Kaip investuoti į vertybinių popierių rinką ir nemirti bandant?

Investavimas į vertybinių popierių rinką yra gana įprasta praktika ir labai geras būdas gauti pinigų grąžą. Tačiau daugelis iš mūsų to daryti nedrįsta, nes bijome prarasti santaupas ir net bankrutuoti, jei blogai investuosime. Žinoma, investavimas į vertybinių popierių rinką kelia tam tikrą riziką, tačiau turime nepamiršti, kad jei paliksime pinigus banko sąskaitoje, šie pinigai dėl infliacijos galiausiai praras vertę.

Kitaip tariant, visi matėme, kaip metai po metų bendrų produktų ir paslaugų kainos po truputį kyla. Taip yra dėl pasiūlos ir paklausos disbalanso, o šis procesas vadinamas infliacija. Taigi, net jei ir toliau turime tuos pačius pinigus banko sąskaitoje, realybė yra ta, kad už tuos pinigus galime nusipirkti mažiau daiktų, arba kas yra tas pats, šie pinigai yra mažiau verti, nei buvo verti prieš metus.

Taigi, norėdami užkirsti kelią savo pinigų praradimui, daugelis žmonių lažinasi investuodami į vertybinių popierių rinką. Taip yra todėl, kad mūsų pinigų investavimas gali būti puiki alternatyva ir suteikti mums daug pelningumo. Tačiau, kaip matėme, tai kelia tam tikrą riziką, todėl šiandien mes jus išmokysime visko, ko jums reikia žinoti norint investuoti į vertybinių popierių rinką. Ar tu pasiruošęs?

Investicijų rūšys

Pirmiausia apžvelgsime įvairias investicijas, kurios šiuo metu egzistuoja, nes tai padės mums vėliau pasirinkti geriausias alternatyvas. Pirmas dalykas, kurį turime žinoti, yra tai, kad ne visos investicijos atliekamos vertybinių popierių rinkoje, nes galime investuoti ir į valiutas (valiutas), nekilnojamąjį turtą ir kt. Tačiau šiame įraše mes sutelksime dėmesį į vertybinių popierių rinką ir ten rasime dvi galimybes:

  • Akcijos: galbūt geriausiai žinomas investavimo būdas. Akcija yra įmonės nuosavybės dalis. Taigi, pirkdami akciją, mes perkame dalį minėtos bendrovės ir šiuo atveju tikslas yra sugebėti parduoti tą akciją už didesnę vertę nei ta, už kurią mes ją pirkome. Šios investicijos yra laikomos aktyviai valdomais fondais.

Akcijos kainą nustato pirkėjai ir pardavėjai: jei ateities lūkesčiai įmonei bus teigiami, žmonės norės pirkti ir akcijos brangs, tuo tarpu, jei prognozės bus neigiamos, žmonės pasirinks jūsų pardavimą. akcijų ir kaina kris. Pagrindinė rizika investuoti į akcijas yra būtent ta: norėdami žinoti, ar investicija bus pelninga, ar ne, turime numatyti, ar ta įmonė augs, ir, svarbiausia, kaip rinka reaguos į tos bendrovės pokyčius ir pranešimus.

  • Vertybinių popierių indeksai: Šios rūšies investicijos yra ankstesnių variantų variantas, tačiau turi didelį pranašumą: su tuo susijusi rizika yra daug mažesnė. Norėdami suprasti mus, indekso fondas yra fondas, atkartojantis akcijų indekso, ty konkrečios rinkos, elgesį. Taigi akcijų indekso pavyzdys galėtų būti IBEX 35, kuris yra pamatinis indeksas Ispanijos rinkoje.

Taigi, investuodami į indeksinį fondą, mes investuojame į regiono ir šalies ekonomiką, o ne rizikuojame lažintis už konkrečią įmonę. Dėl šios priežasties šios lėšos laikomos pasyviai valdomomis. Apskritai rizika yra daug mažesnė. Kaip neigiamą aspektą yra teigiančių, kad šios rūšies fondų pelningumas taip pat yra mažesnis, nors, remiantis daugelio tyrimų duomenimis, didžioji dauguma aktyviai valdomų fondų (akcijų) nesugeba įveikti pasyviai valdomų fondų (indeksų). ilgalaikis terminas.

Rekomendacijos laimėti vertybinių popierių rinkoje

Dabar, kai pamatėme, kad yra dvi investicijų rūšys, laikas pateikti jums keletą pagrindinių patarimų, kad galėtumėte išmokti investuoti į vertybinių popierių rinką su maksimaliomis įmanomomis garantijomis. Mes pradėjome!

  • Mokykitės iš geriausių: atsiradus internetui, prieiga prie informacijos tapo daug lengvesnė, tačiau ne visada lengva atskirti gerus investuotojus nuo tų, kurie to nedaro. Dėl šios priežasties, kai reikia mokytis iš investuotojų, turėtume ištirti pelningumą, kurį jie pasiekė ilguoju laikotarpiu, nes būtent čia parodoma, kiek investuotojas iš tikrųjų vertas.

  • Apibrėžkite savo tikslus ir poreikius: turime aiškiai žinoti, ką norime pasiekti. Jei tikslas yra palaipsniui plėsti savo santaupas labai saugiu fondu, mūsų investicijos nebus tokios pačios, tarsi turėtume pakankamai santaupų ir norėtume uždirbti daugiau pinigų net prisiimdami tam tikrą riziką. Lygiai taip pat nėra tas pats, kas investuoti galvojant apie pinigų gavimą trumpuoju laikotarpiu, o ne per ilgą laiką.

  • Būkite kantrūs: uždirbti pinigus vertybinių popierių biržoje nėra lengva ir reikia laiko, todėl visų pirma neskubėkite. Investavimas yra nuolatinis mokymasis pradedantiesiems, o norint būti tikru mokytoju gali prireikti viso gyvenimo. Todėl jūs turite būti pastovūs ir, svarbiausia, mąstyti ilgalaikiai, nes būtent ten pamatysite pelną. Taigi nepatartina susižavėti rinkos pokyčiais, greičiau turime išsikelti sau realų tikslą ir nusistatyti ilgalaikius rezultatus.

  • Negalima žaisti visko pagal tą pačią kortą: Viena iš didelių klaidų, kurią galima padaryti, yra investuoti viską į tą pačią įmonę, nes tai kelia didelę riziką, kad ir kokia saugi investicija atrodytų. Jei įmonė išgyvena blogą laiką, mūsų akcijos praras visą vertę. Norėdami to išvengti, geriausia paįvairinti.

  • Niekada neinvestuokite pinigų iš dienos į dieną: kaip jau minėjome, idealiausia yra investuoti ilgainiui. Todėl niekada nepatartina investuoti pinigų, kurių jums prireiks atliekant kasdienes užduotis. Investuoti į vertybinių popierių rinką turėtume tik turėdami santaupų, nes negalime rizikuoti prarasti pinigų, kurių mums reikia įprastoms mėnesinėms išlaidoms apmokėti.

  • Investuokite į žinomus sektorius: norint investuoti į vertybinių popierių rinką, būtina numatyti rinkos pokyčius, nes tai nulems, ar mūsų akcijos brangs, ar kris. Todėl verta pradėti nuo investavimo į gerai žinomus sektorius, nes tai sumažins riziką. Kitas variantas yra išklausyti kursą, kad sužinotumėte, kaip investuoti į vertybinių popierių rinką, išmokti rinkos analizės metodą arba iš anksto apibrėžti strategiją.

  • Statymas už socialinę prekybą: tokio tipo investicijos pastaraisiais metais tampa vis svarbesnės ir socialinio tinklo ypatybes taiko investicijų pasauliui. Tokio tipo bendruomenėse pažangesni investuotojai dalijasi savo strategijomis, o pradedantieji gali kopijuoti savo investicijas, kol jie po truputį mokosi. Tai yra geras būdas patekti į investicijų pasaulį, nors tai nėra be jokios rizikos, nes mūsų pinigai priklausys nuo investuotojo, kurį kopijuosime, įgūdžių.

Kur investuoti pinigus nerizikuojant jų prarasti?

Priėjome prie milijono dolerių klausimo. Reikia aiškiai pasakyti, kad investuoti į vertybinių popierių rinką niekada nėra nerizikinga, tačiau yra gana saugių investavimo galimybių, kurios sutelktos į ilgalaikę perspektyvą, labai sumažina riziką prarasti pinigus.

Taigi geriausias variantas yra statyti už indekso fondus arba pasyviai valdomus fondus. Atsargos yra skirtos ekspertams, o su jais uždirbti darosi vis sunkiau. Tačiau jei lažinamės dėl investicinių fondų pagal indeksus, mes ne tik labai diversifikuosime savo investicijas (nes šiuos fondus sudaro daugybė bendrovių), bet ir galite lažintis už tvirtą ekonomiką ar regionus. Be to, statant ilgą laiką, nuostolių rizika yra sumažinta iki minimumo.

Kur investuoti mažai pinigų?

Gali būti, kad neturime daug pinigų investuoti, bet nesijaudinkite, nes yra ir galimybių, priklausomai nuo to, ar norite rizikuoti, ar ne.

Jei esate konservatyvesnis žmogus, galite pasirinkti indėlius iš finansų įstaigų. Šie indėliai paprastai būna pelningesni nei įprastos banko sąskaitos, o pirmuosius 100 000 eurų padengia ir Indėlių garantijų fondas. Žinoma, nepamirškite, kad pinigai, kuriuos turite indėlyje, negalės jų paliesti, kol pasibaigs terminas. Šios rūšies produktai yra įdomūs tuo metu, kai interesai yra didesni, tačiau šiuo metu jų siūloma grąža yra gana maža.

Jei, priešingai, galite prisiimti didesnę riziką, galite pasinaudoti fiksuotų pajamų investiciniais fondais, mišriomis ar kintamomis pajamomis. Šiam fondo tipui įeiti nereikia didelių pinigų sumų ir jis suteikia didesnį pelningumą tuo metu, kai, kaip šiuo metu, palūkanų normos yra gana žemos.

Parašykite komentarą