Būsto paskola be pradinio inašo

Jei sunkiai sekasi sukaupti indėlį pirmajam būstui įsigyti, ir jums reikalinga būsto paskola be pradinio inašo skaityk toliau. Čia paaiškinsime viską, ką reikia žinoti apie tai, kaip veikia šio tipo hipoteka ir kokios yra jūsų galimybės.

Plan

(Price)

Email Previews

Builder

Page Testing

Interactive Testing

Spam Filter Tests

500,000 Tracking Opens

2 Users Free

Finbee

Geriausias

nuo 100 € iki 25000 €

nuo 1 mėn iki 84 mėn

Palūkanos Nuo 4,10 %

Balas 9.3

GoSavy

Greičiausia

nuo 300 € iki 19000 €

nuo 3 mėn iki 72 mėn

Nuo 4,60 % Palūkanos

Balas 9.1

Kodėl bankai reikalauja  įnašo?

Nuosavas įnašas yra ne kas kita, kaip paskolos gavėjo dalis banko finansuojamoje investicijoje. Be hipotekos, tokio įnašo reikalaujama ir teikiant paskolas automobiliams bei investicines paskolas. Kita vertus, paskola grynaisiais pinigais yra pavyzdys įsipareigojimo, kuriame tai mažai tikėtina.

Minimali nuosavo įnašo suma nepriklauso nuo bankų reikalavimų, o tik išplaukia iš dokumento, vadinamo S rekomendacija, kuri yra geros praktikos principų, susijusių su hipoteka užtikrintų kredito pozicijų valdymu, rinkinys.

Dabartinis 20 % minimalus nuosavas įnašas laikomas tiksliniu užstato lygiu, ir yra daug požymių, kad artimiausius kelerius metus jis nebus didinamas. Verta pažymėti, kad tai yra mažiausia vertė, todėl niekas nedraudžia, kad paskolos gavėjo įnašas būtų didesnis. Kuo didesnį nuosavą įnašą deklaruoja būsimasis skolininkas, tuo mažesnė paskolos suma, taigi ir susijusios išlaidos.

Koks yra dabartinis minimalus nuosavas įnašas įvairiuose bankuose? Daugeliu atvejų jis yra mažesnis nei reikalaujamas 20 proc. Tačiau tokioje situacijoje bankas reikalauja įsigyti vadinamąjį mažo nuosavo indėlio draudimą.

Kas yra būsto paskola be pradinio inašo hipoteka

Hipoteka be užstato kartais vadinama 100 proc. paskolos pagal vertę hipoteka, nes jai nereikia jokio užstato ir skolinama visa perkamo turto vertė. Dauguma skolintojų prašo bent 5 % užstato būsto įsigijimo išlaidoms padengti, tačiau su 100 % hipoteka iš banko ar statybų draugijos skolinatės visą turto vertę ir jums nereikia iš anksto mokėti jokių pinigų.

Kokio dydžio užstato reikia norint nusipirkti namą?

Dauguma skolintojų paprastai reikalauja, kad minimalus indėlis būtų bent 5 %. 2022 m. pavasario biudžete paskelbta Vyriausybės hipotekos garantijų schema, kuri padeda pirmą kartą perkantiems būstą ir visiems, kurie persikelia į kitą būstą, imti hipotekos paskolą su 5 % užstatu. Vyriausybė žada padengti visus nuostolius, kuriuos gali patirti skolintojas, jei paskolos gavėjui sunkiai sekasi grąžinti hipoteką.

Kuris bankas suteikia paskolą be indėlio?

Kuris bankas suteikia hipotekos paskolą be nuosavo indėlio? Galiojantys teisės aktai neleidžia jokiam bankui sutikti suteikti paskolą tokiomis sąlygomis. Tačiau, kaip matote iš anksčiau pateiktos lentelės, dauguma skolintojų leidžia sudaryti kitus susitarimus, pagal kuriuos įmoka būtų sumažinta iki 10 %.

Ką reikia žinoti, jei man reikia būsto paskolos?

Ar pradėjote planuoti statyti, pirkti ar renovuoti namą? Sužinokite viską, ką reikia žinoti apie hipotekas ir būsto paskolas, kad gautumėte geriausią pasiūlymą!

Naujo namo pirkimas ar statyba yra svarbus ir jaudinantis šeimos gyvenimo etapas, tačiau tam reikia ne tik daug laiko ir energijos, bet ir žinių bei supratimo apie finansinę proceso pusę. Jei neturite daug laisvų pinigų, greičiausiai planuodami pirkti ar statyti naują namą turėsite imti būsto paskolą arba hipoteką. Skaitykite toliau ir sužinosite viską, ką reikia žinoti apie hipotekos paskolas: kas tai yra, kokius kriterijus turite atitikti, kad jas gautumėte, kaip gauti geriausią pasiūlymą ir ko tikėtis ilguoju laikotarpiu!

Jei norite daugiau sužinoti apie asmenines paskolas ir kitų rūšių paskolas iš bankų ir nebankinių kreditorių, skaitykite mūsų straipsnį “Žinokite, kada rinktis asmenines ar kitų rūšių paskolas!”

Būsto paskola be pradinio inašo ar hipoteka?

Būsto paskola arba hipoteka yra ilgalaikė paskola, užtikrinta jūsų nekilnojamuoju turtu. Dažniausiai jis naudojamas būstui pirkti ar statyti, kapitaliniam remontui ar patobulinimams, o kai kuriais atvejais – kitiems didesniems pirkiniams apmokėti. Jei už paskolą perkate būstą arba žemės sklypą, kuriame planuojate statyti namą, perkamas ir bankui įkeičiamas turtas įregistruojamas jūsų vardu žemės registre. Nekilnojamasis turtas įkeičiamas kreditoriui jo įsipareigojimams užtikrinti tol, kol grąžinama visa paskolos suma – tiek pagrindinė suma, tiek palūkanos.

Jei jums reikia paskolos būstui statyti arba renovuoti, gali prireikti ne visos paskolos sumos iš karto, o dalimis. Tokiu atveju į paskolos sutartį galite įtraukti sąlygą, kad sumą mokėsite dalimis – tai bus naudingiau, nes kiekvieną kartą mokėsite palūkanas tik už jau panaudotą paskolos dalį.

 

Kokias sąlygas reikia įvykdyti norint gauti būsto paskolą?

Norėdami gauti būsto paskolą, pirmiausia turite sumokėti pradinį įnašą. Banko reikalaujamas pradinis įnašas už hipotekos paskolą paprastai sudaro 15-20 % paskolos sumos. Pavyzdžiui, jei jums reikia 80 000 EUR būstui įsigyti, turite sumokėti 12 000-16 000 EUR pradinį įnašą. Lietuvoje būsto paskola be pradinio inašo pagal valstybės paramos programą šeimoms su vaikais ir jauniems specialistams ALTUM suteikiama būsto paskola būstui pirkti arba statyti su sumažinta pradinio įnašo norma, kuri sudaro 5-10 proc. visos paskolos sumos.

Paskolos gavėjo nuolatinės pajamos taip pat yra svarbus kriterijus suteikiant paskolą ir nustatant didžiausią galimą pinigų sumą: jų stabilumas ir pakankamumas planuojamiems paskolos įsipareigojimams vykdyti. Bus vertinamos visos šeimos pajamos – ne tik darbo užmokestis, bet ir bet kokios kitos reguliarios pajamos, pavyzdžiui, investicinės pajamos, nuomos pajamos ar pašalpos.

Parašykite komentarą