Kaip apskaičiuojamas IBI ir kas nutinka, jei nemokate

Bet kuris savininkas nuosavybėNepriklausomai nuo rūšies (ne tik namų), jūs turite mokėti nekilnojamojo turto mokestį (IBI) kasmet. Tačiau nedaugelis žmonių žino kaip apskaičiuojamas IBI nei jie giliai žino šį mokestį.

Galutinė IBI suma yra taikyti koeficientą, kuris svyruoja nuo 0,4% iki 1,3% nuo turto kadastrinės vertės, bent jau miesto nekilnojamojo turto atveju.

Taigi, IBI Tai mokestis, kurį turto savininkai turi sumokėti sausio 1 d. Būtent tai yra viena iš mokestinių situacijų, kai pasitaiko daugiau mokėjimo pamiršimo atvejų, nes yra daug žmonių, kurie parduoda turtą ir pamiršta, kad jie privalo perimti IBI, jei turtas buvo jų pirmąją metų dieną. Taip pat reikia pažymėti, kad tai yra mokėjimas, kurį reikia sumokėti miesto rotušei, kurioje yra turtas.

Be šių atvejų, yra ir kitų aplinkybių, kurios paprastai baigiasi IBI nutylėjimais, pavyzdžiui:

  • Savininkai, kurie paprastai negyvena Ispanijoje.
  • Būsto savininkai vykdo skyrium ir skyrybų procesą.
  • Žmonės, turintys finansinių problemų, neturintys reikiamų sumų.
  • Paprastas ir įprastas nerūpestingumas.

Pasekmės: kas nutiks, jei nemokėsite IBI?

Pamirštant sumokėti mokestį, taip pat įprasta rasti žmonių, kurie nežino, kas nutinka, jei nemokate IBI arba žinote, kaip elgtis, kai tai prisimena – savaip arba gavus administracijos pranešimą -.

Vykdymo laikotarpis

Visų pirma, net jei terminas praėjo, IBI galima sumokėti savanoriškai, taikant 5% priemoką. Ši situacija vadinama mokėjimu vykdomuoju laikotarpiu.

Skubos apvaizda

Jei mokėjimas atliekamas ne savanoriškai ir atėjo laikas apie tai pranešti miesto tarybai, į mokėtiną sumą jau bus įtrauktas 20% priemoka nors, jei mokama per nustatytą laikotarpį, tai 20% sumažės iki 10%. Šis pranešimas oficialiai vadinamas Skubos apvaizda.

Jei šiuo metu mes taip pat nemokame mokesčio, galiausiai nustatoma 20% priemoka, nors, be to, delspinigiai. Be to, jei skola vis tiek nėra sumokėta, Administracija gali veikti prieš skolininko turtą: pinigus kredito sąskaitose, nekilnojamąjį turtą ir kt. Galiausiai, namuose taip pat galima susigrąžinti skolos vertę, žinant visas šias pasekmes ir dabar, kai jūs žinote kaip apskaičiuojamas IBI, geriausias sprendimas yra visada sumokėti šį mokestį per nustatytus terminus. Be to, jei neplanavote mokėjimo ir tai netikėtai, visada galite kreiptis į „Creditea“. Tokiais atvejais kaip metų pradžia, esant sausio nuolydžiui ir po Kalėdų, turėti papildomą kredito liniją yra labai teigiamas sprendimas, kuris jums bus naudingas. Tai visada bus geriau nei nemokėti, nes laikui bėgant įsipareigojimų nevykdymas gali pasirodyti daug brangesnis pasirinkimas.

Parašykite komentarą