Išvaizda ir funkcionalumas – kodėl jie abu svarbūs?


Šiuo atveju pakalbėkime apie žmogų ar, tiksliau, apie darbuotoją – jo išvaizdą ir funkcionalumą ar praktinius sugebėjimus. Yra žmonių, kurie mano, kad išvaizda yra svarbesnė, tačiau yra ir tokių, kurie mano, kad svarbesni yra asmens praktiniai įgūdžiai. Šis straipsnis tikriausiai privers jus pagalvoti, kad iš tikrųjų abi šios savybės yra svarbios ir nė viena nėra blogesnė ar geresnė.
Darbuotojo išvaizdaŠiuo atveju nekalbėkime apie natūralią žmogaus išvaizdą, nes kiekvienas esame toks, kokį gamta mus sukūrė, ir nėra adekvatu ją vertinti kategorijose „graži“, „simpatiška“, „negraži“ ar „normali“, taigi pakalbėkime apie drabužius, aksesuarus ir kosmetiką. Ne veltui daugumoje darboviečių yra griežtai apibrėžta, kokius drabužius galima dėvėti, bet kokių drabužių reikėtų vengti, nes darbuotojų drabužiai yra vienas iš bendrojo įmonės įvaizdžio komponentų, tai yra, net atrodo, kad nieko panašaus į drabužius nesukuria. tam tikras įmonės įvaizdis.šiam klausimui skiriama tiek daug dėmesio. Ši tendencija ypač ryški darbo vietose, kurių darbas daugiausia susijęs su klientais, nes būtent klientai vertina organizacijos įvaizdį ir leidžia jam formuotis ir visuomenėje. Yra darbo vietų, kuriose griežtai apibrėžta, kokius drabužius dėvėti, ir dažniausiai tai yra uniformos, tokios kaip oro uostai, policija, apsauga, restoranai, viešbučiai ir kt. Paprastai neleidžiama nukrypti nuo šių normų, nes išvaizda, kaip jau minėta, kuria organizacijos įvaizdį., taip pat dažnai atlieka praktines funkcijas, pavyzdžiui, restoranuose jie yra prijuostės, tačiau policijoje – kelnės, kurios yra patogios bet kokiomis sąlygomis. Taip pat yra darbo vietų, kuriose nenurodyta, ką dėvėti darbe, bet nustatoma, ko nedėvėti, pavyzdžiui, basos kojos, gili iškirptė ar aukštakulniai batai. Draudimai taip pat gali būti taikomi tatuiruotėms, auskarams ar pernelyg ryškiai kosmetikai. Taip pat yra konkrečių darbo vietų, kuriose draudžiama naudoti stiprius kvepalus, nes suprantama, kad jie nėra matomi, tačiau gali sukelti nemalonų įspūdį darbuotojui, taigi ir įmonei. Kalbėdami apie kvapus, turime kalbėti ir apie higieną – neatrodo, kad tai būtų nustatyta jokiuose darbo reglamentuose, tačiau akivaizdu, kad darbuotojas ir jo drabužiai visada turi būti švarūs ir tvarkingi, ir bet kokiu atveju neturėtų būti nemalonu.
Darbuotojo funkcionalumasManoma, kad daugumoje darbo vietų, išskyrus konkrečias pramonės šakas, tokias kaip mados pramonė ar šou verslas, kur išvaizda yra vienas pagrindinių reikalavimų, darbuotojas vertina savo kompetencijas – žinias ir įgūdžius, kurie padeda atlikti profesines pareigas, prisidėti prie įmonės ir skatinti jos augimą. Kompetentingas darbuotojas yra aprūpintas praktiniais sugebėjimais atlikti konkretų darbą, taip pat turi žinių apie konkretaus darbo specifiką. Kompetentingas darbuotojas yra funkcionalus, nes jis yra universalus, ty jis ne tik žino, bet ir žino. Darbuotojų funkcionalumas ypač vertinamas darbo vietose, kuriose reikalingas praktinis ar konkretus darbas, pavyzdžiui, medicina, techninis remontas, informacinės technologijos ir daugelyje kitų sričių, kur reikalingos specifinės žinios ir įgūdžiai, o dažnai ir profesija. Paprasčiau tariant, funkcionalūs darbuotojai vertinami tose srityse, kur visi negali atlikti tam tikro darbo po tam tikro laiko.
Darbuotojo išvaizda ir funkcionalumasSuprantama, kad abi darbuotojo savybės yra vienodai svarbios, o idealiu atveju jos turėtų būti vienu metu, nes išvaizda be funkcionalumo niekam netinka, taip pat neįsivaizduojamas funkcionalumas be išvaizdos. Galima sakyti, kad yra sričių, kuriose labiau vertinama išvaizda, ir yra sričių, kuriose labiau vertinamas funkcionalumas, tačiau aišku viena – abi šias savybes turi turėti darbuotojas. Pavyzdžiui, darbuotojas gali būti toks pat gražus, kaip išlipti iš žurnalo viršelio, tačiau visiškai nežinantis, kaip atlikti konkretų darbą. Darbuotojas taip pat gali būti aukštos klasės specialistas, tačiau ateiti į darbą nerangus ir purvinas. Viskas gyvenime yra pusiausvyroje, todėl norėdami tapti idealiu darbuotoju, turite nepamiršti pasirūpinti ir savo išvaizda, ir funkcionalumu.

Parašykite komentarą