Kapitalizmas laisvėje! | compeuro.lv

Ar žinote, ką reiškia žodis kapitalizmas, ir žinote, kas yra laisva rinka?

Mes visi gyvename kapitalistinėje visuomenėje, kur dauguma pramonės šakų yra privačios, o skirtingos įmonės konkuruoja dėl vis daugiau pinigų. Bet mes negyvename visiškai laisvame kapitalizme, nes vyriausybė vis dar kišasi į ekonomiką, kuria įvairius įstatymus, kurie trukdo laisvai rinkai ir vis dar veikia įvairiuose sektoriuose, tokiuose kaip medicina, švietimas, teisėsauga. Jūs tikrai tikite, kad vyriausybė būtinai turi būti šiuose sektoriuose, nes kitaip jie bus sunaikinti, bet pagalvokite apie tuos sektorius, kurie kažkada buvo valdžios rankose, bet vėliau pateko į privačias rankas. Ryškiausias pavyzdys yra telekomunikacijų pramonė, kuri dar visai neseniai buvo vyriausybės rankose, tačiau vos ją privatizavus, ji iškart atsirado naujų žaidėjų ir pradėjo siūlyti pigesnes ir geresnes paslaugas. Naujausio sektoriaus privatizavimas prasidėjo atidarius elektros rinką, kur 2015 m. Sausio 1 d. Įsigaliojo įstatymai, pagal kuriuos elektros energiją dabar gali tiekti visi vartotojai, o klientai turi galimybę pasirinkti savo paslaugų teikėją. Kol kas didelių pokyčių neįvyko, nes viskas užtrunka, tačiau bėgant laikui elektra greičiausiai atpigs, nes nauji elektros gamintojai pateks į rinką pigesnėmis kainomis. Nuo pat kapitalizmo pradžios ekonomistai ir filosofai, galvoję apie tokias problemas, manė, kad kapitalizmas turėtų būti laisvas, nes tik laisvosios rinkos sąlygomis egzistuoja visiška konkurencija ir negalima sukurti jokios monopolijos, tačiau jei valstybė įsikiša ir palaiko vieną įmonę, kita verslininkai negali konkuruoti ir atsiranda visiškas monopolis. Laisva rinka reiškia, kad kiekvienas rinkos dalyvis balsuoja arba įsigyja pirkimus, kuris produktas ar paslauga yra geras, o kuris, savo ruožtu, nėra toks geras, taigi teoriškai kiekvienas gali pradėti savo verslą ir jei jo produktas ir rinkodara yra geresni nei kiti, jis gali įgyti didelę tam tikros rinkos dalį ir taip gauti pelną. Mano nuomone, būtent šis pelno siekis žmonėms nepatinka ir kodėl yra prieš kapitalizmą, nes visi nori gyventi visuomenėje, kurioje yra ramybė ir tyla, o nėra konkurencijos. Tačiau gyvenime taip nebūna, o pati evoliucija yra atšiauri, nes išgyvena tik stipriausi, tačiau visi kiti, kurie negali išlaikyti savo genų, negali perduoti. Žinoma, mes, žmonės, esame labai socialūs ir norime rūpintis vieni kitais, tačiau realiame gyvenime situacija yra kitokia ir yra konkurencija, o ne gerumas. Žmonės visada skundžiasi, kad jų atlyginimai yra per maži ir jei verslininkas uždirba pelną, jis nedalija jo su savo darbuotojais. Tačiau pagalvokite apie riziką verslininkui, kai jis pradeda verslą, apie nesuskaičiuojamas valandas, kurias praleidžia negaudamas pinigų, ir apie nuolatinį galvojimą uždirbti daugiau pinigų, kad įmonė nebankrutuotų.

Kapitalizmas laisvėje būtų daug geresnis nei dabartinė situacija, nes bet kuri vyriausybė, kai pasaulyje yra teoriškai laikoma monopolija, nes vien vyriausybė turi galimybę išleisti pinigus ir tai sukelia įvairių problemų. Dar niekada nebuvo pasaulio, kuriame būtų visiškai laisvas kapitalizmas ir laisva rinka, tačiau manau, kad jei tokia vieta būtų, visos kainos būtų mažesnės, o gyvenimo lygis būtų aukštesnis, o tai savo ruožtu pakeltų pasitikėjimą savimi. , visų piliečių produktyvumas ir gyvenimas.

https://www.youtube.com/watch?v=qTgJNWs-gWA

Parašykite komentarą