Kas tai yra ir kaip to prašyti?

Tau reikia pinigų? Ar galvojate kreiptis dėl paskolos? Tokiu atveju svarbu, kad kreipdamiesi dėl finansavimo žinotumėte, kokia yra kredito istorija ir jos vertė. Ši ataskaita rengiama kartu su finansinių bendrovių, pavyzdžiui, telefono, elektros ar draudimo bendrovių, teikiamais duomenimis, be to, ji yra parama subjektams, norint sužinoti paskolos pareiškėjo finansinį pobūdį. Taigi, išlaikydami gerą kredito istoriją, mes galime pasinaudoti didesnėmis finansinėmis galimybėmis, tai yra jos svarba.

Šiame straipsnyje mes paaiškinsime visus svarbius aspektus, kuriuos turėtumėte žinoti apie savo kredito istoriją, taip pat keletą gerų praktikų, kurias galite apsvarstyti, kad jų rodomi duomenys visada būtų teigiami.

Kas yra kredito istorija?

Kredito istorija yra ataskaita, kurioje kaupiama visa svarbi informacija apie mūsų finansinę elgseną. Tai dokumentas, kuriame pateikiama išsami informacija apie mokėjimus ir įsipareigojimų neįvykdymą, taip suteikiant finansų įstaigoms galimybę sužinoti, kaip iki šiol valdėte savo finansus. Tai yra, jei esate patikimas klientas arba, priešingai, paskolos operacijos atlikimas su jumis apima tam tikros rūšies riziką.

Galiausiai kredito istorija yra finansinis profilis. Taigi, jei iki šiol atsakingai pasinaudojote savo finansais, galėsite gauti kreditą lengviau ir daug palankesnėmis sąlygomis. Kita vertus, jei jūs kada nors vėlavote sumokėti hipotekos sąskaitą arba buvo grąžinta jūsų elektros ar telefono sąskaita, tai atsispindės dokumentacijoje, o tai gali turėti neigiamos įtakos skolintojo sprendimui jums suteikiant paskola.

Prastos kredito istorijos pasekmės

Galbūt galvojate prašyti paskolos ir norite sužinoti, kuris subjektas gali suteikti jums daugiau garantijų ar galimybių ją gauti, ar kad jūs jau paprašėte jos iš savo įprasto banko ir ji buvo atmesta nežinant kodėl. Abi prielaidos gali būti susijusios su bloga kredito istorija.

Bet kuri finansų įstaiga ar paslaugų įmonė gali susipažinti su jūsų kredito istorija per CIR (Ispanijos banko informacijos apie riziką centrinį banką). Jei ataskaitoje konsultacijų metu atsispindi bloga kredito istorija, gali būti, kad kai kurios įmonės – paprastai tradicinės bankininkystės – atmeta jūsų prašymą, nes laiko jus rizikos klientu. „Creditea“ atveju mes kiekvieną atvejį nagrinėjame individualiai, kad galėtume pasiūlyti jūsų poreikius ir finansinę situaciją geriausiai atitinkančias kredito sąlygas. Nors tiesa, kad visi mūsų produktai ir paslaugos yra valdomi atsakingo skolinimo principų. atsakingas skolinimas), jūsų kredito istorija neturi būti priežastis atmesti jūsų paraišką, nes mes visada jums pasiūlysime jūsų skolos pajėgumams pritaikytą sprendimą. Taigi, norėdami sudaryti vieną iš mūsų internetinių kreditų, turite atitikti tik tris pagrindinius reikalavimus: būti pilnametis, įrodyti įrodomų mėnesinių pajamų šaltinį ir nebūti įtrauktas į kokį nors pažeidimų sąrašą, pvz., RAI ar ASNEF.

Kur ir kaip galiu prašyti kredito istorijos?

Jei galvojate kreiptis dėl paskolos ir norite sužinoti, koks yra jūsų finansinis profilis, paprasčiausias būdas paprašyti kredito istorijos yra per Ispanijos banko centrinį rizikos informacijos centrą (CIR). CIR yra viešoji paslauga, valdanti duomenų bazę, kurioje yra praktiškai visos paskolos, kreditai, garantijos ir rizika, kurią finansų įstaigos turi savo klientams.

Bet kuris fizinis ar juridinis asmuo gali peržiūrėti savo kredito gyvenimą naudodamasis CIR, įrašytu į Ispanijos banko svetainę ir atlikdamas labai paprastą ir intuityvią procedūrą. Jei peržiūrėję manote, kad CIR deklaruoti duomenys yra netikslūs arba neišsamūs, galite susisiekti su ataskaitas teikiančiais subjektais, prašydami ištaisyti ar atšaukti, arba paprašyti Ispanijos banko nemokamai apdoroti jūsų pretenziją. .

Puikios kredito istorijos raktai

Kaip matėme ankstesnėse eilutėse, išlaikius gerą kredito istoriją, galėsite naudotis įdomesniais finansiniais produktais ir palankesnėmis sąlygomis. Štai keletas pagrindinių geros praktikos pavyzdžių, kaip išlaikyti kredito įstaigų finansinį pobūdį visada:

  • Suplanuokite biudžetą atsižvelgdami į savo finansines galimybes: prieš sudarydami paskolą turite žinoti, kokia yra jūsų finansinė padėtis ir kokį skolos lygį galite patogiai prisiimti. Apskritai ekspertai rekomenduoja, kad skolos lygis niekada neviršytų 30% mūsų pajamų. Todėl svarbu sudaryti biudžetą, atspindintį fiksuotas išlaidas, su kuriomis turite susidurti kiekvieną mėnesį. Tokiu būdu galėsite sužinoti, kokie yra jūsų limitai, kai prašote paskolos.
  • Būkite griežti mokėdami: tai, kad vėluojate sumokėti hipoteką vieną ar dvi dienas, neturės neigiamos įtakos jūsų kredito istorijai, tačiau, jei tokia praktika taps įprasta, jūsų bankas gali apie tai pranešti, o tai gali reikšti problemą teikiant paskolą. Stebėkite fiksuotus mėnesinius mokėjimus ir kurkite aliarmus su pranešimais apie darbo užmokesčio dienas. Šiandien yra programų, kurias galite nemokamai įdiegti į savo mobilųjį telefoną ir kurios padeda tvarkyti finansus. Jums nebėra pasiteisinimų pradėti kontroliuoti ir turėti savo pinigus!
  • Stebėkite išsamų savo finansų stebėjimą: norint turėti sveiką šeimos ekonomiką būtina turėti aiškią ir tikslią savo pajamų ir išlaidų viziją. Mes visada rekomenduojame, kad jūsų finansai būtų tvarkingi, – parašyti finansinį dienoraštį, kuriame kasdien įrašote savo dienos pajamas ir išlaidas. Saugokite visus kvitus, net ir už mažą rytinę kavą. Tokiu būdu kas mėnesį galite sudaryti savo įpročių, įsipareigojimų ir finansinės sėkmės žemėlapį.

Prieš prašant bet kokio finansinio produkto, būtina žinoti savo padėtį ir sekti savo biudžetą. Dėl šios priežasties svarbu, kad jūs visada žinotumėte savo kredito istoriją ir dirbtumėte, kad ji būtų sveika, kontroliuojant savo išlaidas ir, svarbiausia, neįgyjant daugiau skolų, nei galite susidurti patogiai ir atsakingai.

Parašykite komentarą