Kaip veikia apmokėjimo kortelės ir ar turėtumėte jas gauti?

Kreditinių kortelių vadovas JK – 8 skyrius

Kas yra mokėjimo kortelės? Šiame skyriuje paaiškinsime, kaip veikia įkrovimo kortelės ir kam jos gali būti naudingos. Po to pakalbėsime apie tai, ką „American Express“ ir „Diners Club International“ gali pasiūlyti apmokestinimo kortelėmis.

8 skyrius, „American Express“ ir „Diners“ klubas: Mokėjimo kortelės  Cashfloat
8 skyrius, „American Express“ ir „Diners“ klubas: Mokėjimo kortelės  Cashfloat

Taigi, jūs norite gauti kreditą, tačiau girdėjote, kad yra ne tik kreditinės kortelės, bet ir skirtingos kortelės, vadinamos apmokestinimo kortelėmis. Kaip nuspręsti, kuris jums yra geriausias?

Mokėjimo kortelės ir kreditinės kortelės turi keletą pagrindinių skirtumų, kuriuos paaiškinsime toliau. Daugumai žmonių kreditinės kortelės yra geriausias pasirinkimas, tačiau verta būti informuotam apie skirtumus, kad galėtumėte įsitikinti, jog pasirenkate teisingai.

Kas yra mokėjimo kortelės?

Kaip paaiškinome šio vadovo 1 skyriuje, „Charge“ kortelės egzistuoja daugelį metų ir buvo šiuolaikinės kreditinės kortelės pirmtakės. Seniausia atsiskaitymo kortelė yra „Diners Club“ kortelė, kuri prasidėjo restorane „Major’s Cabin Grill“ Niujorke, kai verslininkas vakarieniavo ir pamiršo piniginę. Žmona turėjo mokėti, o apmąstydamas situacijas, kai žmonės galėjo nemokėti už savo vakarienę, jis sugalvojo apmokėjimo kortelę. 1950 m. Šis vyras susirado verslo partnerį ir pradėjo savo mokėjimo sistemą. Per dvejus metus nuo jos išleidimo buvo 42 000 sistemos narių ir jie galėjo naudoti savo korteles 27 skirtinguose restoranuose. „Diners Club“ kortelė vis dar yra apie šiandien, o apie naujausius jų pasiūlymus pakalbėsime vėliau šiame skyriuje.

Išsamią informaciją apie kreditinių kortelių veikimą rasite šio vadovo 6 skyriuje.

Mokėjimo kortelės turi būti visiškai apmokėtos iki tam tikro laiko.  - Cashfloat

Mokėjimo kortelės turi būti visiškai apmokėtos iki tam tikro laiko.  - Cashfloat

Kuo skiriasi mokėjimo kortelės nuo kredito kortelių?

Skirtingai nuo kreditinės kortelės, tam tikru metu turite sumokėti visą mokėjimo kortelę. Paprastai tai būna kiekvieną mėnesį. Šios kortelės leidžia jums gauti kreditą, tačiau pagal susitarimą nustatytais intervalais visiškai apmokate sąskaitą. Užuot mokėję palūkanas už pasiskolintus pinigus, jūs mokate narystės mokestį, kad galėtumėte dalyvauti mokėjimų kortelių sistemoje. Jei nesugebėsite sumokėti balanso, kai jums to reikės, jums bus taikomi pavėluoto mokėjimo mokesčiai, o už jūsų skolingus pinigus bus mokamos palūkanos. Be to, pavėluoti mokėjimai gali pakenkti jūsų kredito reitingui.

Paprastai atsiskaitymo korteles gali įsigyti tik žmonės, turintys gerą ar puikią kredito istoriją. Paprastai jie laikomi prabangos preke. Kai kurie ima didelius metinius mokesčius ir gauna neribotą kreditą ir patrauklų atlygį. Dideli kreditų limitai ir nauda yra tai, kas juos daro patraukliais žmonėms, o mokėjimo kortelės turėjimas yra panašesnis į narystės klube įgijimą, o ne tik turimą kreditą. Kad galėtų finansuoti mokėjimo kortelę, žmonės paprastai turi dideles pajamas.

Kodėl verta gauti mokėjimo kortelę?

Nėra jokios priežasties gauti mokėjimo kortelę, kad būtų išvengta kreditinių kortelių palūkanų normų, nes jei mokėsite kredito kortelę kiekvieną mėnesį, vis tiek išvengsite palūkanų. Kaip sakėme, aukšti (arba neriboti) kredito limitai ir atlygiai paprastai traukia žmones apmokestinti korteles.

Privalumai, kuriuos suteikia mokėjimo kortelės, yra kelionių draudimas, narystė golfo klube, galimybė lankytis oro uosto poilsio salone, restoranų pasiūlymai, pinigų grąžinimas, mažmeninės prekybos taškų ir konsjeržo paslaugos. Kortelių tiekėjų perkamoji galia suteikia kortelių savininkams prieigą prie daugiau, nei jie kitu atveju galėtų gauti, jei patys sumokėtų už tuos pačius dalykus. Aukšti ar neriboti kredito limitai taip pat traukia žmones. Nors žmonėms reikės lėšų, kad būtų galima grąžinti lengvai prieinamus pinigus, galimybė sumokėti didelę sumą į vieną kortelę dažnai yra patogesnė ir jas galima naudoti norint išvengti sudėtingų operacijų atlikimo per trumpą laiką.

Paprastai turėtumėte apsvarstyti galimybę gauti mokėjimo kortelę tik tuo atveju, jei turite gerą ar puikų kredito reitingą ir palyginti dideles pajamas. Tai daugiau prabangos prekė ir griežtos grąžinimo sąlygos daro jas mažiau tinkamas skolintis daugumai žmonių.

Apsvarstyti mokėjimo kortelę turėtumėte tik tada, jei turite gerą ar puikų kreditą

Apsvarstyti mokėjimo kortelę turėtumėte tik tada, jei turite gerą ar puikų kreditą

Kokias mokėjimo korteles galima įsigyti JK?

„American Express“ („Amex“) yra didžiausia JK plačiajai visuomenei skirtų mokėjimo kortelių tiekėja. Kai kurie bankai, pavyzdžiui, „Allied Irish Bank“, juos siūlo ir plačiajai visuomenei, o kiti bankai, pavyzdžiui, „Barclays“, dažnai siūlo juos naudoti verslui.

Kadangi „Diners Club International“ pirmieji pristatė apmokestinimo korteles ir neseniai išgyveno atgimimą, nusprendėme pirmiausia paaiškinti, kokie yra dabartiniai jų mokėjimo kortelių pasiūlymai. Kai pamatysite, kokias „Diners Club“ korteles galima įsigyti. Pažvelkite į tai, ką šiais laikais siūlo didžiausias JK paslaugų teikėjas Amex.

„Diners“ klubo kortelės

„Diners Club“ apmokestinimo korteles daugiau nei 200 šalių priima daugiau nei 35 milijonai prekybininkų. Jie turi narių iš 59 skirtingų šalių. Šios kortelės tradiciškai buvo naudojamos JAV, kur tarptautiniu mastu veikiantys asmenys ir įmonės juos priima labai gerai. Anksčiau JK buvo galima naudoti ribotas vietas, o „Diners Club“ neturi tiesioginio kreipimosi maršruto JK gyventojams. Tačiau 2019 m. „Barclaycard“ paskelbė, kad 110 000 įmonių, kurios naudoja „Barclaycard“ kaip savo mokėjimo tvarkytoją, galės priimti „Diners Club“ korteles kaip mokėjimą. Tai atvėrė kelią plačiau naudoti „Diners Club“ korteles JK ir netrukus jos gali tapti plačiau prieinamos.

„Diners Club International“ taip pat siūlo kreditines korteles, už kurias nėra mokamas metinis mokestis ir kurios veikia taip pat, kaip ir kitos jums žinomos kreditinės kortelės. Nepaisant sėkmės 1950-aisiais (ir 1960-aisiais, kai jie pasirodė filme „Pusryčiai prie Tiffany’s“), „Diners Club International“ daugelį metų atsiliko nuo konkurentų.

Šiuo metu „Diners Club“ turi dvi pagrindines mokėjimo kortelės versijas, kurios siūlo skirtingus privalumus:

„Diners Club Premier“ kortelė


Už metinį 95 USD mokestį „Diners Club Premier“ kortelė savininkams siūlo asmeninės pagalbos paslaugas, tokias kaip golfo ar SPA rezervavimas, oro uosto poilsio salono naudojimas, automobilių nuomos nuolaidos ir galimybė naudotis taškų schema, kai taškus galima naudoti šimtais būdų.

„Premier“ kortelė siūlo palyginti nedaug privalumų restorane, o tai yra gana ironiška, kai svarstote, kaip kortelė buvo įkurta! Tačiau su kortelėmis pateikiami taškai gali būti naudojami įvairiais būdais, o kai kurie žmonės puikiai naudojasi tuo, kas siūloma.

„Diners Club Elite“ kortelė


Elitinė kortelė kainuoja 300 dolerių metinį mokestį ir gauna tą patį atlygį kaip ir pagrindinė kortelė, išskyrus tai, kad savininkai, pirkdami, gauna tris kartus daugiau taškų nei „Premier“ kortelės nariai.

Tiek „Premier“, tiek „elite“ kortelėse yra lustas ir PIN kodas, o tai padidino keliautojų iš Amerikos įsisavinimą, ketinantį naudoti savo korteles Europoje, kur lustas ir PIN yra standartinis mokėjimo būdas.

„American Express“

Kitas mokėjimo kortelių tiekėjas, į kurį mes žiūrėsime, yra „American Express“. „Amex“ kortelės garsėja tuo, kad jos yra THE kortelės, jei norite padaryti įspūdį, ir jos yra pagrindinis apmokestinimo kortelių tiekėjas JK. Daugeliui JK žmonių „Amex“ yra vienintelis mokėjimo kortelių tiekėjas, apie kurį jie yra girdėję.

„American Express“ įmonė buvo įkurta 1850 m. Kaip įmonė, kuri pristatė paštą. Susikūrus „Wells Fargo“ įkūrėjams, „American Express“ turėjo beveik visišką prekių gabenimo aplink Niujorko valstiją monopolį. Iki 1903 m. Ji buvo viena turtingiausių korporacijų JAV, o 1957 m. AMEX nusprendė mesti iššūkį „Diners Club International“ ir dalyvauti pelningame mokėjimų kortelių versle.

Pirmoji „Amex“ kortelė mokėjo didesnį metinį mokestį (6 dolerius) nei „Diners Club“ kortelė, ir tai suteikė jos nariams daugiau pagarbos, nes jie mokėjo daugiau. Iki 1959 m. Kortelė peraugo iš paprasto popieriaus lapo į plastikinę kortelę, kurią mes visi dabar žinome, o „American Express“ tapo pagrindine mokėjimų kortelių tiekėja JAV.

Ar verta „American Express“ mokėjimo kortelės?

„Amex“ mokėjimo kortelės skolinimosi galia paprastai nesuteikia pranašumo prieš kreditines korteles, išskyrus tai, kad kartais jas galima naudoti norint pirkti didesnius pirkinius, nei jūs galėtumėte įsigyti naudodami kreditinę kortelę. Jei imate „Amex“ apmokestinimo kortelę, prieš sumokėdami palūkanas ir mokesčius, turite griežtai sumokėti visą likutį. Jei turite galimybę finansuoti „žaliąją“ ar platinos kortelę, jos gali būti naudingos perkant didelius kiekius, o su jomis gaunama nauda gali būti gana įdomi.

Apmokestinimo kortelės ir atlyginimo diena …

Parašykite komentarą