Geriau paskolos internetu ar greitieji kreditai?

paskolos internetu

Visi norintys pasiskolinti šiais laikais ieško galimybės padaryti tą kuo paprasčiau ir pigiau. Remdamiesi šiais dviem kriterijais aptarsime kas yra geriau – paskolos internetu ar greitieji kreditai.

Pradžiai aptarkime kainą. Dažniausiai situacija yra tokia, kad kuo lengviau ir paprasčiau pasiskolinti, tuo didesnę kainą už tai reikės mokėti. Juk nieko šiame pasaulyje nėra nemokamo. Kaip mėgstama juokauti, nemokama yra tik mirtis. Todėl ir už patogumą ir paprastumą irgi reikia susimokėti. Bet supraskime šią fenomeną geriau – kodėl vienos paskolos yra pigesnės, o kitos – brangesnės. Kodėl paskolos internetu yra brangesnės nei būsto paskolos? Tai ne tik abstraktus patogumas, kuris kažkaip kainuoja. Reikia išsiaiškinti kodėl jis tiek kainuoja ir kaip tai funkcionuoja.

Kad geriau tai suprasti, užduokime sau klausimą – ką kredito bendrovės daro, kuomet mes paprašome paskolos? Pavyzdžiui, kas įvyksta, kai mes prašome paskolos internetu, pateikdami prašymo formą per atitinkamos bendrovės interneto puslapį? Arba kuomet paprašome greitųjų kreditų? Gavę mūsų prašymą, bendrovės darbuotojai susiranda reikalingus duomenis pagal mūsų vardą, pavardę ir asmens kodą. Jie turi priėjimą prie tam tikrų duomenų bazių, kurios pateikia su kreditu susijusią informaciją. Ten informaciją kaupia ir dalinasi visos Lietuvos Banke registruotos įmonės. Reikalui esant, jos ten prisijungia ir susiranda viską, ko joms reikia. Svarbiausia joms yra du informacijos vienetai – ar jūs turite kitų paskolų ir įsipareigojimų, kurie sutrukdytų jums grąžinti naują pasiimtą paskolą internetu. Antrasis yra jūsų gebėjimas grąžinti pasiimtą paskolą istoriškai. Šis informacinis vienetas dar yra žinomas kaip kreditingumas arba kredito istorija. Gavę šią informaciją, bendrovės darbuotojai ją peduoda kitiems, kad šie įvertintų ją ir nuspręstu ar jums patiekti paskolos pasiūlymą ar ne. Greitasis kreditas iš esmės nesiskiria šiuo aspektu, nes procesas yra identiškas.

Visas šis procesas, kuris užima laiko, yra skirtas paskolos rizikai įvertinti ir sprendimui priimti. Jei paskola internetu ar sms žintue suteikiama greičiau, reiškiasi, kad procesas buvo supaprastintas ir sutrumpintas. Tai reiškia, kad bendrovė atliekanti šį supaprastinimą prisiima didesnę riziką ir todėl “užkelia” suteikiamos paskolos kainą. Taip veikia kainos nustatymas kredito rinkoje.

Bet atsakant į straipsnio pradžioje iškeltą klausimą, jis yra toks: priklauso. Priklauso nuo to, kokie yra jūsų poreikiai. Kadangi greitieji kreditai yra greitesni ir paprastesni, jie natūraliai kainuoja kiek daugiau. Tuo tarpu paskolos internetu ir greitos paskolos apskritai yra suteikiamos kiek lėčiau, patikrinant jūsų galimybes grąžinti pasiskolintą sumą kiek detaliau. Todėl kaina yra mažesnė. Atsakymas ir pasirinkimas paprasčiausiai priklauso nuo to, koks yra jūsų poreikis ir prioritetas. Jei jūs ieškote greičio ir patogumo, tada greitieji kreditai yra jūsų pasirinkimas. Jei svarbiau kaina – paskola internetu turėtų jus patenkinti labiau.