Automobilio pirkimas iš asmens – ką turėtumėte žinoti?

Nors šiandien pirkti naudotą automobilį iš privataus asmens nėra naujiena ar neįprasta, tai dar nereiškia, kad su tokiais pirkimais galima elgtis lengvabūdiškai. Šiais laikais automobilių prekiautojai vis dar nesąžiningi, todėl pirkėjas turi žinoti, į ką reikėtų atsižvelgti perkant automobilį iš kito savininko, nes nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės kilus problemoms. Sužinokime, ką reikia žinoti perkant automobilius iš privačių pardavėjų.

Svarbi pardavėjo reputacija

Prieš apžiūrėdami pačią transporto priemonę, turėtumėte ištirti turimą informaciją apie pardavėją. Remiantis asmens reputacija ir duomenimis internete, gali būti lengviau padaryti reikšmingas išvadas, ar verta dirbti.

Vienas iš klausimų, kurį galite užduoti pardavėjui, yra tai, kiek metų jis turi automobilį. Jei jis automobilį turi keletą metų, tokiais atvejais paprastai yra saugiau pirkti.

Iš to, kokią informaciją apie automobilio savininką rasite internete, galite padaryti svarbias išvadas. Šiais laikais nesąžiningiems automobilių pardavėjams internete labai lengva. Duomenims patikrinti gali būti naudojama tiek socialinė žiniasklaida, tiek „Google“, kur paieškos laukelyje tiesiog įveskite automobilių pardavėjo vardą. Taip pat galite pasižvalgyti svetainėje Sudzibas.lv.

Asmenys gali parduoti tik tas transporto priemones, kurios jų vardu įregistruotos CSDD. Šią informaciją galima greitai patikrinti pažiūrėjus į transporto priemonės registracijos liudijimą ir patikrinus, ar asmuo nurodytas kaip savininkas.

Sužinokite visą įmanomą informaciją apie naudotą automobilį

Norėdami įsitikinti, kad perkate gerą naudotą automobilį ir nesate klaidinami, turėtumėte elgtis kaip detektyvas, tyrinėdamas visą turimą informaciją apie pačią transporto priemonę.

  • Aptarnavimo brošiūra – jei automobilis yra mažiau nei penkerių metų, jis turėtų turėti prieinamą techninės priežiūros brošiūrą su informacija apie pardavėjo aptarnavimo centro apsilankymus. Jei nėra tokios brošiūros, kyla pavojus, kad būsite suklaidintas;
  • CSDD registre esantys duomenys – tai svarbus šaltinis, naudojamas norint sužinoti automobilio ir jo savininkų istoriją. Nurodę automobilio numerį transporto priemonių registro skiltyje, galėsite sužinoti daugiau apie ankstesnius transporto priemonės savininkus Latvijoje, technines apžiūras ar net ridą pagal metus;
  • Informacija apie VIN numerį – jei pardavėjui nėra ko jaudintis, jis mielai suteiks jums transporto priemonės serijos numerio (VIN) numerį, kad sužinotumėte, ar automobilis buvo pavogtas, ar pateko į avariją ir ar buvo naudojamas automobilyje. praeitis. Tai taip pat leis jums sužinoti, iš kurios šalies automobilis buvo importuotas, o jei jis buvo iš Airijos ar Anglijos, yra galimybė, kad transporto priemonė turi vairą. Tai yra viena iš priežasčių, kodėl nerekomenduojama pirkti mašinos.

Šiuos duomenis galima rasti, pavyzdžiui, autodna.lv, vindecoder.eu ir kitose svetainėse.

Įsitikinkite, kad perkant automobilį iš fizinio asmens sutartyje pateikiama teisinga informacija

Atsakomybė už tai, kad pasirašyta automobilio pirkimo sutartis būtų tinkama ir teisinga, tenka ne tik pardavėjui, bet ir pirkėjui. Kartais, jiems nežinant, pirkėjai, netikrindami savo informacijos tikrumo, pasirašo fiktyvius dokumentus ir tampa nusikaltimo dalyviais. Laimei, reikia atkreipti dėmesį į keletą dalykų, kad taip neatsitiktų.

Viena dažnų sukčiavimo formų yra bandymas įtikinti pirkėją, kad automobilio pardavimo sutartis buvo sudaryta užsienyje ir kad tai nesukels problemų. Paprastai tai daroma siekiant išvengti mokesčių, žadant pirkėjui didelę nuolaidą.

Tačiau iš tikrųjų, jei automobilis perkamas Latvijoje, tuomet sutartis taip pat turi būti sudaryta toje šalyje. Automobilis turi būti perkamas iš konkretaus asmens, su kuriuo bendraujate ir susitinkate, o ne iš paslaptingo pardavėjo užsienyje. Pasirašę tokius suklastotus dokumentus, kuriuose teigiama, kad transporto priemonė neva pirkta užsienyje, tapsite nusikaltimo bendrininku ir prarasite savo vartotojų teises. Už tokį elgesį atsako tiek pardavėjas, tiek pirkėjas.

Ką reikia žinoti perkant Latvijoje neregistruotą automobilį

Kiekvienas, norintis įsigyti automobilį iš privataus asmens, turi atsižvelgti į tai, kad Latvijoje neregistruotas transporto priemones legaliai galima įsigyti tik iš registruotų automobilių pardavėjų. Vietas, kur tai leidžiama, galima peržiūrėti CSDD svetainės skiltyje „Automobilių parduotuvės“.

Tai reiškia, kad kitiems asmenims draudžiama parduoti užsienyje registruotus automobilius. Jei sąmoningai ar nesąmoningai perkate iš tokio pardavėjo, atkreipkite dėmesį, kad už dalyvavimą neteisėtoje automobilių prekybos sistemoje taip pat taikoma bauda.

Automobilį įsigyti iš privataus asmens teisėtai leidžiama tik tuo atveju, jei transporto priemonė jau yra įregistruota Saugaus eismo automobilių keliuose direkcijoje kaip konkretaus asmens nuosavybė, ir nustatyta, kad jo vardas yra registracijos liudijimo savininko skiltyje. . Jei tai nepatvirtina, rekomenduojama susilaikyti nuo sandorio.

Jei automobilį perkate kitoje šalyje, pavyzdžiui, Vokietijoje ar Lietuvoje, būtinai pateikite registracijos ir pardavimo sandorių dokumentų originalų kopijas. Jie bus reikalingi, kad vėliau automobilį būtų galima registruoti Latvijoje.

Įvertinkite automobilį patys ir nuneškite į servisą

Vienas iš svarbių žingsnių perkant naudotą automobilį yra jo vizualinės ir techninės būklės patikrinimas. Norėdami tai padaryti, pirmiausia turite pamatyti transporto priemonę, kurią pirmiausia norite turėti. Automobilį rekomenduojame įsigyti tik atidžiai jį apžiūrėjus asmeniškai ir apžiūrėjus.

Idealiu atveju automobilis turėtų būti tikrinamas dienos šviesoje, kad būtų lengviau pamatyti visus jo kėbulo ir dažų trūkumus. Atkreipkite dėmesį, kad prie automobilio skelbimo pridėtos nuotraukos ne visada atspindi tikrąją automobilio būklę.

Asmeniškai žiūrėdami į transporto priemonę, būtinai patikrinkite:

  • Ar nėra bagažinės dangčio, durų ir ratų arkų korozijos;
  • Svarbu vizualiai įvertinti, ar automobilio dažai yra tolygūs, nes skirtingas atspalvis tam tikrose vietose gali reikšti, kad transporto priemonė buvo stipriai apgadinta. Jei to nepakanka, taip pat galite nusipirkti dažų sluoksnio storio matuoklį už maždaug 80 eurų;
  • Taip pat turėtų būti tikrinamos automobilių padangos ir jų protektoriai, ratai ir jų kokybė;
  • Kitas automobilio avarijų istorijos ženklas yra nelygūs tarpai tarp sparno ir variklio dangčio iš abiejų pusių arba tarp priekinio žibinto ir buferio.

Įvertinę išorinę būklę, galite apsilankyti salone:

  • Žiūrėkite sėdynių ir paviršių kokybę. Jei automobilio savininkas buvo švelnus ir atsakingas, dėvėjimas neturėtų būti per ryškus;
  • Daug ką galima pasakyti ir apie automobilių pardavėją iš jo salono švaros. Atsakingas savininkas užtikrins, kad jo transporto priemonė būtų valoma tiek išorėje, tiek viduje;
  • Atkreipkite dėmesį į tai, kokie greičio matuokliai yra nurodyti spidometre. Jei tai rodo ne tik km / h, bet ir mph, gali būti, kad automobilis buvo atvežtas iš Didžiosios Britanijos ar JAV, ir yra rizika, kad jis gali turėti rimtesnį defektą.

Nepamirškite pažvelgti ir į automobilio variklį, atkreipdami dėmesį į aušinimo skysčio ir alyvos lygį ir pažiūrėkite, ar variklis nėra užterštas alyva.

Norėdami visiškai patikrinti automobilio būklę, investuokite nuo 50 iki 100 eurų ir nuneškite jį nusimanančiam meistrui. Galutinį sprendimą galite priimti remdamiesi jo vertinimu.

Galiausiai būtinai atlikite bandomąjį važiavimą!

Apmokėjimas už pirkinį

Tuo atveju, jei automobilis kainuoja daugiau nei 7200 eurų, už pirkinį galima sumokėti tik banko pavedimu. Nors mažesnės operacijos leidžiamos grynaisiais, kad apsisaugotumėte nuo nesusipratimų, jas taip pat rekomenduojama atlikti banko pavedimu. Nesilaikant šių automobilio pirkimo taisyklių (mokant grynaisiais už automobilį, kurio kaina yra didesnė nei 7200 eurų), jums gali būti taikoma administracinė nuobauda iki 15% sandorio sumos.

Šiais laikais automobilį galima įsigyti naudojant įvairius finansinius sprendimus, įskaitant paskolą. Pasirinkimas automobilio paskola, būtinai apsvarstykite savo galimybes ją grąžinti.

Parašykite komentarą