CAF plėtros banko Lotynų Amerikos infrastruktūra

2013 m. Birželio mėn

Rios, G. 2013. CAF plėtros banko Lotynų Amerikos požiūris į infrastruktūros finansavimą. GREAT Insights, 2 tomas, 2013 m. Gegužės – birželio mėn. Leidimas. Mastrichtas: ECDPM

Dalijimosi mygtukas

CAF požiūris į infrastruktūrą yra neatsiejamas. Kiekviename projekto etape atsižvelgiama į ekonominius, socialinius ir institucinius klausimus. Vertinant reikia atsižvelgti į finansinius ir aplinkos tvarumo klausimus.

Lotynų Amerikos CAF plėtros bankas yra daugiašalis bankas, sukurtas 1970 m., Kuris prasidėjo penkiomis Andų šalimis: Bolivija, Kolumbija, Ekvadoru, Peru ir Venesuela. Šiandien CAF turi aštuoniolika šalių akcininkų iš Lotynų Amerikos, Karibų jūros ir Europos, taip pat keturiolika privačių bankų. Didžiąją dalį finansavimo CAF gauna iš pasaulinių finansų rinkų. Institucija skatina tvarų vystymąsi ir regioninę integraciją vykdydama kreditavimo operacijas, dotacijas ir techninę paramą, taip pat siūlo finansinę struktūrą valstybės ir privataus sektoriaus projektams savo valstybėse narėse. Buveinė yra Karakase, Venesueloje, ji turi biurus Asuncióne, Buenos Airėse, La Paze, Brazilijoje, Bogotoje, Kito, Madride, Panamos mieste, Limoje ir Montevidėjuje.

Keturi CAF visapusiškos plėtros darbotvarkės pagrindai, skirti skatinti tvarų ir kokybišką augimą, yra: makroekonominis stabilumas, mikroekonominis efektyvumas, socialinė lygybė ir įtrauktis bei aplinkos tvarumas. Siekdamas šių tikslų, CAF glaudžiai bendradarbiauja su savo valstybėmis narėmis, investuojančiomis į visų formų kapitalą (fizinį, žmogiškąjį, natūralųjį), taip pat rengdamas projektus ir programas, remdamas produktyvią regiono transformaciją ir konkurencingą įterpimą į regioną. gerinti įstaigų kokybę ir skatinti aplinkos apsaugą.

CAF skolinasi tarptautinėse kapitalo rinkose pagal finansavimo strategiją, kuria siekiama diversifikuoti finansavimo šaltinius, sušvelninti palūkanų normos ir valiutos riziką, kartu derinant vidutinį turto ir įsipareigojimų terminą, kad išlaikytų pakankamą likvidumą savo portfelyje. Pirmuosius kredito reitingus CAF gavo iš trijų pagrindinių reitingų agentūrų 1993 m., Ir jie nuolat didėjo net per keletą regiono ekonominių krizių. Šiuo metu CAF yra aukščiausio reitingo dažnas Lotynų Amerikos obligacijų emitentas. Rūpestinga finansinė politika pavertė CAF pelningąja įstaiga, kuri, remdama dotacijomis ir techniniu bendradarbiavimu, iš naujo įtraukia į savo šalis nares remiančias programas ir projektus. Šiandien CAF tapo pagrindiniu daugiašalio infrastruktūros ir energetikos finansavimo šaltiniu regione, o 2012 m. Pabaigoje patvirtinta beveik 10 mlrd. USD, o tai sudaro apie 30% visų daugiašalių paskolų Lotynų Amerikai.

CAF mano, kad infrastruktūra yra galinga plėtros priemonė. Infrastruktūra prisideda prie Lotynų Amerikos svarbaus gamtos išteklių kaupimo su gamybos ir vartojimo centrais. Tai taip pat padeda kovojant su skurdu ir gerina gyvenimo kokybę, suteikiant gyventojams galimybes ir galimybę naudotis viešosiomis paslaugomis. Pagrindinis Lotynų Amerikos iššūkis yra didinti tarpregioninę prekybą, o atsižvelgiant į sudėtingą regiono geografiją, investicijos į infrastruktūrą yra labai svarbios norint sujungti kaimynystes, miestus, regionus ir tautas ir padidinti galimybes išplėsti jų tarpusavio prekybą.

Daugiau nei 60% CAF portfelio sudaro infrastruktūros projektai. Tai atspindi prioritetą, kurį institucija teikia fizinei integracijai Lotynų Amerikoje, ir reaguoja į trūkumus, su kuriais šiuo metu susiduria šis sektorius regione. Remiantis keliais tarptautiniais indeksais, vertinančiais infrastruktūros aprėptį ir kokybę, Lotynų Amerika atsilieka nuo EBPO šalių ir netgi nuo kai kurių kylančių sričių, tokių kaip Pietryčių Azija, Viduriniai Rytai ir Šiaurės Afrika. Tačiau padėtis sektoriuose yra labai nevienalytė. Kalbant apie elektros energiją ir telekomunikacijas, regione yra tinkama aprėptis ir paslaugų kokybė, o uostai ir oro uostai reikalauja daugiau investicijų ir efektyvesnio savo veiklos. Didžiausi iššūkiai yra vandens ir kanalizacijos, kelių, miesto transporto ir geležinkelių srityse.

Atsižvelgiant į greito Lotynų Amerikos augimo perspektyvas ateinančiais metais ir nuolatinį viduriniosios klasės plėtrą, iššūkiai pasivyti investicijas į infrastruktūrą ir neatsilikti nuo ekonomikos bei gyventojų augimo yra milžiniški. Norint įveikti dabartinį infrastruktūros deficitą ir prisidėti prie plėtros proceso regione, reikalingos maždaug 5% BVP per metus investicijos. Neatsižvelgiama į išlaikymo išlaidas, kurios turėtų būti įtrauktos į nacionalinius biudžetus kaip einamosios išlaidos. Tai reiškia 200 000–250 000 mln. USD metines investicijas. Norint gauti ir investuoti šias lėšas, reikia bendro privataus ir viešojo sektoriaus bei Tarptautinių finansų institucijų (IFIS) pastangų.

CAF požiūris į infrastruktūrą yra neatsiejamas. Kiekviename projekto etape atsižvelgiama į ekonominius, socialinius ir institucinius klausimus. Be to, vertinant reikia atsižvelgti į finansinius ir aplinkos tvarumo klausimus. Projekto poveikis aplinkai yra analizuojamas nuo jo projekto pradžios, siekiant užkirsti kelią būsimoms problemoms. Kiekvienas CAF vykdomas projektas laikomas žinių šaltiniu, kuris gali suteikti grįžtamąjį ryšį ir mokymosi galimybių panašiems projektams. CAF turi specialų padalinį, kuris šias žinias naudoja valstybėms narėms teikdamas politines konsultacijas ir geriausią praktiką, taip pat rengia tyrimus ir leidinius apie infrastruktūrą.

Pagrindinės CAF intervencijos į infrastruktūrą Lotynų Amerikoje yra: transportas ir logistika, energetika, vanduo ir kanalizacija, telekomunikacijos ir IRT. Siekdama patenkinti projektų paklausą, CAF teikia šiuos produktus: tiesioginės paskolos centrinei valdžiai su valstybės garantija ir be jos, tiesioginės paskolos subnacionaliniams subjektams, VPP struktūrizavimas, bendras finansavimas su kitomis TFI ir bendras finansavimas su kitomis regioninėmis vyriausybėmis. ir nacionaliniai plėtros bankai bei agentūros. Jei jums reikalinga paskola, čia galite gauti trumpalaikių paskolų iki atlyginimo, kad galėtumėte lengviau atlikti sąskaitas ir kitus reikalus.

Lotynų Amerikai augant ir vystantis, didėjančios prekybos ir urbanizacijos iššūkiai pareikalaus daugiau ir geresnės infrastruktūros. Finansavimo gavimas bus svarbus klausimas, todėl tokios institucijos kaip CAF turi diegti naujoves produktų ir paslaugų srityje, kad patenkintų augančią finansavimo paklausą. Šiuo atžvilgiu būtina užmegzti aljansą su kitomis finansų institucijomis ir valstybiniais bei privačiais veikėjais.

Germán Ríos yra Lotynų Amerikos CAF plėtros banko Strateginių reikalų direktorius Europoje.

Šis straipsnis buvo paskelbtas „Great Insights“ 2 tomo 4 leidime (2013 m. Gegužės – birželio mėn.)


Prekyba, investicijos ir finansaiVerslas ir plėtraVystymosi finansai ir mokesčiaiInfrastruktūraPrivatus sektoriusLotynų Amerika

Parašykite komentarą