Kas nutiks, jei negrąžinsite paskolos iki atlyginimo

Galbūt neturėjote grynųjų pinigų, kad galėtumėte remontuoti savo automobilį, arba dėl karščio bangos padidėjo jūsų elektros sąskaita. Gal jums neužteko, kad jus išgyventų iki kito atlyginimo. Nepriklausomai nuo priežasties, skubių pinigų poreikis nuvedė jus pas paskolos davėją iki atlyginimo dienos. Jei nerimaujate dėl jo grąžinimo, neišsigąskite. Verčiau sužinokite, ką galite padaryti, jei rizikuojate nevykdyti paskolos.

Apie ką pirmiausia norite sužinoti?

Kodėl taip lengva įsiskverbti į paskolą iki atlyginimo?

Paskolos iki atlyginimo gali pasirodyti kaip sprendimas, kai jums reikia greitų pinigų, tačiau jos gali pasirodyti didžiulės – ypač jei jau stengiatės grąžinti savo skolą. Du pagrindiniai mokėjimo dienos paskolos nevykdymo komponentai yra lengva prieiga prie pinigų ir brangūs su jais susiję mokesčiai.

Lengvas priėjimas

Paskolas iki atlyginimo lengva gauti tiek asmeniškai, tiek internetu. Jums tereikia asmens tapatybės dokumento, einamosios sąskaitos ir pajamų šaltinio. Kredito davėjas leidžia pasiskolinti tam tikrą pinigų sumą už tam tikrą mokestį, o jūs rašote po datos patikrintą paskolos grąžinimo čekį arba duodate kreditoriui leidimą paimti lėšų iš savo banko sąskaitos kitą darbo dieną. Šis lengvas priėjimas reiškia, kad jūs negalite galvoti apie tai, kiek kainuoja paskola, ypač kai paskolos davėjas pateikia jūsų palūkanas kaip „mažą mokestį“ – 10 arba 15 USD už 100 pasiskolintų USD.

Brangūs mokesčiai

Neretai pasitaiko paskolų iki atlyginimo, kurių balandis yra 400% ar didesnis. Dėl to daugelis žmonių galų gale moka palūkanas, o ne pagrindinę sumą, ir rizikuoja neįvykdyti paskolos, kurios negali sau leisti. Tai dar labiau pablogina refinansavimo pasiūlymai. Kredito davėjai gali pasiūlyti paskolos gavėjui galimybę „paversti“ paskolą, tačiau kiekvieną kartą pratęsiant paskolą, jie ima naują mokestį. Šie mokesčiai sukelia daugiau pinigų problemų ir dažnai sukuria skolas, kurios gali trukti kelis mėnesius ar net metus.

Kas atsitiks, jei negrąžinsiu paskolos?

Skolintojui bandant išieškoti jūsų skolą, jis ir toliau bandys išsigryninti iš jūsų banko sąskaitos, naudodamasis jūsų pateikta informacija. Jei pinigų nėra, jie gali ir toliau bandyti, kartais suskirstydami paskolą į mažesnes dalis. Tai ne tik sukels problemų su skolintoju, bet ir bankas gali imti sąskaitos pereikvojimo mokesčius kiekvieną kartą, kai likučio nepakanka, kai paskolos davėjas bando atsiimti pinigus.

Ir tada prasideda telefono skambučiai. Skolintojai ir inkasacijų atstovai naudos visą jūsų pateiktą informaciją – telefono numerius jūsų darbe, el. Pašto adresus ir net šeimos narius ar draugus – norėdami susisiekti su jumis dėl mokėjimų.

Sužinokite, ar trumpalaikės paskolos sukelia bankrotą ir kaip išvengti įsipareigojimų nevykdymo

Mokėjimo dienos paskolos viesulas: įkliūti į skolų spiralę

Pasibaigus paskolos mokėjimo terminui, kai kurie skolininkai gali nuspręsti imti kitą paskolą iki atlyginimo, kad neatsiliktų nuo mokesčių ir skolų. Bet tai tik blogina situaciją. Skola sukasi aplink skolininką. Jei tai jūs, esate įstrigę vadinamojoje skolų spiralėje arba paskolos sūkuryje. Užuot galėję nevykdyti tik vienos paskolos, ieškote kelių įsipareigojimų nevykdymo. Tai gali padidinti jūsų skolą, o ne ją išgydyti, todėl bus daug sunkiau grąžinti tai, ką esate skolingi, ir dar kartą patekti į tvirtą finansinį pagrindą.

Ką aš galiu padaryti, jei nustatau numatytąjį nustatymą?

Jei rizikuojate nevykdyti paskolos iki atlyginimo, susisiekite su skolintoju, kad paaiškintumėte savo situaciją ir bandykite derėtis dėl mokėjimo sąlygų. Galbūt galėsite sudaryti grąžinimo planą, kad paskola nebūtų siunčiama į kolekcijas ir nereikėtų atvykti į teismą. Šio derybų proceso metu turėtumėte dirbti su savo biudžetu. Raskite vietų, kur galite sumažinti išlaidas ir jas sumažinti – net jei nenorite numatyti, vis tiek turėsite sumokėti pradinius mokesčius, kuriuos pasiėmėte už skolinimąsi.

Taip pat galite apsvarstyti būdą, kaip konsoliduoti dalį tos skolos, kad sumažintumėte palūkanų normą. Yra blogų kreditinių asmeninių paskolų, todėl galite gauti reikalavimus net jei šis įsipareigojimų neįvykdymas turėjo įtakos jūsų kredito balui. Vietiniai bankai ir kredito unijos paprastai siūlo mažas paskolas, kurios gali padėti perkelti skolą iš didelio susidomėjimo kolekcionierių. Aptarkite savo situaciją ir iš anksto. Gauti gali prireikti mėnesio ar dviejų, tačiau jei rizikuojate neįvykdyti įsipareigojimų arba nevykdote įsipareigojimų, maža kredito unijos paskola gali sumažinti sumą, kurią mokate už palūkanas, ir galbūt sutaupyti šimtus.

Tačiau kartais nutylėjimas neišvengiamas. Jei gausite teismo šaukimą, būtinai paprašykite kolekcininko parodyti įrodymus, kad esate skolingi pinigus. Jei jie nepateikia įrodymų, gali būti pagrindas atidėti procesą, kol jie nepateiks.

Ar galiu derėtis dėl savo skolos?

Taip, galite iš naujo derėtis dėl skolos. Iš tikrųjų tai paprastai laikoma gera idėja. Taip yra todėl, kad daugelis skolintojų nori kažkas, net jei tai nėra visa suma. Aptarkite finansinę padėtį su skolintoju. Ji gali būti pasirengusi atsiskaityti už mažiau nei esate skolinga. Tačiau būtinai gaukite tai rašytine sutartimi kaip taikos sutartimi. Tai gali atsilaikyti teisme, jei skolintojas nuspręs paduoti į teismą visą sumą, ir tai gali padėti sustabdyti bet kokius priekabiautojus iš kolekcionierių ir išvengti mokesčių už praleistus mokėjimus.

Ar skolintojas gali mane siųsti į kolekcijas?

Taip. Nors atlyginimo dienos skolintojas mieliau išspaus pinigus iš jūsų tiesiogiai, jis gali ir kreipsis į trečiųjų šalių inkasavimo agentūras, dažnai labai greitai – kartais per 30 dienų nuo praleisto mokėjimo termino.

Surinkimo agentūrų taktika

Išieškojimo agentūros egzistuoja tik tam, kad surinktų skolas, ir spaudimas jums yra didelė jų arsenalo dalis. Jie gali būti agresyvūs, todėl tikėkitės, kad bandymai surinkti eskaluos:

  • Keli telefono skambučiai namuose ir darbe.
  • Pasirodo asmeniškai.
  • Grasinama pranešti kredito biurams.
  • Grasina jus paduoti į teismą.

Ką aš galiu padaryti, jei mane priekabiauja surinkimo agentūros?

Kiekviena valstybė ir miestas turi savo įstatymus, susijusius su paskolomis iki atlyginimo. Jei išieškojimo agentūra priekabiauja prie jūsų, svarbiausias žingsnis yra būti informuotam apie savo teises ir pareigas pagal įstatymus, įskaitant tai, ką agentūros gali ir ko negali daryti bandydamos išieškoti skolą.

Bendraudami su surinkimo agentūra žinokite, kad ji bando jus išgąsdinti mokėti viską, ką galite. Vietoj to, tvirtai laikykitės bendraujant su šiais agresyviais kolekcionieriais.

Kaip mane saugo Sąžiningų skolų išieškojimo praktikos įstatymas?

Sąžiningų skolų išieškojimo praktikos įstatymas yra federalinis įstatymas, draudžiantis išieškotojams rinkti iš jūsų piktnaudžiavimo, nesąžiningos ar apgaulingos praktikos. Tarp taisyklių, kurių jie privalo laikytis, skolų išieškotojas negali skambinti ne nuo 8 iki 21 val., Neskambinti jums darbe, žodžiu tvirkinti jus ar paskambinti savo draugams ar šeimos nariams išieškoti skolą.

Jei jums skambina, kuris pažeidžia jūsų teises, būkite ryžtingi skambinančiajam. Pasakykite jiems, kad žinote savo teises ir kad jos turi nedelsiant nustoti galioti. Tada užregistruokite skundą savo valstybės generaliniame prokurore arba Vartotojų finansinės apsaugos biure.

Ar skolintojas gali papuošti mano darbo užmokestį?

Taip, bet tik tuo atveju, jei teismas tai paskyrė. Jei teisėjas nuspręs prieš jus, išieškojimo agentūra gali sumokėti jūsų banko sąskaitą, papuošti jūsų darbo užmokestį ar užstatyti turto areštą. Daugelyje valstybių šie užsakymai gali išlikti iki 10 metų.

Ar galiu patekti į kalėjimą, jei negaliu grąžinti paskolos iki atlyginimo?

Ne. Pagal federalinius įstatymus, jūs negalite būti areštuotas už negrąžintą skolą. Tačiau tai netrukdė kai kuriems skolų išieškotojams grasinti žmonėms kalėjimu. Tai yra neteisėta praktika, todėl jei jūsų paskolos davėjas bando tai padaryti, nesijaučia grasinęs to laikytis. Jūs netgi galite pranešti apie skolintoją savo valstybės generaliniam prokurorui už neteisėtą veiklą.

Tačiau galite gauti įkalinimo laiką, jei skolintojas sėkmingai pareikš ieškinį dėl turto ir jūs atsisakysite jo laikytis. Jei teisėjas uždaro areštą jūsų asmeniniam turtui arba leidžia skolintojui susigrąžinti jūsų atlyginimus, turite laikytis šio sprendimo. To nepadarę, galite atsidurti blogoje padėtyje, įskaitant kalėjimo laiką.

Apatinė eilutė

Paskolos iki atlyginimo yra skirtos pririšti žmones iki kito atlyginimo. Bet jie gali sukelti didesnį finansinį pavojų. Trumpalaikę paskolą laikykite paskutine išeitimi tikroms finansinėms situacijoms. Palyginę trumpalaikės paskolos galimybes, atidžiai peržiūrėkite paskolos sąlygas ir užduokite klausimus, kad išspręstumėte visus rūpimus klausimus. Ir prieš pasirašydami kokią nors sutartį ištirkite svarstomo skolintojo reputaciją.

Dažnai užduodami klausimai

Parašykite komentarą