Kas yra antstolis

 

Teismo antstolis, dar vadinamas anstolis yra asmuo, kuriam duodami nurodymai:

Jie turi įgaliojimus perimti jūsų turtą arba paimti jūsų daiktus ir juos parduoti, o gautas lėšas atiduoti kreditoriui, kad šis grąžintų jūsų skolą. Teismas nusiųs antstolį tik tuo atveju, jei nesugebėsite mokėti įmokų pagal apylinkės teismo sprendimą .

Kas yra antstolis?

Teismo antstolis yra asmuo, kuris dirba teismo vardu, kad išieškotų skolą. Yra keturių tipų antstoliai, kurie veikia skirtingai, priklausomai nuo išieškomos skolos rūšies:

Privatus: Antstoliai gali būti savarankiškai dirbantys, įdarbinti privačioje įmonėje arba samdomi kitos organizacijos. Jie išieško Tarybos mokesčių įsiskolinimus ir nesumokėtas baudas už automobilių stovėjimą vietos valdžios institucijoms, taip pat Jos Didenybės mokesčių ir muitų tarnybai (HMRC) priklausančius pinigus, tačiau gali būti pasamdyti bet kurio kreditoriaus, kad išieškotų skolą.

Apygardos teismo antstolis: Juos tiesiogiai samdo apygardos teismas, kad jie išieškotų nesumokėtus apygardos teismo sprendimus (CCJ), ir jie privalo laikytis Lordo kanclerio departamento nustatytų gairių.

Šerifo / Aukštojo teismo vykdymo pareigūnai: Juos samdo Aukštasis teismas ir jie dirba geografinėse apygardų teritorijose. Jie dirba vietinėje šerifo įstaigoje, kurią kontroliuoja už tą teritoriją paprastai atsakingas šerifo pavaduotojas. Jei kreditorius turi apylinkės teismo sprendimą (CCJ), kurio suma viršija 600 GBP (įskaitant teismo išlaidas), jis gali perduoti sprendimą vykdyti Aukštajam teismui, išskyrus atvejus, kai skola reglamentuojama Vartojimo kredito įstatymu, nes juos galima vykdyti tik per apylinkės teismą.

Magistratų teismo antstolis: Jie dirba magistratų teisme ir yra atsakingi teismo sekretoriui. Jie daugiausia dirba su pinigais, mokėtinais už kriminalinius nusikaltimus.

Visi pirmiau išvardyti antstoliai yra “sertifikuoti antstoliai”, t. y. jiems išduodamas sertifikatas pateikus prašymą apylinkės teismui. Kad jiems būtų išduotas pažymėjimas, jie turi įtikinti teismą, kad yra:

 

yra “tinkamas asmuo”, galintis turėti pažymėjimą, ir turi pakankamai žinių apie teismo antstolių teisę,

ir turi pateikti teismui 10 000 eur užstatą arba užstatą už šią sumą, arba turi būti apsidraudęs šiai sumai. Pasibaigus senojo užstato galiojimo terminui arba jį sumažinus, turi būti pateiktas naujas užstatas.

Skolų išieškotojas NĖRA antstolis

 

Kai kurios skolų išieškojimo agentūros gali grasinti atsiųsti žmogų į jūsų namus, jei atsisakysite sumokėti jų reikalaujamas sumas. Kaip skolų išieškojimo agentūros atstovas, jie neturi jokių įgaliojimų.

Jums nereikia su jais kalbėtis, jei nenorite. Jei abejojate, susisiekite su “PayPlan” telefonu 0800 280 2816, kad paaiškintumėte, kokie yra skolų išieškotojo ar antstolio įgaliojimai.

 

Kada pasitelkiami antstoliai?

Teismo antstoliams gali būti nurodyta areštuoti jūsų namuose esančias prekes, jei nesumokate kreditoriams ir skola perduota teismui išieškoti, pavyzdžiui, jei buvo priimtas apygardos teismo sprendimas (CCJ). Jie taip pat gali būti pasitelkiami siekiant susigrąžinti jūsų būstą arba įvykdyti tam tikrus arešto orderius.

 

Prieš imdamiesi bet kokių veiksmų, antstoliai gauna nurodymus, kuriuos pateikia orderyje, kuriame nurodoma, kiek skolos yra sumokėta.

 

Jie gali areštuoti prekes už:

 

 • Tarybos mokesčių įsiskolinimus
 • vaikų išlaikymo įsiskolinimus
 • apygardos arba Aukštojo teismo skolas
 • Valstybinio draudimo
 • PVM ir mokesčių skolos

 

Ar teismo antstoliai turi teisę įeiti į teritoriją?

Paprastai neprivalote įsileisti antstolių į savo namus ar įmonę ir jie negali įeiti į jūsų namus nuo 21 val. vakaro iki 6 val. ryto. Jie negali naudoti jėgos, kad patektų į būstą per pirmąjį apsilankymą – jie gali naudoti tik “taikias priemones”.

 

Tai reiškia, kad jie gali įeiti per:

 

 • vartus
 • Prijungtą garažą
 • Krovimo aikštelę
 • Tačiau jie negali patekti į jūsų namus per:
 • per langą
 • perlipant per sieną ar tvorą
 • perlipant per užrakintus vartus ar užtvarą
 • Perlipant grindų lentas
 • Kas nutinka, kai antstoliai patenka į namus “taikiai”?

Kai antstolis, taikiai patekęs į jūsų namus, pirmiausia atliks jų apžiūrą. Pirmo apsilankymo metu jie neims daiktų, bet sudarys sąrašą, ką ketina paimti ir parduoti (tai vadinama areštu).

 

Patekę į jūsų namus, jie turi teisę patekti į visus kambarius ir gali panaudoti jėgą, kad patektų į kitas turto dalis.

 

Vėliau jie gali vėl paskambinti ir įeiti į jūsų namus be jūsų leidimo, prireikus – jėga, kad išvežtų ir konfiskuotų jūsų daiktus.

 

Tačiau jie gali paimti ir konfiskuoti prekes tik skolai ir savo mokesčiams padengti, ne daugiau. Areštuodami prekes, jie privalo palikti patalpas saugias.

 

Ar antstolis gali prievarta įeiti į patalpas?

 

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokią skolą jie išieško ir ar anksčiau yra lankęsi. Jei antstolis išieško nesumokėtą CCJ skolą ir jis lankosi pirmą kartą, jis negali priverstinai įeiti į patalpas. Tačiau yra tam tikrų atvejų, kai antstoliai gali įeiti prievarta, pvz:

 

nesumokėtų baudų išieškojimas: Jei jie turi magistratų teismo orderį, jie gali įeiti į jūsų namus, nesvarbu, ar anksčiau jie buvo jūsų namuose, ar ne.

Jie jau yra taikiai įėję anksčiau: Jei jie jau anksčiau buvo jūsų nuosavybėje, naudodamiesi “taikiu įėjimu”, jie gali priverstinai įeiti, kai apsilankys kitą kartą, jei jų neįleisite.

Apygardos teismo antstoliai, įeinantys į komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą: Jie tai gali padaryti tik tuo atveju, jei prie pastato nėra gyvenamųjų patalpų. Norint priverstinai patekti į bet kokį komercinės paskirties nekilnojamąjį turtą, jiems reikia teismo leidimo.

Pajamų mokesčio arba PVM rinkimas: jie taip pat turi turėti teismo leidimą, pavyzdžiui, mokesčių rinkėjas, turintis magistratų teismo orderį. Jie gali tai daryti tik tuo atveju, jei jiems nepavyko ankstesnis bandymas “taikiai įeiti”.

Sekant prekes: Jei buvo įeita iš kitos nuosavybės ir buvo atliktas mokestis, o dabar jie seka prekes.

 

Ką daryti, jei gavau pranešimą, kad į mano namus atvyks antstolis?

Jei gavote pranešimą apie priverstinį vykdymą, kuriame sakoma, kad į jūsų namus ketina atvykti antstolis, galite susitarti dėl tam tikros skolos grąžinimo skolintojui (kreditoriui) prieš jam atvykstant.

 

Įsitikinkite, kad žinote, kas yra jūsų kreditorius, nes gali būti, kad jūsų pradinis kreditorius jau pardavė skolą skolų išieškojimo agentūrai. Arba galite pateikti prašymą teismui sustabdyti antstolio veiksmus. Jei negalite sustabdyti veiksmų, gali būti, kad dar nevėlu pateikti pasiūlymą grąžinti skolą per tam tikrą laikotarpį.

 

Tai galite aptarti neįsileisdami antstolio į namus, nors jums gali būti nepatogu tokius klausimus aptarinėti viešai.

 

Jei negalite sau leisti pateikti pasiūlymo, jūsų vietinis CAB gali padėti ir jūsų vardu derėtis su antstoliu. Kreipdamiesi dėl konsultacijos įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus, informuojančius apie antstolio veiksmus, taip pat (jei antstolis jau apsilankė) visus jo paliktus dokumentus.

 

Jei žinote, kad antstolis ketina skambinti, pasistenkite, kad atvyktų liudytojas, ir būtinai užsirašykite viską, kas buvo pasakyta, arba visus įgaliojimus, kuriuos jis teigia turįs. Antstolis visada gali apsilankyti jūsų namuose tik praėjus 7 dienoms po to, kai išsiuntė jums pranešimą apie vykdymo veiksmus.

 

Jei antstolis atvyksta į jūsų namus?

 

Teismo antstolis gali užsukti į jūsų namus:

bet kuriuo pagrįstu laiku, kad areštuotų prekes,

Tačiau apie pirmąjį apsilankymą jis privalo jus įspėti ne vėliau kaip prieš 7 dienas.

Jei manote, kad antstolis ketina arba netrukus gali užsukti į jūsų namus, žinokite, kad neprivalote jo įsileisti, jei anksčiau jis niekada nebuvo patekęs į jūsų namus.

 

Tačiau jei paliksite atviras duris ar langus, jie turi teisę įeiti pro juos, jei tik naudoja “taikias” priemones.

 

Praktikoje, kai paskambina antstolis, jis greičiausiai bandys atidaryti jūsų duris, o ne į jas belstis. Įeiti į jūsų namus iš anksto nepranešus gali būti nemandagu, tačiau tai yra įėjimas “taikiomis priemonėmis”.

 

Dėl šios priežasties turėtumėte uždaryti ir užrakinti visas duris ir langus, jei manote, kad jus gali aplankyti antstolis. Patekę į vidų, jie taip pat gali jėga patekti į bet kurias kitas patalpų dalis.

 

Kiek laiko trunka antstolio iškeldinimas?

Norint iškeldinti jus iš namų, jūsų nuomotojas turi gauti teismo nutartį teisėtai iškeldinti jus iš namų. Teismo įsakymų, kuriuos gali gauti nuomotojas, rūšys yra šios:

 

Parašykite komentarą