Debeto ir kreditinės kortelės – kokie yra skirtumai?

Didžioji dauguma iš mūsų žino, kad galime naudoti kelių rūšių mokėjimo korteles. Bet kokių tiksliai kortelių mums reikia? Kuo jie pasižymi? Kada kreiptis į kreditinę kortelę ir kada debetinė kortelė būtų geresnė? Mes patariame!

Nors atrodo, kad pirmiau minėtos kortelės atlieka tą pačią funkciją – jos pakeičia grynuosius pinigus mūsų piniginėje, iš tikrųjų tarp jų yra didelių skirtumų. Didžioji dauguma mūsų naudojasi debeto kortelėmis. Tokią kortelę dažniausiai gauname tuo pačiu metu, kai atidarome banko sąskaitą. Savo ruožtu turime kreiptis dėl kreditinės kortelės. Ir verta suvokti, kad kreditinė kortelė mums ne visada reikalinga, nors ji dažnai yra naudinga. Bet koks skirtumas tarp debeto kortelės ir kreditinės kortelės, jei abi mokamos?

Kas yra debeto kortelė?

Visa Galime apibrėžti pagrindinę debeto kortelę, kurią didžioji dauguma mūsų turi savo piniginėje. Jį gauname iškart atidarę naują banko sąskaitą ir tai nereikalauja jokių papildomų mokesčių ar formalumų. Debeto kortelė yra tiesiogiai priskirta mūsų asmeninei sąskaitai, o joje esančios lėšos yra identiškos lėšoms, kurias sukaupėme savo banko sąskaitoje. Naudodamiesi šia kortele mes galime atsiskaityti grynaisiais pinigais, taip pat išsiimti pinigus iš savo sąskaitos.

Mokėjimo organizavimo požiūriu debeto kortelės gali būti suskirstytos į keletą skirtingų tipų. Dažniausiai naudojamos „Visa“ kortelės. Tai neabejotinai populiariausia kortelių organizacija mūsų šalyje. Didžiausias šios organizacijos konkursas yra „Mastrcard“. Bet ar tikrai šiais laikais svarbu, ar mes pasirenkame „Visa“, ar „Mastercard“?

„Visa“ ar „Mastercard“ debeto kortelė – ką rinktis?

Maždaug prieš keliolika metų buvo galima nustatyti du aiškius „Visa“ ir „Mastercard“ skirtumus. Jie daugiausia buvo susiję su nurodytų produktų kilme. „Mastercard“ taip pat dažnai buvo vertinamas kaip modernesnis variantas, tačiau tokio požiūrio mes nebematome. Tačiau jei esame keliautojų tipas, turėtume žinoti, kad kiekvienoje šalyje nenaudosime abiejų tipų kortelių. Todėl, nusprendžiant, dėl ko apsispręsti, verta pagalvoti, kuris bus geresnis pasirinkimas, kalbant apie mūsų kelionių tikslą.

Kas yra kreditinė kortelė?

„MasterCard“Kadangi mes jau žinome, kas yra debeto kortelė ir kam ji skirta, turėtumėte apsvarstyti ir kreditinę kortelę. Mokėdami kreditine kortele, mes iš tikrųjų naudojame banko, o ne surinktus pinigus. Kokia suma yra mums prieinama, tikrai priklauso nuo mūsų kreditingumo. Kitaip tariant – naudodamiesi kreditine kortele mes iš tikrųjų imame atnaujinamąją paskolą banke iki banko nustatyto limito.

Šios kortelių rūšys leidžia atsiskaityti už pirkinius, kai banko sąskaitoje nėra pakankamai lėšų. Prieš bankui suteikiant tokią kortelę, kruopščiai analizuojamas mūsų kreditingumas. Tokiu būdu nustatoma, kokia skolos suma mums bus grąžinta. Mes grąžiname tokią kortelę, kai bankas pateikia mums informaciją apie skolos sumą. Palūkanų norma, susijusi su kredito kortelės naudojimu, priklauso nuo banko, kuriame nusprendėme naudotis tokia paslauga.

Pirmoji paskola nemokamai ar kreditine kortele?

Jei esame kritinėje situacijoje, kuriai reikalingi papildomi pinigai, kurių šiuo metu neturime, trumpalaikės paskolos paėmimas gali būti geras sprendimas. Ypač jei tai yra pirmoji mūsų paskola. Tada mes galime jį nemokamai pasiskolinti iki 3000 PLN. Be to, visas procesas bus daug trumpesnis ir ne toks sudėtingas, o pinigus mūsų sąskaitoje galima rasti tikrai greitai – laikas, be kita ko, priklauso nuo banko, kuriame turime sąskaitą.

Parašykite komentarą