Kaip apsaugoti korteles ir sąskaitas internete

Jūs slenkate kredito kortelės išraše ir staiga jums pašoka nelyginis mokestis. Tada jis pataiko į tave: sukčius panaudojo tavo kortelę, norėdamas nusipirkti itin HD televizorių, deimantinį žiedą ar dizainerio krepšį.

Nors vagis kompensuoja tą naują blizgantį daiktą, jūs turite susidurti su visais vargais, stresu ir galbūt net su tuo susijusiomis išlaidomis.

Tai neturi būti taip. Kreipdamiesi dėl kreditinės kortelės ir apsipirkdami internetu, galite sumažinti tikimybę tapti sukčiavimo kortelėmis aukomis, atlikdami paprastus veiksmus, kad sustiprintumėte saugumą.

Kas yra sukčiavimas kortelėmis?

Kai kas nors kitas naudoja jūsų kreditinę ar debetinę kortelę neteisėtai įsigyjant apgaulingą kortelę. Vagis gali iš jūsų piniginės išplėšti jūsų fizinę kortelę, apžiūrėti jūsų informaciją prie dujų siurblio arba pasinaudoti internetine suktybėmis, kad pavogtų jūsų kortelės numerį, galiojimo laiką ir kortelės saugumo kodą.

Sukčiavimas kortelėmis yra labiausiai paplitusi asmens tapatybės vagystės rūšis. Tai yra daugiau nei trečdalis atvejų, kai kiekvienais metais JAV Federalinei prekybos komisijai pranešama apie asmens tapatybės pažymėjimus.

Asmens tapatybės sukčiavimo aukos pasiekė rekordinį lygį – 16,7 milijono JAV vartotojų, o 2017 m. Jie prarado bendrą 16,8 milijardą JAV dolerių, sakoma „Javelin Strategy & Research“ 2018 m. Ataskaitoje „Tapatybės sukčiavimas: sukčiavimas įneša naują sudėtingumo erą“.

Taigi, kaip asmens tapatybės sukčiavimas susijęs su vagystėmis? Tapatybės vagystė yra platesnis terminas, nurodantis galimybę naudotis asmenine informacija be leidimo, neatsižvelgiant į tai, ar šie duomenys naudojami sukčiavimui, ar ne, teigia Javelinas. Tai gali apimti duomenų pažeidimus, kurie tampa vis didesne problema. JAV vartotojų, kurie gavo pranešimą apie duomenų pažeidimą, skaičius 2017 m. Išaugo iki 30 proc., Ty 12 proc. Daugiau nei praėjusiais metais, nustatė Javelinas.

Eva Velasquez, „Tapatybės vagystės“ išteklių centro generalinė direktorė ir prezidentė, sako: „Metai iš metų tapatybės vagystės ir toliau laikomos problema, kuri netrukus niekur nedings“.

Kaip vyksta sukčiavimas internete ir kaip tai gali jums kainuoti

Sukčiai gali gauti jūsų asmeninę informaciją įvairiais būdais, pradedant mažmenininkų įsilaužimais ir baigiant jūsų duomenų pirkimu tamsiajame žiniatinklyje – šešėliniame interneto kampelyje, kurio negalima pasiekti per paieškos sistemas, tokias kaip „Google“. Arba nusikaltėliai gali apgauti perduoti savo informaciją per internetines aferas.

Čia yra keli įprasti internetiniai sukčiai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

 • Suklastota apgaulinga apsipirkimo svetainė

  Kai kurie nusikaltėliai sukuria suklastotą svetainę, kuri imituoja tikrą apsipirkimo svetainę, sako „RWX Security Solutions“ generalinis direktorius, prezidentas ir vyriausiasis kibernetinio saugumo konsultantas Ronas Woerneris.

  Vienas pavyzdys: Geresnio verslo biuras perspėjo, kad sukčiai praėjusiais metais naudojo sukčiavimo svetainę „PandoraPick.com“, norėdami apgauti klientus, bandančius pirkti iš Danijos juvelyrikos svetainės „Pandora“. Klientai, pateikę užsakymus suklastotoje svetainėje, gavo pigius papuošalus.

  “Beveik kiekvieną gali apgauti netikra svetainė”, – sako Woerneris.

 • Mokėjimo informacijos sukčiavimas

  Apgaulingo mokėjimo informacijos sukčiavimo atveju sukčius jums siunčia el. Laišką, skirtą atrodyti taip, lyg jis būtų gautas iš jūsų banko, kredito kortelės išdavėjo ar mokėjimo tarnybos. Paprastai pranešime nurodoma, kad yra su jūsų paskyra susijusių problemų ir turite nedelsdami prisijungti.

  Spustelėjus el. Laiške esančią nuorodą ir įvedus savo vartotojo vardą ir slaptažodį, nusikaltėlis užfiksuoja informaciją ir gali įsilaužti į jūsų sąskaitą.

  Per vieną neseniai sukčiautą „PayPal“ sukčiavimą vartotojai gavo el. Laiškus, kuriuose teigiama, kad paskutinio mokėjimo nepavyko įvykdyti.

  „Delta“ sukčiavimas

  Sukčiavimo el. Laiške, kuris tariamai yra „Delta Air Lines“, el. Laiškas, kurio spalvos panašios į „Delta“, temos eilutėje įspėja, kad „Jūsų„ Delta SkyMiles “paskyra bus uždaryta“. Kaip iš pradžių pranešė „Rene’s Points“, o paskui „The Points Guy“, tai tik sukčiai. Nespauskite ant nuorodų. Užvedus pelės žymeklį ant nuorodų, jie nėra iš „Delta“.

 • „Facebook“ reklaminė suktybė

  Kaip tai veikia: Nusikaltėlis, paskelbęs sukčiavimo „Facebook“ skelbimus, įtikina vartotojus sumokėti už nebūtus daiktus. Kai kuriuose sukčių skelbimuose naudojami netikri garsenybių, tokių kaip Angelina Jolie, patvirtinimai ir žadama „nemokamų“ odos priežiūros produktų, jei įvesite mokėjimo informaciją, kad padengtumėte siuntimo išlaidas.

  Vienas vartotojas, praradęs 168 USD dėl „nuolaidų“ golfo klubų, reklamuojamų „Facebook“, parašė BBB, pažymėdamas, kad negavęs reklamuotojo atsakymo po to, kai sumokėjo ir jo klubai niekada neatvyko.

  Jis rašė: „Atrodė per gerai, kad būtų tiesa, bet vis tiek išbandžiau“.

Naudodamiesi „BBB Scam Tracker“ galite nuolat sekti naujausias aferas ir pranešti apie sukčiavimo atvejus.

Kas nutiks, jei tapsite asmens tapatybės sukčiavimo auka?

Parašykite komentarą