Kaip pagerinti savo kredito balą

Jūsų kredito balas yra trijų skaitmenų skaičius, leidžiantis suprasti jūsų kredito bylos būklę. Skolintojai naudojasi jūsų kredito byla, kad suprastų jūsų kredito ir paskolos istoriją, kad žinotų, ar esate pakankamai patikimas, kad galėtumėte grąžinti paskolą. Jei turite gerą kredito balą, labiau tikėtina, kad jus priims paskolos ar kreditinės kortelės. Sužinokite, kaip pagerinti savo kredito balą naudodamiesi cashasap.co.uk.

Pereikite prie mūsų geriausių patarimų, kaip pagerinti savo kredito balą, arba perskaitykite daugiau informacijos apie tai, kokie yra kredito balai ir kaip jie veikia.

Kas yra kredito balas?

Kreditoriai ar kredito kompanijos, atsižvelgdami į kredito balus, įvertina, ar jūs tikriausiai esate patikimas skolininkas. Jie nori žinoti, kad jei paskolins pinigus, jiems bus grąžinta laiku. Kredito balai ir kredito bylos nurodo jūsų skolinimosi istoriją ir jūsų patikimumą.

Svarbu pažymėti, kad jūs neturite vieno nustatyto kredito balo. Juos kuria kredito informacinės agentūros (KRA). JK yra trys pagrindinės kredito reitingų agentūros: „Experian“, „Equifax“ ir „CallCredit“.

Nors skolintojai turėtų dalytis informacija su visomis trimis kredito reitingų agentūromis, galite pastebėti, kad tarp jų yra nedideli skirtumai, o tai reiškia, kad jūsų kredito balas skiriasi. Kiekvienas iš jų taip pat naudos skirtingą skalę savo įvertinimams kurti.

„Equifax“ kredito agentūra„Experian“ kredito logotipas„CallCredit“ logotipas

Kredito balas ir kredito byla

Kredito balas yra skaičius, rodantis jūsų, kaip skolininko, patikimumą. Kredito reitingų agentūra, iš kurios prašote kredito balo, peržiūri jūsų kredito bylą ir suteikia jums numerį, pagrįstą ten rasta informacija. Jūsų kredito byla yra jūsų ankstesnių paskolų ir kredito sąskaitų, taip pat kitų kredito paraiškų įrašas.

„Equifax“, viena iš trijų didžiausių JK kredito reitingų agentūrų, sako, kad, norėdami sukurti jūsų kredito balą, jie atsižvelgia į keturis pagrindinius jūsų kredito bylos veiksnius:

  • Informacija apie jūsų kredito ataskaitą (pvz., Kreditinės kortelės), įskaitant tai, kiek naudojate savo turimą kreditą, ir visas skolas

  • Kredito sąskaitos mokėjimo istorija

  • Kredito paieškos (pvz., Atliktos paskolų paraiškų metu)

  • Vieši įrašai (rinkėjų sąrašas ir apygardos teismo sprendimai)

Tikrai svarbu kredito kortelė, o ne kredito balas, tačiau jūsų kredito balas padeda suprasti, ar jūsų kredito byla gerai atrodo, ar ją reikia patobulinti.

Kodėl geras kredito balas yra svarbus?

Turėdami gerą kredito istoriją galite užsitikrinti paskolas ir kreditines korteles, taip pat gauti geriausius kreditinių kortelių pasiūlymus.

Kredito kortelės gali būti naudingos paskirstant įvairių dalykų kainą, kad būtų lengviau mokėti už jas. Tam tikrais gyvenimo etapais galite pastebėti, kad norite nusipirkti automobilį kas mėnesį mokėdami automobilio finansavimą, arba norite nusipirkti namą ir jums reikia hipotekos. Norint būti patvirtintam šioms paskoloms, svarbu turėti gerą kredito balą.

Geras kredito balas taip pat padidina tikimybę būti patvirtintam trumpalaikėms paskoloms. Tai yra naudinga tais atvejais, kai laikinai trūksta pinigų, pvz., Prieš pat pirmąją darbo dieną naujame darbe, ir žinote, kad paskolą galėsite grąžinti netrukus. Sužinokite daugiau informacijos apie trumpalaikes paskolas su cashasap.co.uk.

Koks yra geras kredito balas?

Kai kurių kredito balų reitingas yra 999, tačiau dauguma jų svyruoja tarp 300–850. Kuo aukštesnis jūsų rezultatas, tuo geresnis jūsų kreditas. Paprastai skaičiai gali būti klasifikuojami kaip „puikus“, „geras“, „teisingas“ ar „prastas“, tačiau nėra nustatyto skaičiaus, tinkančio kiekvienam diapazonui, nes skirtingos organizacijos skiriasi nuo to, ką jos laiko geru ir prastu.

Pavyzdžiui, „Experian“, viena iš trijų labiausiai JK naudojamų kredito reitingų agentūrų, pateikia kredito balus iš 999:

  1. Puiku: 961–999

  2. Gerai: 881–960

  3. Mugė: 721 – 880

  4. Vargšas: 561–720

  5. Labai prastas: 0 – 560

Plonas kreditas

Nors jūsų kredito balas gali būti blogas ar geras, jūs taip pat galite turėti ploną kredito bylą. Tai reiškia, kad kreditinėje byloje neturite daug informacijos, todėl bankas ar skolintojas negali pasakyti, ar būsite patikimas skolininkas. Turėdami ploną kredito bylą, gali būti sunkiau gauti paskolas ar kreditines korteles.

Kreditas gali būti nedidelis, jei esate jaunas ar anksčiau neturėjote patirties naudojant kreditą. Jei norite turėti didesnes galimybes gauti hipoteką ar kitokią paskolą, patartina susikurti savo kredito bylą ir istoriją.

Lygiai taip pat, kaip parodyti žmogų, kuriuo esi patikimas, neatsitinka per naktį, kredito balo pagerinimas reikalauja laiko. Tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad pagerintumėte savo kredito balą.

1. Registruokitės į rinkimų sąrašą

Norėdami balsuoti, turite būti užregistruotas rinkėjų sąraše, tačiau tai taip pat padeda patikrinti jūsų tapatybę, o tai tikrai svarbu, jei norite pasirodyti patikimas skolintojui. Jei dar nesate, būtinai užsiregistruokite.

2. Pridėkite buvimo šalyje įrodymą

Jei neturite teisės balsuoti JK, vis tiek svarbu, kad skolintojai galėtų patvirtinti jūsų tapatybę. Nusiųskite gyvenamosios vietos įrodymą visoms trims kredito reitingų agentūroms ir paprašykite jų patvirtinti. Tai gali būti jūsų vairuotojo pažymėjimo, sąskaitų už komunalines paslaugas ar kitų oficialių dokumentų kopijos.

pagerinti hipotekos kredito balą

3. Patikrinkite savo kredito ataskaitas

Patikrinkite visų trijų kredito reitingų agentūrų kredito ataskaitas ir įsitikinkite, kad nėra nieko, ko neturėtų būti. Jei pastebite ką nors ne taip ar netiksliai, būtinai praneškite apie tai, kad būtų galima ištaisyti.

4. Atlikite mokėjimus laiku

Svarbiausias būdas pagerinti savo kredito balą yra užtikrinti, kad jūs visada laiku sumokėtumėte kreditinę kortelę ar paskolą. Jei galite įrodyti, kad turite pinigų skolinimosi ir patikimo grąžinimo istoriją, skolintojai supras, kad greičiausiai būsite patikimi būsimoms paskoloms.

5. Prisiregistruokite nuomos biržoje

Jei esate namo savininkas, mokėdami savo hipoteką kiekvieną mėnesį galite pagerinti savo kredito balą. „Experian“ pradėjo schemą, kuri padėtų nuomininkams lengviau gauti tokias pačias išmokas. Jų „nuomos mainų“ sistema leidžia reguliariai mokėti nuomą į jūsų kredito bylą. Norėdami užsiregistruoti, galite naudoti vieną iš „Experian“ partnerių – „Credit Ladder“ arba „Canopy“.

Šiuo metu tai turės įtakos tik jūsų „Experian“ kredito rinkmenai, tačiau tai yra paprastas būdas panaudoti jau atliekamus mokėjimus, kad pagerintumėte savo kredito balą.

Žinoma, tai veikia tik tuo atveju, jei visada esate patikimi mokėdami nuomą. Jei praleidote mokėjimą, tai įrašoma ir gali būti įskaityta į jus.

6. Sukurkite kredito istoriją

Jei turite ploną kreditinę bylą, telefono sutarties sudarymas ar kreditinės kortelės atidarymas gali būti puikus būdas pagerinti savo kredito balą, nes tai rodo, kad galite skolintis pinigų ir patikimai juos grąžinti. Visada geriausia pradėti nuo mažo. Geriausias patarimas yra išleisti nedaug ir dažnai savo kreditinei kortelei, todėl kiekvieną mėnesį išleidžiate nedidelę sumą ir kiekvieną kartą ją grąžinate.

Labai svarbu prieš naudodamasis žinoti, kaip veikia kreditinės kortelės. Skolinkitės tik tai, ką galite sau leisti grąžinti, kad nenukentėtumėte.

7. Laikykitės savo kredito limito

Kiekvienoje kreditinėje kortelėje bus nustatytas limitas, kurį galite pasiskolinti. Kai pirmą kartą gaunate kortelę, ji dažnai būna daug mažesnė ir laikui bėgant didėja. Tai gali pakenkti jūsų kredito balui, jei per arti jūsų kredito limito. Ekspertas rekomenduoja bandyti panaudoti mažiau nei 25% jūsų kredito limito per mėnesį: jei jūsų limitas yra 1000 svarų, pabandykite panaudoti mažiau nei 250 svarų.

8. Stebėkite, ar padidėja kredito limitas

Kur įmanoma, geriau palaukti, kol bankas paprašys padidinti jūsų kredito limitą, o ne paprašyti. Prašymas padidinti padidėjimą gali parodyti skolintojams, kad turite finansinių sunkumų.

Tačiau, atsižvelgiant į jūsų asmeninę situaciją, vis tiek gali būti naudinga paprašyti padidinimo, jei jums to reikia – tai neleis jums dažnai pasiekti kredito limito, tačiau pabandykite palaukti bent 6 mėnesius po kortelės atidarymo.

9. Uždarykite senas kredito linijas

Jei turite senas kreditines korteles, kurių daugiau nenaudojate arba nenaudojate reguliariai, geriausia uždaryti sąskaitas. Skolintojai vis tiek į tai atsižvelgia, todėl geriau turėti keletą gerai prižiūrimų sąskaitų, nei nenaudojamas partijas.

Tačiau būkite atsargūs, nes uždarius sąskaitas pasikeis jūsų bendras kredito limitas. Jei senos sąskaitos jums nebekainuoja pinigų, galite apsvarstyti galimybę jas atidaryti, kad jūsų kredito limitas nepasikeistų. Prieš uždarydami sąskaitas, apsvarstykite, ar staiga priartėsite prie mėnesio limito – kaip aptarta 7 punkte!

10. Riboti paskolų ir kreditų paraiškas

Kartais paskolos neišvengiama, tačiau turėtumėte pabandyti apriboti, kiek kartų per trumpą laiką kreipiatės dėl paskolos. Skolintojai gali matyti paskolų paraiškas (nors jie nemato, ar jums pasisekė), o per daug per trumpą laikotarpį gali rodyti finansinius sunkumus.

Atsižvelgdami į tai, pabandykite kreiptis tik dėl paskolų …

Parašykite komentarą