Kaip gauti pasyvias pajamas? | „Ferratum“ bankas

Nenuostabu, kad žodį „pasyvios pajamos“ girdime pirmą kartą. Tai nėra pats populiariausias ir dažniausiai girdimas terminas, tačiau verta žinoti. Kas iš tikrųjų yra pasyviosios pajamos – pirmiausia tai yra negautos pajamos, kurios negaunamos iš atlyginimo ar verslo. Bet iš kur jie atsiranda? Pasyvios pajamos yra tos, kurios gaunamos iš santaupų, akcijų, dividendų ir įvairių projektų, neinvestuojant jokio savo darbo ir pastangų joms gauti.

Dažniausiai tokios pajamos yra reguliarios ir ilgalaikės. Iš esmės investuoti savo finansinius išteklius, kad jie „dirbtų“ ir „grąžintų“ mums lėšas, o mes, kaip darbuotojas, nedirbame jokio darbo. Norint užsidirbti pasyvių pajamų ilgainiui, reikia investuoti į įvairius projektus ir veiklas, taip sukuriant didesnes pasyvias pajamas, kurios yra stabilesnės ir veiks ilgainiui. Taip, šios rūšies pajamos, kaip ir visi kiti, yra apmokestinamos.

Pasyviosios pajamos paprastai yra papildomos pajamos, be aktyvių pajamų (tų, kurias gauname iš savo darbo ar verslo). Pasyvios pajamos, vertinamos pagal jų šaltinį, priklauso nuo įvairių ekonominės aplinkos pokyčių, kurie dažnai lemia nuostolius, ir gali nusverti pačią naudą.

Bet kaip iš tikrųjų sukurti pasyvias pajamas – kaip jas gauti?

Vienas iš būdų gauti pasyvias pajamas yra įvairi nuomos veikla, kai mes nuomojame ar nuomojame savo patalpas, turtą, teritorijas, įrangą ar transporto priemones. Tai yra vienas iš paprasčiausių ir geriausiai žinomų būdų užsidirbti pasyvias pajamas. Kitas būdas gauti pasyvias pajamas yra įvairi verslo ar prekybos veikla, kurios nedarome patys ir aktyviai nedalyvaujame tikrame darbe. Tai investicijos į įvairias įmones ar projektus. Dažniausiai investicijų palūkanų normos yra žemos – nuo 5% iki 10% per metus. Tai reiškia, kad norint sėkmingai uždirbti pelną, norint sėkmingai uždirbti pelną, reikia sėkmingai investuoti į sėkmingą įmonę.

Trečias būdas, kurį galima paminėti kaip pasyvių pajamų gavimo būdą, yra indėlių kaupimas – indėlių įnešimas į finansines ir kapitalo rinkos priemones (tai gali būti kaupiamosios sąskaitos, indėliai, pensijų lygiai, santaupos, akcijos, obligacijos ir kitos rūšies indėliai – bet kokiu atveju nauda yra didesnė nei pinigų įdėjimas į kojines). Pasyviųjų pajamų suma susidarys iš palūkanų, kurios bus apskaičiuotos pagal mūsų deponuotą sumą. Kad galėtume užsidirbti ir gauti vertingų pasyvių pajamų, indėlis turi būti didelis – bent keli tūkstančiai ir daugiau, tačiau tokiu būdu ilgainiui galime gauti ir blogų pajamų.

Kitas būdas gauti pasyvias pajamas yra ką nors pagaminti (prieš tai dirbti, o vėliau uždirbti iš to), pavyzdžiui, rašyti dainas, kurti muziką, rašyti knygas ar kurti kitus autorių teisių saugomus kūrinius. Turite sukurti kūrinį, apsaugoti jį autorių teisėmis ir laukti, kol kam nors prireiks, kad už jį gautų autorinį atlyginimą. Tačiau, norėdami tokiu būdu gauti didelę pasyvių pajamų sumą, turite sukurti kažką tikrai puikaus – reikalaujamo ir pripažinto pasaulyje.

Parašykite komentarą