Būsto paskola nekilnojamojo turto hipotekai – ką reikia žinoti?

Turėti nuosavą namą ar butą – ar ir jūs apie tai svajojate? Beveik visi apie tai svajoja – gauti savo šeimos lizdas ar net bakalauro namuose patirti nepamirštamų akimirkų ir po ilgų dienų grįžti į darbą. Bet kaip tokią svajonę įgyvendinti? Galimybės yra skirtingos – viena iš jų – skolinimasis iš skolintojo. Kas yra būsto paskola hipotekai ir kokios yra šios paskolos rūšies išdavimo sąlygos? Perskaitykite ir sužinokite viską, kas svarbu mūsų straipsnyje!

Kokios yra galimybės gauti lėšų būstui įsigyti?

Norėdami nusipirkti būstą – butą ar privatų namą – kiekvienas pasirenka sau tinkamą šiam pirkimui tipas:

 1. nuosavų asmeninių lėšų. Yra visuomenės dalis, kuriai visiškai nereikia išorinės pagalbos, ir jie gali nusipirkti naują būstą iš turimų išteklių. Privačių lėšų gali pakakti, pavyzdžiui, parduoti esamą turtą – žemės sklypą, kitą nekilnojamąjį turtą ar vertybes;
 2. skolintis iš turtingų giminaičių ar draugų. Jei draugų rate yra turtingų žmonių, tokių kaip dėdės ar tėvai, taip pat galite iš jų pasiskolinti dideles pinigų sumas, sutikdami grąžinti raštu ar žodžiu. Tokiu būdu galite sutaupyti taikant palūkanų normą, į kurią reikia atsižvelgti skolinantis iš kredito įstaigos;
 3. kredito įstaigos pagalba. Galite gauti vadinamąją būsto paskolą iš bankų ir nebankinių kredito įstaigų, taip pat gauti paramą ypatingais atvejais, pavyzdžiui, kreipdamiesi į „Altum“ būsto paramos programą šeimoms su vaikais.

Kokia tai paskolos duota būsto paskola?

Būsto paskola – kas tai ir kam?

Būsto paskola reikalinga daugeliui žmonių, nes labai dažnai jų pačių lėšų nepakanka būstui įsigyti. Ši paskolos rūšis, dar vadinama būsto paskola užstatu, dažniausiai yra didžiausia paskolos rūšis, kurią pasirenka skolininkai, nes būstui įsigyti ar pastatyti reikia krūvos išlaidų, kurių pačių padengti dažnai neįmanoma. Kas būdinga būsto paskolai?

 • Tokia paskola tinkama įsigyti naujam ar anksčiau užsakytam būstui – butui ar namui.
 • Atsižvelgiant į dideles būsto pirkimo išlaidas – tai yra didelio masto paskola, kurios pagalba galima gauti 100 000, 150 000 ir dar daugiau pinigų investuoti į būsto pirkimą.
 • Tai yra ilgalaikė paskola, o tai reiškia, kad grąžinimo laikotarpis bus ilgesnis – net 20-30 metų. Toks ilgesnis grąžinimo laikotarpis yra tiesiogiai susijęs su didele paskolos suma – kuo didesnės sumos, tuo ilgesnis grąžinimo laikotarpis.
 • Pats turtas naudojamas kaip užstatas. Ne veltui paskola vadinama „būsto paskola prieš hipoteką“ – pats įsigytas ar pastatytas būstas (t. Y. Nekilnojamasis turtas) yra įkeitimas, suteikiantis paskolos davėjui garantiją grąžinimo metu.

Paskola būstui už nekilnojamojo turto hipoteką – ar visada yra tokia taisyklė? Taip! Sužinokite daugiau vėliau!

Hipoteka nekilnojamam turtui – ar visada?

Taip! Paskola būstui be užstato negalima – galima įkeisti tiek namą, kurį planuojate įsigyti, tiek esamą nekilnojamąjį turtą, tačiau be įkeitimo nebus galima visiškai. Kita istorija yra apie tokią taisyklę kaip garantas. Garanto poreikis galioja kai kurių skolintojų pasiūlymui, tačiau to tikrai nereikalauja visi. Tačiau norint to neprašyti, būtinai reikia teigiamai įvertinti kitus aspektus – mokumą, mėnesio pajamų lygį ir kt.

Bet kaip su mokumu ir kredito istorija – į ką tiksliai atsižvelgiama?

Kreditoriai, vertindami savo kredito istoriją, atsižvelgia ir į tai, kaip jūs anksčiau mokėjote paskolas, ir į tai, kokios yra jūsų mėnesinės pajamos. Jei anksčiau buvote skolininkų sąraše arba šiuo metu negalite parodyti stabilių mėnesinių pajamų, greičiausiai, deja, pas jus gaus paskolą būstui.

Kredito davėjas nori būti tikras, kad galėsite grąžinti didelę pinigų sumą per numatytą laiką ir sumą, todėl atidžiai apsvarstykite, kam suteikti paskolą ir kam atsisakyti.

Pasirinkite atsakingai – tai rimta paskola!

Nepaisant paskolos sumos, visada reikėtų atsižvelgti į paskolos sumų poreikį. Kiek skolintis? Ar jums to reikia? Ar galiu grąžinti paskolą? – Tai tik keletas klausimų, kuriuos tikrai turite sugebėti patys rasti atsakymus prieš kreipdamiesi dėl paskolos.

Jei nusprendėte skolintis būstui įsigyti, atsižvelkite į tai, kad turėsite atlikti visus šiuos veiksmus:

 • paskolos paraiškos pildymas;
 • konsultacijos su skolintoju;
 • turto vertinimo procesas;
 • dokumentų sutvarkymas;
 • kredito sutarčių rengimas, tyrimas, pasirašymas;
 • pirkimo sutarties pasirašymas ir parengimas;
 • nuosavybės teisių registravimas;
 • nekilnojamojo turto draudimas;
 • paskolos sumos gavimas.

Yra daugybė žingsnių – būtent todėl, kad paskola nėra pokštas! Lygiai taip pat rimtai reikėtų atsižvelgti ir į tai, kuriam skolintojui teikiate pirmenybę siunčiant prašymą.

Netcredit.lv palyginimas – greičiausias būdas palyginti kreditorius!

Norėdami palyginti ne bankų sektoriaus skolintojų pasiūlymus – palyginkite juos vienoje vietoje naudodamiesi „Netcredit.lv“! Tai bus labai greita ir lengva – įvertinkite, kuris kreditorius siūlo Jums patogiausias grąžinimo sąlygas, kuris turi geriausius atsiliepimus, taip pasirenkant geriausią pasirinkimą paskolai gauti!

Būsto paskola būsto paskolai yra didelis žingsnis kiekvieno žmogaus gyvenime. Įvertinkite savo finansinę padėtį ir priimkite protingą sprendimą!

Parašykite komentarą