Ką daryti, jei skolų išieškotojas paduos į teismą?

Visų pirma verta įsisąmoninti, kad paskola gali būti labai geras sprendimas, jei turite supratimą, kaip su ja elgtis ir kaip grąžinti trumpuoju ar ilguoju laikotarpiu. Turint turimą informaciją, pavyzdžiui, visus Latvijos nebankinius kreditorius, galima rasti įvairų alternatyvų sprendimą, jų vertinimą, didžiausią paskolos sumą, grįžtamąjį ryšį ir kt. Kita situacija yra ta, jei padavėte skolų išieškotoją į teismą, nes tada turite papildomų dalykų, skirti pakankamai daug dėmesio, kad jį išspręstumėte.

Jei jus iškelia skolų išieškotojas, turite atsakyti teisme. Atsakyti galite asmeniškai arba per advokatą, tačiau tai turi būti padaryta iki teismo dokumentuose nurodytos datos. Kai atsakysite arba atsakovas atsakys teisme, išieškotojas turės teismui įrodyti, kad skola yra aktuali ir turite skolų.

Patarimas: jei keliate ieškinį, atidžiai perskaitykite ieškinį ir atsakykite į visus terminus. Jei neatsakysite, teismas greičiausiai priims sprendimą dėl jūsų, kaip to reikalauja ieškinys.

Įspėjimas: Nors jums buvo tinkamai įteiktas ieškinys, atsisakydami priimti ieškinį ar „tarnybą“ negalėsite sustabdyti bylos nagrinėjimo. Tai darydami, jūs labai ignoruosite ieškinį, o teismas gali manyti, kad įmanoma jį užbaigti be jūsų. Jei ignoruosite ieškinį, jums gali būti priimtas sprendimas dėl sumos, kurią kreditorius ar skolų išieškotojas reikalauja grąžinti. Dažnai teismas taip pat nustato jums papildomus mokesčius, kad padengtumėte tam tikros sumos gavimo išlaidas, palūkanas ir advokato mokesčius.

Teismo sprendimai suteikia skolų išieškotojui daug galingesnių priemonių skolai iš jūsų išieškoti. Atsižvelgiant į jūsų situaciją ir jūsų šalies įstatymus, kreditorius gali:

 • Sulaikykite mokėjimą iš savo atlyginimo
 • Įkeiskite savo turtą
 • Perkelkite įšaldyti arba garantuoti visas ar dalį savo banko sąskaitoje esančių lėšų

Įspėjimas: Jei teismas nuspręs prieš jus, taip pat galite prarasti galimybę ginčytis dėl skolos. Teismo sprendimas yra teismo nutartis. Tik teismas gali tai pakeisti. Užbaigus bylą, sunku pakeisti teismo sprendimą arba jį panaikinti. Jei ginate bylą, turite daug didesnes galimybes apsiginti teisme, nei laukdami, kol būsite teisiamas. Taip pat galite susitarti su skolų išieškotoju prieš kompromisą ar sprendimą, kol teismas priims sprendimą.

Patarimas: pasitarkite su savo šalies advokatu, kad sužinotumėte daugiau apie savo teises, jei jums pareikšti ieškiniai dėl skolos. Kai kurie advokatai taip pat gali pasiūlyti nemokamas paslaugas arba imti sumažintą mokestį, pavyzdžiui, per savo vietos advokato kabinetą. Galbūt norėsite susirasti teisininką, turintį patirties skolų išieškojimo praktikos ir skolų išieškojimo klausimais. Jūsų regione taip pat gali būti teisinės pagalbos biurų, kurie siūlys savo paslaugas nemokamai, jei atitiksite kriterijus.

Susitarimas su skolų išieškotoju

Prieš pradėdami derybas dėl skolos sureguliavimo, sužinokite apie skolą ir suplanuokite realų pasiūlymą. Norėdami pasirengti aptarti ar pasiekti skolos išieškojimo susitarimą, apsvarstykite tokį trijų žingsnių metodą:

Sužinokite apie skolos planą realų grąžinimo ar atsiskaitymo pasiūlymą. Derėkitės dėl tikro susitarimo su skolų išieškotoju Bet kuris skolų išieškotojas, kuris susisieks su jumis dėl skolos išieškojimo, pateiks jums tam tikrą informaciją, kai jie pirmą kartą susisieks su jumis, arba raštu per 5 dienas nuo susisiekimo, įskaitant:

 • Kreditoriaus vardas ir pavardė
 • Mokėtina suma
 • Kad galite užginčyti skolą arba paprašyti pirminio kreditoriaus vardo ir adreso, jei jis skiriasi nuo dabartinio kreditoriaus.

Galite užginčyti skolą arba paprašyti papildomos informacijos iš skolų išieškotojo. Jei nesate tikri, kam esate skolingi ar kiek esate skolingi, paprastai verta mokytis daugiau. Po 30 dienų nuo patvirtinimo pranešimo gavimo, kai užginčysite dalį skolos, išieškotojui neleidžiama vėl susisiekti su jumis, kol jis arba ji jums atsiųs rašytinį skolos patvirtinimą. Internete taip pat galite rasti laiškų pavyzdžių, kuriuos galite naudoti atsakydami į skolų išieškojimą. Mėgstamiausi laiškai gali padėti gauti informaciją, nustatyti apribojimus, sustabdyti bet kokį tolesnį bendravimą ar įgyvendinti kai kurias savo teises.

Jei neatpažįstate kreditoriaus vardo, galite paklausti apie pradinę skolą (kreditinės kortelės, hipotekos ir kt.) Ir paprašyti pirminio kreditoriaus vardo. Gavę atsakymą, palyginkite jį su savo įrašais.

Suplanuokite realų pasiūlymą dėl grąžinimo

Jei norite pateikti pasiūlymą grąžinti šią skolą, pateikite keletą aplinkybių:

 • Būkite sąžiningas sau, kiek galite sumokėti kiekvieną mėnesį. Pirmiausia peržiūrėkite savo skolų prioritetus, nes atidėjus kitas sąskaitas, jei mokėsite šią skolą, gali kilti papildomų problemų.
 • Užsirašykite savo mėnesinių pajamų ir visų mėnesinių išlaidų suvestinę (įskaitant sumą, kurią norite grąžinti kiekvieną mėnesį, ir kitus skolų mokėjimus). Stenkitės suteikti net nedidelę perteklinių pajamų sumą nenumatytoms išlaidoms ir ekstremalioms situacijoms padengti. Kreditų patarėjas gali padėti, ir jie dažnai teikia paslaugas ne pelno organizacijoms nemokamai. Saugokitės įmonių, kurios tvirtina, kad gali iš naujo derėtis, susitarti ar pakeisti jūsų skolą.
 • Nuspręskite bendrą sumą, kurią esate pasirengę mokėti, kad padengtumėte visą skolą. Tai gali būti vienkartinis mokėjimas arba keli mokėjimai. Nemokėkite daugiau, nei galite sau leisti.

Senaties terminas yra laikotarpis, per kurį jus galima iškelti į teismą. Dauguma senaties terminų yra nuo trejų iki šešerių metų, nors kai kuriose jurisdikcijose jis gali būti pratęstas ilgesniam laikotarpiui. Kai kuriose šalyse dalinis mokėjimas gali atnaujinti senaties terminą. Tai taip pat gali atnaujinti, kiek laiko neigiama informacija išlieka jūsų kredito bale. Jei senaties terminas eina į pabaigą, skolų išieškotojas gali būti pasirengęs derėtis su jumis dėl palankesnių sąlygų. Jei apribojimo statusas praeina, jūsų gynyba nuo ieškinio gali sustabdyti kreditoriaus ar skolos išieškojimą iš teismo sprendimo. Galite paprašyti advokato apie jūsų skolų senaties terminą. Norint rasti advokatą savo šalyje, tereikia rasti tinkamą informacinę svetainę arba patariamąjį telefoną. Mažas pajamas gaunantys vartotojai gali gauti nemokamą teisinę pagalbą.

Aptarkite savo siūlomą grąžinimo planą su skolų išieškotoju

 • Paaiškinkite savo planą. Kai kalbate su skolų išieškotoju, paaiškinkite savo finansinę padėtį. Derybose dėl skolų išieškojimo galite turėti daugiau galimybių nei su pradiniu kreditoriumi. Taip pat galite padėti pasikalbėti su kredito patarėju ar teisininku, kad pasiektumėte geresnių rezultatų.
 • Įveskite savo sutartį. Kartais skolų išieškotojai ir vartotojai neprisimena savo pokalbių. Jei sutinkate su grąžinimo ar atsiskaitymo planu, užregistruokite planą ir skolų išieškojimo pažadus. Šie pažadai gali apimti skolų išieškojimo nutraukimą arba neigiamų duomenų, kurie gali pakenkti kreditingumui, atlikus šiuos mokėjimus, ištrynimą. Gaukite jį raštu prieš atlikdami mokėjimą. Skolos gali būti labai nemalonios, tačiau jei yra žinoma, kaip elgtis, neturėtų būti neįmanoma pasiekti abipusio susitarimo ar proporcingo teismo sprendimo.

Parašykite komentarą