Kaip nustatyti vyriausybės dotacijos sukčiavimą, jo išvengti ir apie jį pranešti

Jei jums sunku patikėti, kad vyriausybė nusprendė jums duoti krūvą pinigų visiškai iš dangaus, jūs pusiaukelėje namo.

Teoriškai visi norėtų paskambinti telefonu, sakydami, kad uždirbo nemokamų pinigų. Tačiau praktiškai tai nėra telefono skambučiai, kuriuos kas nors mėgsta gauti. Kodėl? Nes jie beveik neabejotinai yra sukčiai. Kažkas bando pavogti jūsų sunkiai uždirbtus grynuosius pinigus ar net jūsų tapatybę.

Yra daugybė būdų, kuriais sukčiai gali bandyti apgauti žmones, ir jie kiekvieną dieną sugalvoja daugiau. Šiame tinklaraštyje kalbėjome apie beveik dvi dešimtis sukčiavimo rūšių, įskaitant darbo dienos paskolos skambučių, internetinių pažinčių ir net atvirkštines hipotekos suktybes. Šiandien apimsime dar vieną sukčiavimo tipą, kurio galbūt nežinote: „valstybės dotacijos“ sukčiai. Štai kaip tai veikia …


Kas yra valstybės dotacijos suktybė?

Lisa Schiller yra Viskonsiną aptarnaujančio geresnio verslo biuro tyrimų ir ryšių su žiniasklaida direktorė. Pasak Schillerio, čia yra keturi bruožai, kuriuos turi dauguma vyriausybės dotacijų sukčiavimo:

  1. „Skelbimai ar skambinantieji teigia, kad jūs turite teisę gauti nemokamą dotaciją.
  2. „Skambintojai gali tvirtinti, kad jie yra iš valstybinės agentūros ar kitos organizacijos, ir žada, kad jūsų dotacija bus priimta ir jums niekada nereikės jos grąžinti.
  3. „Jie gali naudoti oficialiai skambančius pavadinimus (pvz.,„ Federalinė dotacijų administracija “).
  4. „Jie gali pasveikinti jus su jūsų tinkamumu…. Tada paprašykite jūsų atsiskaitomosios sąskaitos numerio, kad galėtų„ pervesti nemokamą dotaciją tiesiai į jūsų sąskaitą “. Arba jie gali paprašyti padengti „vienkartinį mokestį“.

Žinoma, šioje pagrindinėje sistemoje sukčiai gali bandyti jus išnaudoti daugybe skirtingų būdų. Štai trys tokie pavyzdžiai.

Per socialinę žiniasklaidą.

Iš Schillerio:

„Visai neseniai„ Facebook “sklandė dotacijų sukčiavimas. Vartotojai pranešė, kad į juos „Facebook“ kreipėsi vartotojai, dalindamiesi nuorodomis už „nemokamas“ JAV vyriausybės dotacijas. Galų gale dotacijos neegzistuoja, o žinutėmis buvo bandoma pavogti asmeninę informaciją ir pinigus.

„Suktybė paprastai veikė taip: jūs gaunate naują draugo užklausą kartu su žinute arba dabartinio draugo žinute, kurioje pateikiama išsami informacija apie nemokamus dotacijos pinigus iš vyriausybės.

„Dažnai pranešime bus nurodyti kiti„ Facebook “vartotojai, kurie sėkmingai gavo pinigus bandydami įtikinti, kad esate teisėti. Pranešime gali būti nuoroda į advokatų kontorą ar netikrą vyriausybės svetainę.

„Gali būti, kad sukčiai gali įtraukti tikrąją vyriausybės svetainę, kad pasirodytų teisėta. Galų gale jūsų bus paprašyta pateikti asmeninę informaciją ir sumokėti už apdorojimo mokesčius.

„BBB mano, kad sukčiai mėgsta naudotis socialine žiniasklaida, nes pranešimai laikomi draugiškesniais ir asmeniškesniais nei prašymai el. Paštu“.

Telefonu.

Šis pavyzdys pateikiamas teisininko, profesoriaus ir tapatybės vagystės eksperto Steve’o Weismano, „Scamicide“ tinklaraščio autoriaus, sutikimu:

„Pastaruoju metu padaugėjo telefoninių sukčių, susijusių su netikromis federalinėmis dotacijomis. Afera prasideda telefono skambučiu, kurį tariamai turi Federalinis stipendijų švietimo departamentas, JAV dotacijų komisija ar kita tikra ar netikra vyriausybės agentūra, informuodama jus, kad galite gauti didelę federalinę dotaciją.

„Jūsų skambinančiojo ID netgi gali padėti sukčiai, nurodydamas, kad skambutis iš tikrųjų yra iš federalinės agentūros, tačiau skambintojo ID gali suklaidinti„ spoofing “vadinama technika, kad neteisėtas skambutis pasirodytų tikras.

„Tai, ką jums sakoma, kad turite gauti, kad gautumėte savo pinigus, skiriasi nuo sukčių iki sukčių, tačiau paprastai jums reikia sumokėti pervedimo mokestį arba paraiškos mokestį, kol jie gali jums atsiųsti pinigus. Kai kurie sukčiai prašo jūsų banko sąskaitos numerio, kad galėtų elektroniniu būdu pervesti jūsų čekį.

„Tai yra afera, o bet koks jūsų sukčiai sumokėtas mokėjimas yra prarastas visam laikui ir už tai negaunate nieko. Jei pateiksite savo banko sąskaitos numerį, netrukus rasite sukčių ištuštintą banko sąskaitą “.

El. Paštu.

Galiausiai, bet kokia apgaulė, kurią galima valdyti telefonu ir per socialinę žiniasklaidą, beveik neabejotinai vykdoma ir elektroniniu paštu. Justinas Lavelle, sukčių prevencijos ekspertas ir „BeenVerified.com“ komunikacijos vyriausiasis pareigūnas, paaiškina:

„Sukčiai dažnai išsiųs masinį padirbtą el. Laišką, kuris atrodytų lyg iš federalinės vyriausybės. El. Laiške bus parašyta, kad gavėjas laimėjo nemokamą JAV dotaciją švietimo išlaidoms, namų remontui, verslo išlaidoms ar nesumokėtoms sąskaitoms padengti.

„El. Laiške ar žinutėje paprastai nurodomas nemokamas numeris, kurio skaitytojas turi paprašyti informacijos. Tada gavėjas bus paprašytas pervesti lėšas už apdorojimo mokestį arba pateikti savo banko sąskaitos duomenis, kad būtų galima atsiimti mokestį “.

Kas nutinka, kai el. Paštu atsiunčiate savo asmeninės paskyros informaciją? Tas pats, kas nutinka, kai jį siunčiate per „Facebook Messenger“ arba telefonu. Dingsta jūsų pinigai ir galbūt jūsų tapatybė.

Kaip nustatyti valstybės dotacijos sukčiavimą.

Paklauskite visų, kurie kreipėsi dėl valstybės dotacijos, ir jie gali pasakyti, kad juos gauti yra gana sunku. Taigi kokia tikimybė, kad jūs, asmuo, kuris niekada nepateikė paraiškos, esate ne tik tinkamas, bet labai tikėtina, kad būsite patvirtintas?

Tiksliai. Lavelle paaiškina įspėjamuosius ženklus:

„Jei nesikreipėte dėl dotacijos, tikėtina, kad tai sukčiavimas. Tikrosios dotacijos programos neranda tinkamų gavėjų. Jei jūsų paprašys sumokėti mokestį, pvz., Paraiškos mokestį, tikėtina, kad tai sukčiavimas.

„Dotacijų paraiškos yra nemokamos. Jie yra valstybės finansuojami ir gaunami federaliniu ar valstijos / apskrities lygiu. Bet kokia valstybės dotacija, teigianti, kad ji skirta mokyklos ar pragyvenimo išlaidoms, nėra teisėta dotacija. JAV dotacijos verslui skiriamos tos įmonės naudai.

„Jei agentūra, susisiekianti su jumis, sako, kad jie yra iš„ Federalinės dotacijų administracijos “, tai sukčiai. Tos įstaigos nėra.

„Jei skambinantis jūsų paprašys pateikti banko sąskaitos informaciją, tai sukčiavimas. Tokiu atveju paprašykite skambinančiojo pateikti jums rašytinį pasiūlymą.

Nepriklausomai nuo formato, – sako Weismanas, – teigiama, kad jūsų dotacijos paraiška bus garantuota ir jūsų niekada nebus paprašyta grąžinti pinigų. Be to, sukčius sveikins jus su jūsų tinkamumu “.

„Tada jūsų bus paprašyta pateikti savo atsiskaitomosios sąskaitos informaciją, kad parama būtų tiesiogiai pervesta į jūsų atsiskaitomąją sąskaitą. Jūsų taip pat gali būti paprašyta pateikti tos sąskaitos duomenis arba pervesti pinigus apdorojimo mokesčiui padengti “, – sako Weismanas.

Jei nesate tikri, kad pasiūlymas yra sukčiavimas, ši užklausa turėtų viską išspręsti. Bet tai nėra vienintelis įspėjamasis ženklas, kuris išlieka …

Federalinės dotacijų administracijos nėra.

Mes žinome, kad tai jau pasakėme, bet tai kartojasi. Tai ne tiek raudona vėliava, kiek plytų siena. Antrą kartą, kai į ją pateksite, viskas turėtų sustoti.

Iš Weismano:

„Sukčiai kartais sako, kad jie yra iš Federalinės dotacijų administracijos, tačiau iš tikrųjų tokio subjekto nėra. Vyriausybės dotacijas gauti nėra lengva, o jei turite mokėti pinigus, kad gautumėte nemokamą dotaciją, ji nėra nemokama. Vyriausybė neapmokestina dotacijų teikėjų sąrašų “.

Weismanas netgi įvardija vietas, kuriose žmonės gali kreiptis dėl vyriausybės pagalbos:

„Jei jus tikrai domina informacija apie federalines dotacijas, vienintelė vieta, kur reikia kreiptis, yra federalinės vyriausybės stipendijų svetainė www.Grants.gov.

„Žmonės, ieškantys teisėtos informacijos apie stipendijas, paskolas ir kitą finansinės pagalbos informaciją aukštajam mokslui, gali apsilankyti federalinės vyriausybės svetainėje www.StudentAid.ed.gov.

„Informacijos apie federalines paskolas būstui, nelaimių atvejais, švietimui ir veteranų išmokoms galite rasti federalinės vyriausybės interneto svetainėje www.GovLoans.gov.

“Galiausiai, norėdami gauti informacijos apie įvairias kitas federalines išmokas, kurioms galite būti tinkami, galite apsilankyti federalinės vyriausybės svetainėje www.Benefits.gov.”

Kaip sugadinti valstybės dotacijos sukčių.

„Schiller“ pateikia labai naudingą patarimų sąrašą, kai kurie iš jų taikomi bet kokiai sukčiai:

  1. „Neišduokite savo banko sąskaitos ar asmeninės informacijos nepažįstamiems žmonėms.
  2. „Nepasitikėkite aklai dabartiniais„ Facebook “draugais. Galbūt jie buvo nulaužti. Jei atrodo, kad pranešime nėra simbolių, susisiekite su jais neprisijungę.
  3. „Netikėk viskuo, kas tau sakoma. Tai, kad kažkas sako, jog yra iš „Federalinės dotacijų administracijos“, dar nereiškia, kad jie yra. Žinokite, kad tokios agentūros gali nebūti, ir skirkite laiko tai patikrinti. Svetainės yra lengvai suklastotos ir suklastotos. * Tikrosios vyriausybės svetainės baigiasi „.gov“.
  4. „Telefono numeriai gali apgauti. Apgaulės meistrai paslėpti ID sistemas slepia. Negalite pasitikėti savo skambinančiojo ID.
  5. „Patikrinkite, kokie sukčiavimai pranešami jūsų kaimynystėje (ar bet kurioje apylinkėje), taip pat praneškite apie sukčiavimą ir sukčiavimą, nesvarbu, ar esate auka, ar ne.

„Kad sumažintumėte gaunamų telerinkodaros skambučių skaičių, – sako Lavelle, – pridėkite savo telefono numerį prie nacionalinės„ Neskambinkite “registracijos. Tai galite padaryti internete adresu donotcall.gov arba telefonu 1-888-382-1222 “.

Jei jus apgaudinėja, praneškite apie tai!

„Jei manote, kad tapote stipendijos sukčiavimo auka“, – sako Schilleris, „pateikite skundą BBB (jei turite adresą) arba paskelbkite savo patirtį„ Scam Tracker “(jei neturite adreso) arba pranešti apie tai Federalinei prekybos komisijai (FTC) arba FTB IC3. “

Pasak Schillerio, „BBB Scam Tracker“ taip pat gali būti puikus šaltinis tiriant vyriausybės dotacijų sukčiavimą:

„Per pastaruosius trejus metus„ Scam Tracker “buvo pranešta apie 6056 aferas dėl valstybės dotacijų. Galite atlikti paprastą paiešką pagrindiniame puslapyje (nuoroda aukščiau) ir netgi galite rasti realių pavyzdžių, kuriuos galite naudoti.

„Jei norite pabandyti pasikalbėti su kai kuriais vartotojais, pateikusiais tokio tipo sukčiavimą (ar bet kokią sukčiavimą), tiesiog paspauskite ant„ rodinio “, tada spustelėkite apačioje„ Teisėsauga ar žiniasklaida? Pasiteiraukite apie šią ataskaitą. “

Aferų taip pat galite ieškoti „Weisman“ tinklaraštyje „Scamicide“. Tuo tarpu Lavelle turi daugiau informacijos, kaip susisiekti su tinkamais vyriausybės sargais:

„Jei įtariate, kad tapote vyriausybės dotacijos sukčiavimo auka, galite pateikti internetinį skundą Federalinei prekybos komisijai šia nuoroda. Taip pat galite pateikti skundą paskambinę nemokamu numeriu 1-877-FTC-HELP.

„Sveikatos ir žmogiškųjų paslaugų sukčiavimo telefono linija taip pat priims pranešimus apie sukčiavimus dėl dotacijų. Skambinimo numeris yra 1-800-447-8477. “

Neleiskite sukčiui patekti į sunkiai uždirbtus pinigus. Žinokite įspėjamuosius ženklus ir tada būtinai praneškite apie jų elgesį; net jei saugotės savęs, nenorite, kad jie nukentėtų nuo kito nekalto žmogaus.

Straipsnio autoriai

Jamesas Lavelle'as - „OppLoans“ bendradarbis

Justinas Lavelle yra sukčių prevencijos ekspertas ir „BeenVerified.com“ komunikacijos vyriausiasis pareigūnas (@BeenVerified). „BeenVerified“ yra pagrindinis internetinių patikrinimų ir kontaktinių duomenų šaltinis …

Parašykite komentarą