Dujinė arba indukcinė viryklė – kurią pasirinkti?

Susidūrę su prietaisų ar virtuvės atnaujinimo iššūkiu, turime priimti keletą svarbių sprendimų. Vienas jų neabejotinai yra viryklės pirkimas. Šiuo klausimu galime pasirinkti viryklę su indukcine kaitlente ir dujinę. Bet kuo tiksliai skiriasi dujinė viryklė ir indukcinė viryklė?

Iš pirmo žvilgsnio galite pamatyti dujinės viryklės ir indukcinės viryklės skirtumus. Pirmasis turi būdingus degiklius, o antrasis paprastai būna visiškai plokščias, be jokių išsikišusių elementų. Tačiau tai nėra pagrindinis skirtumas, lemiantis, ar tam tikra kaitlentė vadinama indukcija, ar dujomis. Skirtumas yra tai, kuo mes gaminame. Kuo šiuo atžvilgiu dujinė viryklė skiriasi nuo indukcinės viryklės?

Kuo skiriasi dujinė viryklė nuo indukcinės viryklės?

dujų plokštėDujinė viryklė, kaip rodo pavadinimas, pasižymi tuo, kad gaminame maistą gamtinėmis dujomis. Jis perduoda energiją tiesiai į puodą ar keptuvę, dėl ko maistas apkepa arba iškepa. Kita vertus, indukcinės viryklės energijai gaminti naudoja elektrą. Tai reiškia, kad mes neturime reikalų su dujine liepsna, būdinga viryklėms, o tai gali būti daugelio pranašumas.

Kaip spėjote, dujinė viryklė ir krosnis su indukcine kaitlente taip pat skiriasi kaina. Dujinės kaitlentės pirkimas bus daug pigesnis sprendimas, tačiau tai reiškia, kad ši galimybė visada bus geriausias sprendimas. Taigi, kaip pasirinkti viryklę, kuri visiškai pateisins mūsų lūkesčius?

Indukcinė ar dujinė kaitlentė – koks bus geresnis pasirinkimas?

Ar dujinė viryklė, ar indukcinė kaitlentė mūsų situacijoje veiks geriau, tikrai priklauso nuo šios situacijos. Tiek finansinės galimybės, tiek lūkesčiai. Kaip jau minėjome, indukcinė viryklė yra brangesnis sprendimas pirkti. Bet ar tikrai brangiau bėgti, kaip buvo anksčiau?

indukcinė viryklėIš esmės galima sakyti, kad už maisto gaminimą ant dujinės viryklės mokame praktiškai tiek pat, kiek už indukcinę viryklę. Kaip tai įmanoma? Juk visi puikiai žinome, kad elektra yra brangesnė už dujas. Ir su tuo sunku ginčytis. Viskas priklauso nuo to, kad ant indukcinės kaitlentės ji kepa daug greičiau.

Pavyzdžiui – 10 l vandens užvirinti ant didžiausios indukcinės viryklės galios užtrunka tik 3 minutes. Savo ruožtu ta pati operacija naudojant dujinę viryklę trunka net 10 minučių. Taigi, jei atsižvelgsime į tai, kad laikas yra pinigai, tada gaminti indukcijos būdu yra daug pigiau.

Taigi, jei laukiame pasirinkimo – indukcinės ar dujinės viryklės, sprendimą reikėtų gerai apsvarstyti. Jei pirkdami pirmiausia vadovaujamės kaina – dujinė viryklė bus akivaizdus pasirinkimas. Jei, savo ruožtu, mums taip pat rūpi laikas – verta lažintis už indukciją. Jei norite gauti papildomų pinigų savo svajonių viryklės modeliui, mums gali padėti internetinė paskola, pavyzdžiui, „Paskola plius“.

Parašykite komentarą