Kaip IVA, DRO ar bankrotas daro įtaką skundams dėl įperkamumo ir PPI reikalavimams · „Debt Camel“

Jei buvote nemokus – bankrutavęs, turėjote IVA arba įsakymą dėl skolos sumažinimo (DRO), tuomet turite žinoti, kaip tai paveikia prašymą grąžinti finansinį produktą.

Negalite pateikti naujos pretenzijos dėl PPI grąžinimo – terminas tai praėjo 2019 m. Rugpjūčio pabaigoje.

Vykdoma daugybė pretenzijų – ir vis tiek galite pateikti skundų dėl įperkamumo, pvz., Dėl paskolų iki atlyginimo ir laiduotojų paskolų bei kitokio pobūdžio kompensacijų, pvz., Už supakuotas banko sąskaitas.

karikatūrų moteris suglumino pareikšdama pretenzijas

Naujas kreditas pasibaigus nemokumui

Jei seniai bankrutavote ar pradėjote IVA ar DRO, o paskui paėmėte paskolą, jūsų senas nemokumas neturi reikšmės.

Bet kokie grąžinimai už kreditus, paimti pasibaigus nemokumui, jums bus grąžinti.

Tai taip pat taikoma retai, kai po nemokumo mokėjote PPI įmokas už hipoteką. Čia PPI grąžinama suma turėtų būti padalinta, kai dalis prieš nemokumą pateks į oficialų gavėją, o dalis – pas jus.

Lėšų grąžinimas ir bankrotas

Kai bankrutuojate, visas jūsų turtas priklauso oficialiajam gavėjui, išskyrus drabužius, įprastus namų apyvokos daiktus ir pan. Grąžinamosios išmokos priskiriamos turtui, net jei dar nepateikėte pretenzijos. Todėl jei pateiksite pretenziją, visi pinigai bus skirti oficialiam gavėjui, o ne jums.

Tai taip pat taikoma po to, kai būsite atleistas iš darbo ir pasibaigus bet kokiai Pajamų mokėjimo sutarčiai. Tai taip pat taikoma, jei skola buvo grąžinta prieš bankrutuojant, todėl ji nebuvo įtraukta į jūsų bankrotą. Taigi, jei esate bankrutavęs, nesivarginkite pareikšdami pretenzijas dėl paskolų, kurios buvo paimtos prieš bankrotą.

Grąžinimo ir skolos sumažinimo užsakymai

Skolos sumažinimo pavedime jūsų turtas netampa oficialaus gavėjo nuosavybe. Todėl teoriškai galite bet kada pareikšti pretenzijas dėl pinigų grąžinimo.

Tačiau svarbu, kad tai darytumėte ne pateikite pretenziją, kol esate 12 mėnesių „moratoriumo laikotarpyje“, tarsi sėkmingai jūsų DRO gali būti atšauktas. Tai gali neatsitikti už nedidelę pinigų grąžinimo sumą, tačiau neverta rizikuoti – tiesiog neteikite pretenzijos, kol baigsis jūsų DRO.

Užbaigus jūsų DRO, dauguma patarėjų mano, kad saugu kreiptis dėl pinigų grąžinimo. Niekada negirdėjau, kad kas nors būtų turėjęs problemų, kas tai būtų padaręs.

BET, jei grąžinimas yra susijęs su skola, kuri buvo įtraukta į DRO, kreditorius gali nuspręsti kompensuoti grąžinimą nuo skolos, net jei manote, kad jūsų skola buvo nurašyta DRO pabaigoje.

Aš žinau, kad kai kurie skolų patarimai nemano, kad šioje situacijoje turėtų būti „užskaitytas“, bet jūs nelaimėsite bylos, jei dėl to pasiskųsite Finansų ombudsmenui.

Grąžinamosios išmokos ir IVA

Teisė reikalauti grąžinti pinigus yra turtas, kuris pradžioje tapo IVA dalimi. Nėra jokio skirtumo, ar skola, už kurią norite grąžinti pinigus, buvo grąžinta prieš pradedant IVA – teisė pateikti pretenziją vis tiek yra turtas, kuris jums priklausė, kai pradėjote IVA.

Dauguma IVA firmų bando susigrąžinti bet kokią neteisingai parduotą PPI kompensaciją prieš užbaigimą, ir jūs pagal savo IVA sąlygas privalote padėti šiame procese, pavyzdžiui, užpildydami būtinas formas. Jei nesuprantate, kodėl jūsų IVA įmonė turi teisę tai padaryti, paprašykite jų paaiškinti, parodydami, kurios jūsų IVA sąlygos yra aktualios. Jie tikriausiai teisūs, bet jūs turite teisę žinoti, kodėl.

Kai jūsų IVA bus baigta, apeliacinio teismo sprendime Green v Wright, paskelbtame 2017 m. Kovo mėn., Buvo nustatyta, kad PPI reikalavimas po išduoto IVA užbaigimo pažymėjimo turėtų būti sumokėtas IVA įmonei, kad ji eitų pas kreditorius, o ne į skolininką. Norėdami sužinoti daugiau, žr. PPI pretenzijas pasibaigus jūsų IVA.

Pagal bendrą nykščio taisyklę tikriausiai yra beprasmiška pateikti PPI ar bet kokią kitą prašymą grąžinti pinigus IVA metu arba jam pasibaigus, nes bet kokia grąžinamoji išmoka jums nebus mokama.

Pretenzijų bendrovės – nenaudokite jų!

Tikrai svarbu, kad jei pateikėte neteisingą ieškinį, esate nemokus, tai padarykite patys ir nesinaudokite žalų atlyginimo įmone. Jei jūsų pretenzijos galutinis rezultatas yra tas, kad kompensacija mokama oficialiam gavėjui arba jūsų IVA įmonei, arba ji yra „įskaityta“ į seną sąskaitą, čekio negausite. Bet jūs vis tiek būsite skolingi žalų atlyginimo bendrovei procentinę kompensacijos dalį, kaip jų mokestį – taigi jūsų padėtis būtų blogesnė, nes tada turėtumėte naują skolą!

Daugiau Skolos kupranugaris straipsniai:

Gauti grąžinimą iš didelių paskolų?

Kaip naudotis kreditų kaupimo kortele

Konsoliduoti su blogais kreditais?

Parašykite komentarą