Kaip teisme išieškoma skola?

Kiekviena paskola yra susijusi su tam tikra rizika, nes retai kas gali būti 100% tikras dėl ilgalaikio finansinio stabilumo. Nors kreditoriai kruopščiai vertina potencialių klientų mokumą, o vartotojų skolinimas tampa vis atsakingesnis, visiškai išvengti kredito rizikos neįmanoma. Jei esate sunkioje situacijoje ir negalite laiku grąžinti paskolos, nesijaudinkite! Atminkite, kad skolų išieškojimas teismuose yra paskutinis skolintojo naudojamas mechanizmas, kai kiti metodai pasirodė neveiksmingi. Šiame straipsnyje mes jums pasakysime, kaip imtis veiksmų, kad skolos grąžinimas būtų kuo lankstesnis ir draugiškesnis jūsų situacijai. Skaityk ir įsidėk už ausies!

kapec-pasitaiko-paradi

Kodėl skolos?

Pagrindinė vartojimo kredito sektoriaus tendencija kelerius metus buvo atsakingas skolinimasis. Patikimi skolintojai savo interneto svetainėse pateikia informaciją apie atsakingo skolinimosi principus, sukuria gaires, kurios potencialiems skolininkams padeda objektyviai įvertinti savo situaciją ir kredito poreikį. Laikantis šių rekomendacijų galima žymiai sumažinti kredito riziką, todėl kiekvienas skolininkas, prieš išsiųsdamas paskolos paraišką, turėtų apsvarstyti savo galimybes laiku grąžinti paskolą. Nepaisant atsakingo ir protingo požiūrio, kai kurios paskolos vėluoja, skolos pažeidžiamos ir skolos atsiranda. Kodėl? Štai dažniausiai pasitaikančios skolų priežastys:

 • šališkas mokumo vertinimas;
 • staigus pajamų lygio sumažėjimas dėl, pavyzdžiui, darbo praradimo ar ligos.

Skola nėra brolis – jei vėluoja paskola, skolintojas taiko baudas. Todėl bendra paskolos suma tik didėja, o grąžinti dar sunkiau.

3 skolos panaikinimo variantai

Norėdami išvengti skolų išieškojimo teismuose, vadovaukitės dviem paprastomis taisyklėmis:

 1. Kreipkitės į skolintoją, kai tik suprasite, kad paskolos įmokos yra per didelės jūsų biudžetui;
 2. Būkite atviras ir informuokite skolintoją apie savo dabartinį mokumo lygį.

Kuo greičiau skolintojas sužinos apie jūsų finansinius sunkumus, tuo geresnį sprendimą jis galės pasiūlyti. Atsižvelgiant į negrąžintos paskolos sumą, grąžinimo terminą ir mokumą, jums gali būti pasiūlyta:

 • kredito pratęsimas ar atostogos. Paprastesnis sprendimas palyginti lengvoms situacijoms. Jei per vieną mėnesį pritrūksta pinigų paskolos išmokėjimui, nes buvo didelių nenumatytų išlaidų, tačiau esate tikri, kad situacija pasikeis su kitu atlyginimu, paskolos termino pratęsimas gali būti patogus. Už paskolos pratęsimą imamas mokestis, kurio dydis priklauso nuo paskolos sumos;
 • mokėjimo grafiko pertvarkymas. Kredito davėjas gali sumažinti mėnesinių įmokų sumą ir pratęsti grąžinimo laikotarpį, kad paskolos mokėjimai būtų mažesni. Kuo mažesnė pradelstos sumos suma, tuo geresnių sąlygų restruktūrizavimui galima tikėtis, todėl visada laiku informuokite kreditorių apie savo finansinius sunkumus.

Pažymėtina, kad grafiko restruktūrizavimas ir paskolos refinansavimas ar sujungimas nėra tas pats. Jei jau turite skolų, situacija yra ne tokia palanki ir ją reikia spręsti su skolintoju. Tačiau jei kredito įsipareigojimas dar nebuvo pažeistas, gali būti svarstoma galimybė refinansuoti kreditą kitoje įstaigoje. Tokiu atveju kitas kreditorius išduoda sumą, reikalingą esamoms paskoloms grąžinti, su mažesnėmis palūkanomis ir ilgesniu grąžinimo laikotarpiu. Paskolų refinansavimas yra ypač naudingas skolininkams, turintiems kelias paskolas, ir daugeliu atvejų tai padeda išlaikyti teigiamą kredito istoriją.

Jei atidžiai stebėsite savo finansinę padėtį ir kiekvieną mėnesį planuosite savo šeimos biudžetą, skolų išieškojimas teisme jums greičiausiai negresia. Bet jei skolintojas kreipėsi į antstolius, mūsų parengta informacija tikrai jums bus naudinga!

Kaip teisme išieškoma skola?

Jei paskola negrąžinama laiku, o paskolos gavėjas nesikreipė į kreditorių ir nepaiso jo pranešimų, skolintojas turi teisę pradėti skolų išieškojimo procesą savarankiškai. Skolų išieškojimas gali vykti dviem būdais – per teismą arba per privačias skolų išieškojimo įmones. Jei kreditorius nusprendė kreiptis į teismą, skola bus išieškota pagal šią schemą:

 • kreditorius pateikia teismui prašymą, kuriame nurodoma, kad jis nori pradėti išieškojimą iš skolininko;
 • rengiamas teismo posėdis, dėl kurio teisėjas paskelbia sprendimą dėl skolos išieškojimo;
 • antstoliai dirba teismo sprendimui vykdyti.

Ką tiksliai antstoliai gali padaryti išieškodami skolą, reglamentuoja antstolių įstatymai. Ji nurodo, kad:

 • pirma, antstoliai išsiunčia skolininkui laišką, kuriame ragina savanoriškai grąžinti paskolą ir kitas skolas, pavyzdžiui, sukauptas baudas;
 • jei paskolos gavėjas ignoruoja šį raginimą, antstoliai inicijuoja priverstinį skolos išieškojimą nukreipdami išieškojimą į skolininko turtą ir esamas banko sąskaitoje esančias lėšas.

3 rūšių skolų išieškojimas

Antstoliai turi teisę gauti informaciją apie skolininko kilnojamąjį ir nekilnojamąjį turtą iš bankų, Saugaus eismo automobilių keliuose direkcijos ir žemės registro. Antstoliai daugiausia nusprendžia išieškoti skolas:

 • draudimas skolininkui daryti sandorius su kilnojamuoju ir nekilnojamuoju turtu;
 • skolų išieškojimo nukreipimas į darbo užmokestį;
 • nukreipiant skolų išieškojimą į banko sąskaitoje esančias lėšas.

Išmokas iš darbo užmokesčio, taip pat išskaitas iš banko sąskaitos, vykdo skolininko darbdavys ir bankas, o ne antstolis. Įstatymas numato, kad po išskaitymų skolininkas turi teisę gauti valstybės nustatytą minimalų darbo užmokestį per mėnesį (430 eurų nuo 2018 m. Sausio 1 d.), Taip pat išlaikymo nepilnamečiams vaikams pašalpą (64,03 euro). Jei skolininkas turi mažas pajamas ir nori mažesnių lėšų išskaičiavimo, šis prašymas turėtų būti adresuotas kreditoriui, o ne antstoliui.

Skolų išieškojimas teismuose nėra pats maloniausias procesas, tačiau jis vyksta įstatymų rėmuose. Atminkite, kad kiekvienas skolininkas turi ne tik pareigas, bet ir teises, todėl gaišite laiką studijuodamas atitinkamus įstatymus. Primename, kad laiku atliktas paskolos refinansavimas leidžia išvengti skolų susidarymo, tačiau atsakingas skolinimasis yra neatsiejama bet kokios paskolos gavimo sąlyga!

Parašykite komentarą