 528,06 GBP.

Su laiduotoju

Su laiduotoju, kuris yra namo savininkas

Atkreipkite dėmesį: tikslių grąžinimo sumų visada turėtumėte kreiptis į paskolos sutartį, nes jos gali skirtis nuo mūsų rezultatų.

Pavėluotas grąžinimas gali sukelti rimtų pinigų problemų. Peržiūrėkite mūsų skolų pagalbos vadovus.

Patarimai

Daryk

  • Patikrinkite savo kredito ataskaitą, kad sužinotumėte, kaip atrodote skolintojams.
  • Prieš kreipdamiesi dėl paskolos, patikrinkite, ar atitinka kreditoriaus minimalius tinkamumo kriterijus.
  • Pasinaudokite tinkamumo tikrintuvais (tiek skolintojų, tiek brokerių), kad sužinotumėte, ar pirmiausia verta kreiptis dėl paskolos.
  • Apsipirkite ir kreipkitės į vieną skolintoją, kad esate pakankamai įsitikinę, kad patvirtins jūsų paraišką.
  • Greitai patikrinkite, ar asmeninė paskola yra protingiausias pasirinkimas (kai kuriais atvejais kreditinė kortelė gali būti pigesnė).

Negalima

  • Per trumpą laiką pateikite kelias paraiškas paskolai gauti.
  • Kreipkitės dėl bet kokių finansinių produktų per kelis mėnesius iki hipotekos paraiškos pateikimo.
  • Kreipkitės pirmiausia nepaleisdami tinkamumo tikrintuvo.
  • Kreipkitės, nebent esate tikras, kad galite įvykdyti grąžinimo grafiką.

Stiuarto paskolos paraiškos ir jo kredito balas

Stiuartas mėnesio pabaigoje nuolat stengėsi sumokėti sąskaitas. Jis reguliariai kreipėsi dėl pigiausios asmeninės paskolos, kurią galėjo rasti, netikrindamas savo suvokiamo kreditingumo. Kartais jis būtų priimtas. Kitais atvejais jis būtų atmestas ir turėtų pateikti kitą paraišką.

Bėgant mėnesiams, jam buvo sunkiau patvirtinti šiuos produktus. Nors paskolas jis grąžino laiku, kiekviena paraiška dar labiau pakenkė jo kredito balui. Galų gale jis galėjo būti patvirtintas tik tokiems produktams, kaip didelės palūkanos, pavyzdžiui, paskoloms, mokamoms pagal atlyginimo dieną, tokioms įmonėms kaip „Sunny“.

Laimei, jis galiausiai kreipėsi pagalbos į skolų specialistą, kad atstatytų savo finansus ir kredito balą.

Esmė

Paskolų paraiškos daro nedidelį ir paprastai laikiną poveikį jūsų kredito balui. Vis dėlto nėra nieko blogo teikiant paraiškas kreditui gauti. Tiesą sakant, jei būsimas skolintojas gali pastebėti, kad praeityje pateikėte pakankamai daug paraiškų ir kad visada laiku grąžinote negrąžintą kreditą, jie labiau tiki, kad jums patikės savo pinigais, nei tuo atveju, jei turėtumėte mažai įrodymų arba jų visai neturėtumėte. atsakingai valdyti skolas.

Dažnai užduodami klausimai

Skaitykite apie tai, kaip įvairūs veiksniai gali paveikti jūsų balą

Parodome pasiūlymus, kuriuos galime stebėti – tai dar ne kiekvienas produktas rinkoje … Jei nenurodėme kitaip, produktai nėra ypatingos eilės. Terminai „geriausias“, „geriausias“, „pigus“ (ir jų variantai) nėra reitingai, nors paryškindami jį visada paaiškiname, kas yra puikus produktas. Tam taikomos mūsų naudojimo sąlygos. Kai priimsite svarbius finansinius sprendimus, apsvarstykite galimybę gauti nepriklausomą finansinę konsultaciją. Palyginę produktus, visada atsižvelkite į savo aplinkybes, kad gautumėte tai, kas jums tinka.

Parašykite komentarą