Baracko Obamos smulkmenos: 69 įdomūs faktai apie 44-ąjį JAV prezidentą!

Baracko Obamos faktai

Barackas Obama yra Amerikos politikas, kuris buvo 44-asis JAV prezidentas. Jis yra pirmasis afroamerikietis, išrinktas į JAV prezidento postą, ir pirmasis, gimęs už gretimų JAV ribų.

Sužinokime keletą nežinomų faktų apie jį!

1. Barackas Husseinas Obama II gimė 1961 m. Rugpjūčio 4 d. Honolulu, Havajuose.

2. Jis yra pirmasis prezidentas, gimęs Havajuose.

3. Jo motina Ann Dunham, gimusi Vičitoje, Kanzaso valstijoje, buvo kilusi daugiausia iš anglų.

4. Jo tėvas Barackas Obama vyresnysis buvo vedęs Luo vyras iš Nyang’oma Kogelo (Kenija).

5. Obamos tėvai susitiko 1960 m. Rusų kalbos pamokoje Havajų universitete, Manoa mieste, kur jo tėvas buvo užsienietis studentas, gavęs stipendiją.

6. Pora susituokė Wailuku mieste Maui 1961 m. Vasario 2 d. Ir išsiskyrė, kai 1961 m. Rugpjūčio pabaigoje Obamos motina su naujagimiu metams persikėlė gyventi į Vašingtono universitetą Sietle.

7. Per tą laiką Obama vyresnysis 1962 m. Birželio mėn. Baigė ekonomikos bakalauro laipsnį Havajuose, o paskui išvyko studijuoti Harvardo universitete į stipendiją.

8. Ten jis įgijo ekonomikos magistro laipsnį.

9. Obamos tėvai išsiskyrė 1964 m. Kovo mėn.

10. Obama vyresnysis grįžo į Keniją 1964 m., Kur buvo vedęs trečią kartą; jis aplankė Baracką Havajuose tik vieną kartą, 1971 m.

11. Jis žuvo automobilio avarijoje 1982 m., Kai jo sūnui buvo 21 metai.

12. Ankstyvą vaikystę Obama prisiminė: „Mano tėvas atrodė panašus į mane supančius žmones – kad jis buvo juodas kaip pikis, mama – balta kaip pienas – mano mintyse vos užregistruota“.

13. Jis apibūdino savo, kaip jauno suaugusiojo, kovą dėl socialinio suvokimo apie savo daugiataučio paveldo suvokimą.

14. 1963 m. Dunhamas susitiko su Lolo Soetoro, Indonezijos Rytų ir Vakarų centro geografijos magistrantu Havajų universitete, o pora susituokė Molokuose 1965 m. Kovo 15 d.

15. Po dvejų vienerių metų J-1 vizos pratęsimo 1966 m. Lolo grįžo į Indoneziją, o po šešių mėnesių 1967 m. Sekė jo žmona ir posūnis, šeima iš pradžių gyveno Menteng Dalam kaimynystėje Tebet rajone pietuose. Džakarta, tada nuo 1970 m. Turtingesniame rajone Mentengo seniūnijoje Džakartos centre.

16. Nuo šešerių iki dešimties metų Obama lankė vietines indoneziečių kalbos mokyklas: Santo Fransiskus Asisi (Šv. Pranciškaus Asyžiečio) katalikų mokyklą dvejus metus ir Besuki valstybinę mokyklą pusantrų metų, jas papildė angliškas Kalverto mokyklos mokymas namuose. motinos.

17. Indonezijoje praleidęs Obamos patėvis išmokė jį būti atspariu ir suteikė jam „gana griežtą įvertinimą, kaip veikia pasaulis“.

18. Obama grįžo į Honolulu 1971 m., Norėdamas gyventi su savo seneliais iš motinos Madelyn ir Stanley Dunham. Su stipendija nuo penktos klasės iki vidurinės mokyklos baigimo 1979 m. Dalyvavo Punahou mokykloje, privačioje kolegijos parengiamojoje mokykloje.[22] Jaunystėje Obama pasivadino Barry slapyvardžiu.

19. Obama trejus metus nuo 1972 iki 1975 metų gyveno Havajuose su motina ir seserimi, o mama buvo antrosios pakopos studentė Havajų universitete.

20. Obama pasirinko likti Havajuose kartu su seneliais į vidurinę mokyklą Punahou, kai jo motina ir sesuo 1975 m. Grįžo į Indoneziją, kad jo motina galėtų pradėti antropologijos lauko darbus.

21. Jo motina beveik du ateinančius dešimtmečius praleido Indonezijoje, 1980 m. Išsiskyrė su Lolo ir 1992 m. Įgijo daktaro laipsnį, o 1995 m. Mirė Havajuose po kiaušidžių vėžio ir gimdos vėžio gydymo.

22. Vėliau apmąstydamas savo metus Honolulu, Obama rašė: „Havajų pasiūlyta galimybė – patirti įvairias kultūras abipusės pagarbos atmosferoje – tapo neatsiejama mano pasaulėžiūros dalimi ir vertybių, kurias aš laikykite brangiausią “.

23. Obama taip pat rašė ir kalbėjo apie alkoholio, marihuanos ir kokaino vartojimą paauglystėje, norėdamas „išstumti klausimus, kas man buvo be proto“.

24. Obama taip pat buvo „choom band“, save pavadinusios draugų grupės, kuri laiką leido kartu ir kartais rūkė marihuaną, narys.

25. Po vidurinės mokyklos Obama 1979 m. Persikėlė į Los Andželą, kad lankytų Occidental koledžą. 1981 m. Vasario mėn. Obama pasakė savo pirmąją viešą kalbą, ragindamas „Occidental“ dalyvauti Pietų Afrikos investicijose, reaguodamas į šios šalies apartheido politiką.

26. 1981 m. Viduryje Obama išvyko į Indoneziją aplankyti savo motinos ir sesers Mayos ir tris savaites aplankė kolegijos draugų šeimas Pakistane ir Indijoje.

27. Vėliau 1981 m. Jis perėjo į Kolumbijos koledžą, Kolumbijos universitetą Niujorke, kur įgijo politikos mokslų specialybę ir įgijo tarptautinių santykių specialybę.[32] ir anglų literatūroje bei gyveno ne miestelyje Vakarų 109-ojoje gatvėje.

28. 1983 m. Jis baigė bakalauro laipsnį ir metus dirbo „Business International Corporation“, vėliau – Niujorko viešojo intereso tyrimų grupėje.

29. 1985 m. Obama buvo vienas iš Gegužės 1 dienos lyderių, stengiantis atkreipti dėmesį į tuo metu blogos būklės Niujorko metro sistemą. Obama nuvyko į keletą metro stočių, norėdamas priversti žmones pasirašyti laiškus, adresuotus vietos pareigūnams ir Metropoliteno transporto tarnybai, ir buvo nufotografuotas Miesto koledžo metro stotyje su iškaba, protestuojančia prieš sistemos būklę.

30. 2006 m. Interviu Obama pabrėžė savo išplėstinės šeimos įvairovę: „Tai tarsi maža maža Jungtinių Tautų Organizacija“, – sakė jis. „Turiu giminaičių, panašių į Bernie Mac, ir giminaičių, panašių į Margaret Thatcher“.

31. Obama turi pusbrolį, su kuriuo augo (Maya Soetoro-Ng, motinos dukra ir jos antrojo vyro iš Indonezijos dukra), ir septynis pusbrolius ir seseris iš Kenijos tėvo šeimos – šeši iš jų gyvena.

32. 1996 m., Praėjus penkeriems metams po Harvardo teisės mokyklos baigimo, B. Obama pateko į viešąją erdvę kaip politinis veikėjas. 1996 m. Jis buvo išrinktas į Ilinojaus senatą, atstovaujantį Čikagos pietų rajonus.

34. Obama rinkosi kampaniją už Jungtinių Valstijų Senatą nuo 2002 m. Rinkdamas lėšas ir plėtodamas savo platformą.

35. Jis pasisakė prieš karą ir greitai tapo žinomas Demokratų partijoje. 2004 m. Liepos mėn., Kai pasakė pagrindinį pranešimą Demokratų nacionaliniame suvažiavime, jis tapo žinomas nacionaliniu mastu.

36. 2004 m. Lapkričio mėn. Jis buvo išrinktas į Jungtinių Valstijų Senatą, surinkęs 70% balsų. Jis atsistatydino iš Ilinojaus senato ir 2005 m. Sausio 3 d. Buvo prisiekęs senatoriumi.

37. Obamos motiną iki mirties 2008 m. Lapkričio 2 d., Likus dviem dienoms iki išrinkimo prezidento postu, išgyveno jos motina Madagoje Kanzase.

38. Obamos šaknys taip pat yra Airijoje; 2011 m. gegužės mėn. jis susitiko su savo pusseserėmis airėmis Moneygall.

39. „Svajonėse iš mano tėvo“ Obama susieja savo motinos šeimos istoriją su Amerikos pilietinio karo metu Amerikos konfederacijos valstybių prezidento Jeffersono Daviso galimais vietiniais Amerikos protėviais ir tolimais giminaičiais.

40. Be gimtosios anglų kalbos, Obama moka keletą indoneziečių kalbų, išmokęs kalbą per ketverius vaikystės metus Džakartoje.

41. Jis žaidžia krepšinį – sportą, kuriame dalyvavo kaip savo vidurinės mokyklos komandos narys.

42. Jis kairiarankis.

43. Obama yra Čikagos „White Sox“ šalininkas, ir jis dar būdamas senatoriumi išmetė pirmąją aikštę 2005 m.

44. 2009 m. Jis išmetė iškilmingą pirmąją „Visų žvaigždžių“ žaidimo aikštę vilkėdamas „White Sox“ striukę.

45. Jis taip pat visų pirma yra „Chicago Bears“ futbolo aistruolis NFL, tačiau vaikystėje ir paauglystėje jis buvo „Pittsburgh Steelers“ gerbėjas ir įsišaknijęs prieš laimėdamas „Super Bowl XLIII“ 12 dienų po to, kai jis pradėjo eiti prezidento pareigas.

46. ​​2011 m. Obama pakvietė 1985 m. Čikagos „Bears“ į Baltuosius rūmus; komanda nebuvo apsilankiusi Baltuosiuose rūmuose po to, kai 1986 m. laimėjo „Super Bowl“ dėl „Space Shuttle Challenger“ katastrofos.

47. 1989 m. Birželio mėn. Obama susipažino su Michelle Robinson, kai jis dirbo vasaros bendradarbiu Čikagos advokatų kontoroje Sidley Austin.

48. Trims mėnesiams paskirtas kaip Obamos patarėjas įmonėje, Robinsonas prisijungė prie kelių grupės socialinių funkcijų, tačiau iki šiol atsisakė savo pradinių prašymų. Jie pradėjo susitikinėti vėliau tą vasarą, susižadėjo 1991 m. Ir susituokė 1992 m. Spalio 3 d.

49. Pirmoji poros dukra Malia Ann gimė 1998 m. Liepos 4 d., Po to antroji dukra Nataša („Sasha“) 2001 m. Birželio 10 d.

50. Obamos dukros dalyvavo privačiose Čikagos universiteto laboratorijos mokyklose. Kai 2009 m. Sausio mėn. Jie persikėlė į Vašingtoną, mergaitės pradėjo dirbti privačioje Sidwello draugų mokykloje.

51. Obamuose yra du Portugalijos vandens šunys, pirmasis – patinas vardu Bo – senatoriaus Tedo Kennedy dovana.

52. 2013 m. Rugpjūčio mėn. Prie Bo prisijungė moteris Sunny.

53. Taikydama knygų sandorio pajamas, 2005 m. Šeima persikėlė iš Hyde parko (Čikaga) daugiabučio namo į 1,6 mln. Dolerių namą kaimyniniame Kenwood mieste, Čikagoje. Gretimos aikštelės pirkimas – ir kūrėjo, kampanijos aukotojo bei draugo Tony Rezko žmonos pardavimas Obamai – atkreipė žiniasklaidos dėmesį dėl vėlesnio Rezko kaltinimo ir teistumo dėl politinės korupcijos kaltinimų, kurie nebuvo susiję su Obama.

54. 2007 m. Gruodžio mėn. Pinigai įvertino Obamos šeimos grynąją vertę 1,3 mln. USD.

55. Jų 2009 m. Mokesčių deklaracijoje namų ūkių pajamos buvo 5,5 mln. USD, palyginti su maždaug 4,2 mln. USD 2007 m. Ir 1,6 mln. USD 2005 m., Daugiausia iš jo knygų pardavimo.

56. Už 2010 m. Gaunamas 1,7 mln. JAV dolerių pajamas jis 14 proc. Skyrė pelno nesiekiančioms organizacijoms, tarp jų – 131 000 USD – „Fisher House Foundation“, labdaros organizacijai, padedančiai sužeistų veteranų šeimoms, leidžiančioms apsigyventi netoli to, kur veteranas gydosi.

57. Pagal 2012 m. Finansinę atskleidimą B. Obama gali būti vertas net 10 mln. USD.

58. Dėl Obamos rūkymo įpročio 2010 m. Pradžioje Michelle Obama teigė, kad metė rūkyti.

59. Per savo 55-ąjį gimtadienį, 2016 m. Rugpjūčio 4 d., Obama parašė rašinį „Glamour“, kuriame aprašė, kaip jo dukros ir buvimas prezidentu padarė jį feministu.

60. Obama yra protestantas krikščionis, kurio religinės pažiūros išsivystė jo suaugusiųjų gyvenime.

61. 1993 m. Obama įstojo į advokatų kontorą Čikagoje, kuri specializavosi civilinių bylų nagrinėjime. Pirmiausia trejus metus nuo 1993 m. Iki 1996 m. Dirbo advokatu, o aštuonerius metus iki 2004 m.

62. Jis renka Žmogaus-voro ir Barbaro Conano komiksus.

63. Vidurinėje mokykloje jis buvo žinomas kaip „O’Bomber“ dėl krepšinio įgūdžių.

64. Jo vardas svahili kalba reiškia „palaimintasis“.

65. Jo mėgstamiausias menininkas yra Pablo Picasso.

66. Jo, kaip virėjo, specialybė yra aitrioji paprika.

67. Jis yra sakęs, kad daugelis jo draugų Indonezijoje buvo „gatvės ežiai“.

68. Jis toliau …

Parašykite komentarą