Hipotekos skaičiuoklė – greitai sužinokite savo grąžinimo planą!

Būstui įsigyti iš savo asmeninių, privačių lėšų beveik nepakaks beveik visiems (nebent, žinoma, esate ypač turtingas žmogus, kuris gali sau leisti daugiau nei vidutinis žmogus Latvijoje). Na, kaip kažkada tokioms situacijoms buvo sukurta speciali, specializuota paskolos rūšis – hipotekos paskola. Nors ši paskolos rūšis yra viena iš nedaugelio, kuri nustato tikslą, kuriam turėtų būti išleisti pinigai, taigi, atrodo, palengvina patį paskolos gavimo procesą, iš tikrųjų tai yra daug sudėtingiau. Kas iš tikrųjų yra hipoteka, kaip ją gauti ir kodėl hipotekos skaičiuoklė gali būti naudinga? Skaitykite apie tai ir sužinokite vėliau šiame straipsnyje!

Hipotekos ir vartojimo paskolos – kuo skiriasi šios paskolos?

Galima sakyti, kad būsto paskola yra pati skirtingiausia paskola, atsižvelgiant į plačias paskolų galimybes Latvijoje – ir ši paskola yra tokia skirtinga būtent dėl ​​specialių išdavimo taisyklių. Kokie yra pagrindiniai veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti norintiems įsigyti būsto paskolą būstui įsigyti, ir kuo ši paskola skiriasi nuo vartojimo paskolos? Yra keletas skirtumų.

1. Norint gauti hipotekos paskolą, reikia sumokėti pradinį įnašą

Tokia taisyklė nėra aktuali vartojimo kredito atveju. Pirmosios įmokos suma bus apie 10–20% planuojamos būsto rinkos kainos. Nors tai retai, skolintojams galioja taisyklės, leidžiančios pasiūlyti, pavyzdžiui, hipotekos paskolą be pradinio įnašo, tačiau laikantis taisyklės, kad taikomas pradinis įnašas, geriau pasikliauti visais, kurie nori gauti būsto paskolą.

2. Hipotekos grąžinimas nėra pernelyg lankstus procesas

Žinoma, viena vertus, tai laikoma pliusu – turite aiškiai laikytis ribų. Tačiau, kita vertus, jis turi ir savo minusą – jei norite pakeisti bet kokius mėnesinių įmokų dydžius, jie būtinai turės derintis su skolintoju. Tai turėtų būti daroma ir tais atvejais, kai norite grąžinti paskolą laiku, pavyzdžiui, prieš 3 mėnesius. Kredito gavėjas turi atidžiai perskaityti sutarties sąlygas (taip, net ir pačias mažiausias, nes jose dažniausiai yra svarbiausia informacija, kurią galima lengvai praleisti dėl aplaidumo), kad būtų išvengta nepageidaujamų staigmenų, pavyzdžiui, pažeidžiant vieną iš sąlygų. sutartis.

3. Įkeitimas – pats turtas

Taip pat yra didelis skirtumas tarp vartojimo ir hipotekos kredito taikant užstatą ir laiduotoją sudarant sutartį ir gaunant pinigų sumą. Jei vartojimo paskolai daugeliu atvejų tokios nuostatos nereikia, tai hipotekos paskolos atveju užtikrinimo objektas yra pats nekilnojamasis turtas, kuris veikia kaip paskolos užtikrinimas.

4. Yra skirtingos palūkanų normos

Norėdami dar labiau apsunkinti visą procesą, mes supažindiname jus su svarbiu veiksniu – hipotekos palūkanos gali būti skirtingos. Yra dviejų tipų tarifai – fiksuoti ir kintami.

Fiksuota norma reiškia, kad paskolą grąžinsite pagal fiksuotą palūkanų normą už ilgesnį sutarties laikotarpį ar net visą sutarties laikotarpį, tačiau tikimasi, kad ji daugeliu atvejų bus didesnė už kintamą palūkanų normą sutarties sudarymo metu. , nes ji veikia kaip kreditoriaus oro pagalvė, jei užsienio valiutų rinkoje įvyksta ypatingų pokyčių.

Savo ruožtu kintama norma susideda iš kintamos tarpbankinės palūkanų normos ir taip pat fiksuotos paskolos davėjo nustatytos papildomos palūkanų normos. Tokie kursai dažniausiai peržiūrimi 1, 3 ar 6 mėnesių pagrindu, ir, kaip minėta pirmiau, toks kursas bus naudingesnis, žinoma, jei nebus labai greito pokyčio pasaulio valiutų rinkoje.

Norėdami suprasti savo kreditingumą ir apskaičiuoti mėnesinę paskolos įmoką, galite naudoti patogų nemokamą įrankį – skaičiuoklę. Kas tai yra ir kaip jį naudoti?

Hipotekos skaičiuoklė – kas tai?

Hipotekos paskolos skaičiuoklė yra patogus naudoti įrankis, prieinamas kiekvienam interneto vartotojui, leidžiantis patikrinti paskolos įmokų sumą per mėnesį ir asmeninį kreditingumą. Pavyzdžiui, hipotekos skaičiuoklė yra prieinama ALTUM platformoje, taip pat kitų bankų svetainėse, jas lengva rasti naudojantis „Google“ paieškos sistema.

Kaip naudotis tokia skaičiuokle? Pavyzdžiui, norėdami sužinoti mėnesio paskolos įmoką, jums reikės:

  • atidaryti norimą hipotekos paskolos skaičiuoklę vienoje iš interneto svetainių;
  • į skaičiuoklę įrašykite savo operacijos sumą, kuri nustato, kiek reikia remontui, statybos darbams atlikti ar nekilnojamam turtui įsigyti;
  • įrašykite pirmosios įmokos sumas, kurios, kaip žinoma, gali būti taikomos;
  • atkreipti dėmesį į kreditoriaus nustatytą palūkanų normą, peržiūrėjus prašymą;
  • pažymėti paskolos grąžinimo laiką;
  • pažymėti paskolos grąžinimo tipą;
  • susipažinti su rezultatais.

Hipotekines paskolas išduoda tiek bankiniai, tiek nebankiniai skolintojai. Norėdami palyginti ne bankų sektoriaus skolintojams teikiamas galimybes – pažvelkite į „Netcredit.lv“. Čia taip pat yra hipotekos paskolos skaičiuoklė, tačiau šiek tiek kitokia – tai parodys, iš kurių skolintojų galite gauti paskolą ir kokios yra jų išdavimo sąlygos!

Parašykite komentarą