Bendrosios nuosavybės schemos NI | Bendra nuosavybė

Kas yra bendra nuosavybė

Bendros nuosavybės schemos leidžia žmonėms nusipirkti norimo būsto dalį (paprastai nuo 50% iki 90%), o paskui išsinuomoti likusią turto dalį iš būsto bendrijos. Taigi iš esmės mokate būsto dalies hipoteką ir nuomojate būsto bendrijai priklausančią dalį. Kaip minėta, „FairShare“ šiuo metu bendradarbiauja su trimis būsto asociacijomis, o bendrasavininkystė yra ne pelno organizacija, kuri pati yra būsto asociacija.

Yra daugybė priežasčių, kodėl žmonės apsvarsto įvairias Šiaurės Airijos bendros nuosavybės galimybes:

 • Žmonės, kuriems sunku surinkti reikiamą indėlį
 • Žmonės, gaunantys mažas pajamas
 • Žmonės, dirbantys nenuolatinį darbą

Kai kurie bankai ir statybų bendrijos (dažnai vadinamos „skolintojais“) ims būsto asociacijoms dalį, o ne indėlį, o tai reiškia, kad jums ne visada reikia dalinio nuosavybės indėlio.

Nors efektyviai įsigijote būstą kartu su būsto bendrija, nesijaudinkite, tai 100% jūsų namai! Ir kai galėsite, galite padidinti savo dalį namuose, kol visa tai jums priklausys!

Bendra nuosavybė

Nuo bendros nuosavybės įkūrimo 1978 m. Jie padėjo daugiau nei 29 000 žmonių įsigyti namą Šiaurės Airijoje. Šiaurės Airijoje yra daugiau nei 9000 namų, kurie šiuo metu yra bendros nuosavybės namai. Bendri savininkai užima tiek didelę dalį, kiek gali sau leisti, nuo 50% iki 90%, ir tada jie gali bet kada padidinti savo dalį, nusipirkdami daugiau savo turto. Bendra nuosavybė yra Šiaurės Airijos regioninė bendros nuosavybės įstaiga.

Tai yra pagrindiniai dabartiniai kriterijai (teisingi rašymo metu), kurių reikalauja bendrasavininkystė, kad atitiktų jų tinkamumą:

 • Jūs esate vyresnis nei 18 metų ir gyvenate JK
 • Šiuo metu jūs niekur neturite nuosavybės ar žemės (išskyrus bendrosios nuosavybės perkėlimo atvejus)
 • Gyvensite nuosavybėje kaip vienintelė gyvenamoji vieta ir turto nenaudosite verslo tikslais
 • Jūs turite tinkamą teisę gyventi Šiaurės Airijoje
 • Per pastaruosius 12 mėnesių neturėjote paskolų iki atlyginimo ar būsto kredito
 • Bet kokie skolos sumažinimo pavedimai, bankrotai ar individualūs savanoriški susitarimai turi būti tinkamai įvykdyti mažiausiai 6 metus prieš taikant
 • Pateikdami „Co-Own“ paraišką, jūs neturite negrąžinto neigiamo kredito, pvz., CCJ, „Defaults“
 • Mes naudojame „Experian“ jūsų kredito istorijai peržiūrėti ir padėti mums priimti sprendimą dėl jūsų paraiškos kreditingumo.

Bendra nuosavybė siūlo 9 pradines akcijas, kurias gali įsigyti pirkėjai, turėdami mažiausiai 50 proc. Ir ne daugiau kaip 90 proc. Akcijų paketą po 5 proc. Galite nusipirkti tiek, kiek iš pradžių galite sau leisti, vėliau padidinti savo dalį, kai tai leidžia jūsų finansai.

Jūs turėsite mokėti mėnesinę hipotekos įmoką už jums priklausančią turto dalį, o jūs turite mokėti nuomą bendraturčiams už jiems priklausančio turto dalį.

Turėsite kreiptis dėl turto dalies, kurį ketinate įsigyti, hipotekos. Kai kurie skolintojai priims bendros nuosavybės dalį, o ne indėlį, kiti reikalaus, kad jūs sumokėtumėte indėlį. Mūsų hipotekos patarėjai gali pakalbėti su jumis naudodamiesi galimomis galimybėmis, profesionalais ir priešininkais ir įsitikinti, kad naudojatės tinkama hipoteka.

Kai iš pradžių kreipiatės į bendrosios nuosavybės schemą, yra 100 svarų mokestis, kurį turėsite sumokėti, kad pradėtumėte procesą. Šis mokestis yra skirtas bendrai nuosavybei įvertinti jūsų finansinę būklę ir nebus grąžinamas. Tada turėsite sumokėti papildomą 450 svarų mokestį, kai įkelsite išsamią informaciją apie nuosavybę. Tai padengs jūsų vertinimo mokestį ir didžiąją dalį teisinių mokesčių, susijusių su jūsų namo įsigijimu.

Turėsite mokėti nuomos mokestį už tą turto dalį, kuri priklauso bendrai nuosavybei. Bendros nuosavybės mokesčio nuoma yra 2,5%, taigi 25 svarai už kiekvieną jūsų sumokėtą 1 000 svarų. Jei atsiliksite nuo nuomos ar hipotekos įmokų, galite prarasti namus, todėl svarbu skubiai kreiptis patarimo, jei jūsų finansai yra ištempti.

Jei ateityje pasikeis jūsų finansinė padėtis, galite pasirinkti padidinti savo turto dalį. Jūsų žinioms, tam naudojamas terminas vadinamas „laiptais“. Vykdant laiptų procesą kartu su nuosavybe, bus atliekamas turto vertinimas, o šio proceso ataskaitoje bus paaiškinta, kiek kainuos jūsų naujos akcijos. Bendra nuosavybė leidžia laiptais pakilti 5% blokais.

Jei padidinsite savo turto dalį ir panaudosite hipoteką šiam pirkimui finansuoti, jūsų hipotekos mokėjimai atitinkamai padidės. Tačiau padidėjus nuosavybės dalims, jūsų nuomos įmokos sumažės.

„FairShare“

„FairShare“ yra gana nauja dalinės nuosavybės schema, veikianti Šiaurės Airijoje. Jis sukurtas siekiant pasiūlyti alternatyvų prieinamą būsto nuosavybės pasirinkimą pirkėjams, negalintiems iš karto įsigyti būsto. Pagrindiniai tinkamumo reikalavimai yra panašūs į bendrą nuosavybę; kad jūs dar neturite būsto, negalite sau leisti nusipirkti tokio tipo namo, kokio jums reikia, tačiau galėtumėte sau leisti nusipirkti bent 50% turto dalies.

Tikėtina, kad gausite „FairShare“ teisę, jei:

 • neturite namų JK ar užsienyje
 • neturite namo ar turto dalies JK ar užsienyje
 • kreipiasi norėdami įsigyti naujos statybos turtą, kurio visa pirkimo kaina paprastai neviršija 160 000 svarų
 • reikalinga „FairShare“ schemos pagalba, norint nusipirkti būstą, kuris atitiktų jūsų būsto poreikius
 • negali sau leisti nusipirkti 100% būsto poreikiams tenkančio namo dalį, esant protingam atstumui nuo jūsų darbo vietos
 • negali sau leisti išsinuomoti būsto poreikiams pritaikytą būstą atviroje rinkoje priimtinu atstumu nuo savo darbo vietos
 • turi teisę gauti hipoteką už mažiausiai 50% visos pirkimo kainos
 • gali parodyti, kad galite sau leisti nusipirkti mažiausiai 50% turto dalies ir ją valdyti, pateikdami išsamią informaciją apie savo pajamas ir kredito istoriją
 • yra individualus pareiškėjas, kurio bendrosios pajamos, padauginus iš 4, yra didesnės nei prašomos hipotekos suma;
 • yra bendri pareiškėjai, turintys bendras bendrąsias pajamas, kurios, padauginus iš 3,5, yra didesnės nei prašomos hipotekos suma

Atkreipkite dėmesį, kad perkant gali būti taikomi kiti apribojimai. Mūsų hipotekos patarėjai pasirūpins, kad turėtumėte pačią naujausią ir naujausią informaciją, kai pateiksite bendros nuosavybės galimybių tyrimą.

Kaip ir bendrosios nuosavybės atveju, vis tiek turėsite kreiptis dėl turto, kurį ketinate įsigyti, hipotekos. Ateityje keičiantis finansinėms aplinkybėms, galite apsvarstyti galimybę padidinti nuosavybės dalį į nuosavybę. Kaip minėta anksčiau, tai vadinama „laiptais“.

Šiuo metu yra trys pagrindiniai JK skolintojai, teikiantys paskolas „FairShare“ bendrosios nuosavybės sistemai. Reikalavimas sumokėti hipotekos įmoką priklausys nuo individualaus paskolos davėjo nustatytų kriterijų jūsų hipotekos paraiškos pateikimo metu

Be mėnesinių hipotekos įmokų, turėsite sumokėti nuomą už „FairShare“ partnerio nupirktą akciją. „FairShare“ nuoma nustatoma 2,5% per metus ir yra kasmet peržiūrima.

Pagal „FairShare“ schemą suma, kurią sumokėsite už savo akcijų padidinimą namuose, priklausys nuo jūsų turto vertės tuo metu, kai norite įsigyti papildomų akcijų. Taigi, jei jūsų namo vertė padidėjo, papildomų akcijų kaina bus pagrįsta šiuo nauju įvertinimu. Tačiau jei turto vertė sumažėjo, kaina bus pagrįsta pradine turto verte tuo metu, kai pirmą kartą ją įsigijote. „FairShare“ reikalauja, kad jūs pirktumėte papildomas akcijas (arba „laiptus aukštyn“) 10% blokais.

Jei padidinsite savo turto dalį ir panaudosite hipoteką šiam pirkimui finansuoti, jūsų hipotekos mokėjimai atitinkamai padidės. Tačiau padidėjus nuosavybės dalims, jūsų nuomos įmokos sumažės.

Kaip padeda hipotekos sprendimai

„Hipotekos sprendimai“ yra vienas didžiausių bendrosios nuosavybės hipotekos tinklų ir dirba kartu su bendrasavininkyste ir „FairShare“, todėl gali pasiūlyti patarimą, kuris variantas tinka jūsų aplinkybėms. Mūsų kvalifikuoti ir patyrę hipotekos patarėjai gali pasiūlyti patarimų ir patarimų, kaip gauti tinkamą hipoteką, kad papildytų jūsų bendros nuosavybės schemą.

Mes bendradarbiausime su hipotekos davėju, būsto asociacija, jūsų advokatais, iš esmės su visais, dalyvaujančiais pirkimo procese. Kai jums to reikės, reguliariai gausite pažangos naujienas ir patarimus.

Jei stengiatės surinkti indėlį arba negalite pasiekti namo, kurį norite įsigyti, vertės, raskite artimiausią Hipotekos sprendimų skyrius ir užsukite į pokalbį. Mes visada džiaugiamės galėdami paaiškinti, kaip veikia dvi bendros nuosavybės schemos, kuo jos skiriasi, ir patarti, kuris jums yra tinkamiausias pasirinkimas.

Parašykite komentarą