Ilgalaikės ar trumpalaikės paskolos?

Paskolas galima klasifikuoti keliais būdais: pagal garantijos tipą, kuris naudojamas kaip užstatas, ir atsižvelgiant į paskolos trukmę.

Pagal garantijos tipą galime išskirti keturias paskolų rūšis: asmeninės garantijos paskolos, realios garantinės paskolos, hipotekos garantijos paskolos ir įkeitimo garantijos paskolos.

Jei, priešingai, imkime paskolos trukmę, rasime dvi rūšis: ilgalaikės paskolos ir trumpalaikės paskolos. Pažiūrėkime, kaip išskiriami pastarieji!

Ilgalaikių paskolų ir trumpalaikių paskolų skirtumai

Pagrindinis skiriamasis bruožas tarp ilgalaikės paskolos ir trumpalaikės paskolos slypi, kaip minėjome, paskolos trukmė. Nors pirmojo terminas yra ilgesnis nei vieneri metai, trumpalaikė paskola neviršija 12 mėnesių.

Kitas skirtumas yra tas, kad trumpalaikės paskolos dažnai naudojamos prašant pinigų sumų, kurios yra mažesnės, nei paprastai prašoma ilgalaikių paskolų. Taip yra todėl, kad trumpalaikės paskolos yra orientuotos į specifinių ir neatidėliotinų poreikių tenkinimą, o ilgalaikės paskolos naudojamos finansuoti dideles operacijas, tokias kaip turto, transporto priemonės įsigijimas, verslo pradžia ar bet kuri kita. – kita operacija, vykstanti ilgą laiką.

Renkantis vieną ar kitą variantą, svarbu ne tik aiškiai žinoti šiuos aspektus, bet ir tai, kokius privalumus ir trūkumus kiekvienas iš jų teikia. Pažiūrėkime juos!

Trumpalaikio finansavimo privalumai ir trūkumai

Ryškiausias trumpalaikio finansavimo pranašumas yra galimybė iš karto gauti pinigų.

Per kelias minutes mes galime paprašyti savo trumpalaikio kredito internetu ir gauti beveik momentinį atsakymą. Tam nereikia pernelyg didelių biurokratinių procedūrų ar dokumentų, ir, norint įforminti procedūrą, nebūtina fiziškai eiti į biurą.

Kitas šių paskolų pranašumas, palyginti su ilgalaikėmis paskolomis, yra tas, kad jų palūkanos yra mažesnės, todėl finansavimo išlaidos yra mažesnės.

Tačiau trumpalaikės paskolos, kaip jau minėjome, siūlo mažesnę pinigų sumą (paprastai ji neviršija 1 000 eurų) nei ilgalaikės paskolos. Tai yra esminis aspektas, į kurį pareiškėjas turi atsižvelgti, spręsdamas vieną ar kitą variantą.

Kitas trumpalaikių paskolų nepamirštamas aspektas yra tas, kad pasiskolintos sumos grąžinimo laikotarpis yra trumpesnis ir jo negalima atidėti. Tokiu atveju reikėtų sumokėti dideles delspinigius už tai, kad nesilaikėte nustatyto grąžinimo laikotarpio.

Ilgalaikių paskolų privalumai ir trūkumai

Prisitaikomumas ir lankstumas yra du ryškiausi ilgalaikių paskolų pranašumai. Siūlydamas galimybę ją grąžinti per ilgą laiką, daugeliu atvejų tai leidžia pasirinkti įmokų, kuriomis bus grąžinta paskola, skaičių. Štai kodėl ilgalaikės paskolos yra geriau pritaikytos kiekvieno mokumui.

Be to, daugeliu atvejų ilgalaikės paskolos sutartys gali būti keičiamos arba deramasi iš naujo, ir yra nedaug atvejų, kai taikomi lengvatiniai laikotarpiai. Šių paskolų raktas yra tas, kad tarp skolintojo ir paskolos gavėjo jie užmezga ilgalaikius santykius, o tai reiškia, kad skolininkui nustatomos optimalios sąlygos ir kad tuo pačiu metu paskolos davėjas gali gauti pasiskolintą kapitalą ir palūkanas. .

Nepaisant šių pranašumų, šios rūšies finansiniai produktai taip pat turi savo „privalumus“. Be to, prašyti greitų ilgalaikių paskolų atrodo sudėtingiau nei trumpalaikių kreditų atveju, nes dokumentuose paprastai reikalaujama išsamesnės informacijos, o tai gali užtrukti jų valdymą ir suteikimą. Mokumas yra lemiamas veiksnys kreipiantis dėl bet kokios rūšies paskolos, ypač ilgalaikių kreditų, taigi, jei neturime mėnesinių pajamų, labai gali būti, kad jie mus neigs, nes tokiu atveju paskolos prašymas gali būti problema. mums.

Parašykite komentarą