Kas tai yra ir kaip jis apskaičiuojamas?

Teisėta pinigų palūkanos yra palūkanų norma, kuri imama kaip atskaitos vykdant paskolos operacijas, kai paskolos gavėjas ir kreditorius anksčiau nebuvo nustatę kompensacijos dydžio arba procento už pavėluotus mokėjimus. Civilinio kodekso 1108 straipsnis teisinius interesus atspindi taip:

Jei prievolė susideda iš pinigų sumos sumokėjimo, o skolininkas nevykdo įsipareigojimų, žalos ir nuostolių atlyginimas, nesusitarus priešingai, susideda iš sutartų palūkanų mokėjimo ir, jei nebus susitarimas, atsižvelgiant į teisėtus interesus.

Žinoti šią vertę yra nepaprastai svarbu, nes tai turi įtakos daugeliui paskolų operacijų, vykdomų tarp asmenų ir bendrovių. Šiame įraše mes analizuosime, koks yra teisėtas pinigų interesas ir kokia teisėta pinigų palūkanų norma yra labiausiai naudojama mūsų kasdieniniame gyvenime.

Kam yra teisėtas naudojamų pinigų interesas?

Be paskolų operacijų, kurių metu šalys nebuvo iš anksto susitarusios, ši teisėta pinigų palūkanų norma naudojama kitose procedūrose:

  • Santykiuose su viešojo administravimo institucijomis apskaičiuojant tam tikros pagalbos ir subsidijų sumas.
  • Sudarant sutartis tarp fizinių asmenų ar su finansiniais subjektais.
  • Kai norint pradėti verslą prašoma išmokėti vienkartinę bedarbio pašalpą.
  • Norėdami nustatyti mokesčių vėlavimo palūkanų normą.
  • Norėdami apskaičiuoti delspinigius, kai moka administracija.

Kas yra mokesčių delspinigiai?

Mokesčių vėlavimo palūkanos yra būdas, kuriuo mokesčių agentūra baudžia savo skolininkus pagal pinigų vertę, kai jie laiku neįvykdo mokestinių įsipareigojimų. Galėtume sakyti, kad tai yra nuoroda nustatyti baudą, kai skola iždui nėra patenkinta per nustatytą laikotarpį.

Šios palūkanos taip pat taikomos skoloms, kurias pati mokesčių agentūra sudarė su savo mokesčių mokėtojais tuo atveju, jei grąžinama nebuvo gruodžio 31 d. Dėl tos pačios priežasties delspinigių dydį Bendrojo valstybės biudžeto įstatyme nustato pati Vyriausybė. Šiuo metu, kol bus patvirtinti būsimi bendrieji valstybės biudžetai, delspinigiai yra 3,75%, tai yra ta pati suma, kuri buvo nustatyta ankstesnio įstatymų leidybos biudžetuose.

Kas yra komercinės vėlavimo palūkanos?

Komercinės vėlavimo palūkanos yra tokios, kurios taikomos komercinėse operacijose, kai yra susitarta dėl mokėjimo grafiko ir bet kuri iš įmokų nėra sumokėta sutartą dieną. Šią baudą Ūkio ministerija nustato kas šešis mėnesius, atsižvelgdama į Europos centrinio banko finansavimo operacijas. Konkrečiai, jis apskaičiuojamas pridedant aštuonis procentinius punktus prie palūkanų normos, kurią Europos centrinis bankas taikė per paskutinę pagrindinę finansavimo operaciją, atliktą per pastaruosius šešis mėnesius. 2020 m. Antrąjį semestrą Ūkio ministerija išlaiko 8,00% teisinę vėluojančių mokėjimų palūkanų normą, taikomą komercinėms operacijoms.

Kaip apskaičiuojamos teisėtos pinigų palūkanos?

Kaip komentavome ankstesnėse eilutėse, delspinigiai yra procentinė dalis, kuri apskaičiuojama, kai mokėjimas ar mokestis nebuvo sumokėti, kai jie turėjo būti atlikti.

Kalbant apie operacijas tarp įmonių ar asmenų, delspinigiai paprastai atsiranda šalių pasirašytoje sutartyje ir tai yra suma, kurią reikia sumokėti kaip netesybas. Jei tokio tipo sąlyga nebuvo įtraukta, bus taikoma teisėta pinigų palūkanos ir suma už nesumokėtas paskolos įmokas.

Jei jums reikia apskaičiuoti tam tikros sumos pinigų teisines palūkanas, yra labai paprasta teisinių palūkanų apskaičiavimo formulė, kad sužinotumėte tikslią sumą, kuri yra skolinga arba kurią jums reikia sumokėti.

Delspinigiai už pavėluotą mokėjimą = (skolinga suma) x (vėluojama apmokėti sąskaitą faktūrą, padalytą iš 365 dienų) x (sutartyje nustatyta pavėluoto mokėjimo palūkanų norma, o jei jos nėra, nustatytos įstatyme).

Galiausiai, jei skolą reglamentuoja Nusikalstamumo įstatymas, turite atsižvelgti į tai, kad iš skolininko gali būti prašoma padengti visas išlaidas, susijusias su procedūromis, kurios atliekamos norint pareikalauti sumokėti: procedūrines išlaidas, teisines konsultacijas, „Burofax“ ar telefono skambučius. .

Parašykite komentarą