kada jį įkrauti ir kaip jis apskaičiuojamas

Kaip atsitinka, kai ketiname pasirašyti darbo sutartį arba skaitome savo darbo užmokesčio sąrašą, gali būti sunku suprasti išeitinių išmokų ir išeitinių išmokų apskaičiavimą. Štai kodėl šiame straipsnyje mes žingsnis po žingsnio parodysime, kaip atsiskaitymas skaičiuojamas sutarties pabaigoje, savanoriškai atleidžiant iš darbo arba atleidžiant iš darbo (tinkamas ar netinkamas), kiek atsiskaitymas atitinka mane, kai darbo santykiai su įmone pabaigos, taip pat visus aspektus, į kuriuos reikia atsižvelgti.

Kas yra gyvenvietė?

Atsiskaitymas yra pasiūlymas dėl įmonės ir darbuotojo mokėtinų sumų atsiskaitymo ir vykdomas, kai abiejų darbo santykiai baigiasi.

Darbuotojų statuto 49 straipsnio 2 dalyje nurodyta, kad pasibaigus darbo santykiams, darbdavys turi pateikti pasiūlymą dėl skolingų sumų likvidavimo, liaudyje vadinamo kaip atsiskaitymas.

Kada aš turiu teisę gauti atsiskaitymą už sutartį?

Pasibaigus darbo santykiams su įmone, jūs visada turite teisę į susitarimą, neatsižvelgiant į sutarties nutraukimo priežastį, ar tai būtų atleidimas, savanoriškas atleidimas ar darbo pabaiga.

Kiek yra atsiskaitymas?

Sumos, kurios turi būti sumokėtos atsiskaitymo ar atsiskaitymo metu, priklauso nuo su įmone pasirašytos sutarties rūšies, priežasčių, dėl kurių ji pasibaigia, ir kolektyvinės sutarties, kuriai ji yra taikoma. Tačiau yra keletas sąvokų, kurios visada turėtų atsirasti ir kurias pamatysime šiek tiek vėliau.

Kada turite surinkti atsiskaitymą?

Kai mes pasirašysime savo susitarimą su pasiūlymu dėl taikos, yra normalu, kad mes klausiame savęs, kai surenkamas susitarimas. Atsiskaitymas turi būti sumokėtas iškart pasibaigus darbo santykiams. Tiesą sakant, dauguma įmonių surašo atitinkamų sumų vertės čekį, kuris darbuotojui suteikiamas kartu su atsiskaitymu.

Be to, net jei norime užginčyti atleidimą iš darbo arba reikalauti sumos, kuri nėra pasiūlyme (pvz., Viršvalandžiai ar atostogos), sumas visada galima gauti arba čekį išgryninti.

Atsiskaitymo tipai

Atsižvelgiant į priežastis, paskatinusias nutraukti darbo santykius, yra įvairių atsiskaitymo tipų:

 • Susitarimas dėl savanoriško darbo sutarties nutraukimo: kai darbuotojas liepia išeiti iš darbo
  verslo.
 • Susitarimas dėl atleidimo: šiuo atveju yra skirtumas tarp tinkamo ir netinkamo.
 • Atsiskaitymas neterminuota sutartimi: kai darbuotojas neterminuotas, įmonė privalo pranešti apie atleidimą iš darbo, kitaip jūs turite sumokėti atitinkamas dienas pranešimas gyvenvietėje.

Kaip apskaičiuoti atsiskaitymą ir į kokius kintamuosius reikia atsižvelgti?

Atsiskaitymo apskaičiavimas apibrėžiamas pagal darbo santykių rūšį ir priežastis, dėl kurių buvo nutraukta sutartis. Bet kokiu atveju, kaip matėme ankstesnėse eilutėse, visi darbuotojai turi teisę į jų likvidavimą, neatsižvelgiant į pasitraukimo priežastis.

Turėdami šias patalpas, jūs savęs paklausite: ar tada, jei mano sutartis atnaujinama, ar aš taip pat turiu teisę atsiskaityti? Sutarties atnaujinimo atveju nebūtina apskaičiuoti atsiskaitymo Ispanijoje, nes išlaikomi jūsų darbo santykiai su įmone, taip pat įgytos teisės, pavyzdžiui, stažas. Jei ateityje sutartis bus nutraukta, mokėtinos sumos bus apskaičiuojamos pagal darbo santykių pradžią.

Kaip apskaičiuojamas darbuotojo atsiskaitymas?

Yra keletas sąvokų, kurios turėtų atsirasti gyvenvietėje ir kurios gali padėti iš anksto ją apskaičiuoti:

 • Už atleidimo mėnesį uždirbtas atlyginimas.
 • Atostogos atsirado ir nepatiko.
 • Proporcinė neeilinių išmokų dalis, jei jos nėra proporcingos mėnesio algai.
 • Išeitinė išmoka, kuri skirsis objektyvaus atleidimo iš darbo atveju (20 dienų per metus dirbta) arba nesąžininga (33 dienos per metus).
 • Konkrečios premijos, į kurias darbuotojas turi teisę, jei tokių yra.

Kaip tai apskaičiuojama atleidžiant iš darbo?

Yra dvi atleidimo rūšys:

 • Procesas: kai priežastis yra pagrįsta.
 • Netinkama: kai nėra tokios priežasties arba neįmanoma jos įrodyti (pavyzdžiui, įrodyti prastą darbuotojo darbą).

Šiuo atveju, norėdami apskaičiuoti išeitinę išmoką, turime atsižvelgti į šiuos dalykus:

 • Darbuotojui nemokamos mėnesinės įmokos arba proporcinga jų dalis yra atleidžiamos iš darbo metu.
 • Sukauptos ir nemėgstamos atostogos.
 • Proporcinė nepaprastųjų išmokų dalis, jei jos nėra proporcingos darbo užmokesčiui.
 • Kompensacija tiek už objektyvų, tiek už nesąžiningą atleidimą.

Kaip ji apskaičiuojama norint savanoriškai pasitraukti?

Kai pasitraukimas yra savanoriškas, paprastai darbuotojas nusprendžia nutraukti bendradarbiavimą su įmone dėl bet kokios priežasties. Apskaičiuojant atsiskaitymą dėl savanoriško pasitraukimo, reikia atsižvelgti į šiuos kintamuosius:

 • Uždirbtas atlyginimas.
 • Proporcinė ypatingųjų išmokų dalis tuo atveju, jei jos nėra įtrauktos į darbo užmokesčio fondą.
 • Atostogos atsirado ir nepatiko.

Vienas labai svarbus dalykas, kurį reikia nepamiršti, yra tas, kad jei prieš penkiolika dienų nepranešime įmonei apie savo ketinimą savanoriškai nutraukti sutartį, ji turi teisę atskaityti skirtumų dienas iš mūsų atsiskaitymo.

Kaip tai apskaičiuojama, jei tai yra laikina sutartis?

Atsiskaitymų, kuriems taikoma laikina sutartis, kompensacija, atitinkanti darbuotoją, yra dvylika dienų per metus. Tuo atveju, jei profesionalas pareikš savo ketinimą nepratęsti sutarties, jis ir toliau turės teisę į likvidavimą, bet ne į bedarbio pašalpą.

Parašykite komentarą