Kas yra gera kreditinės kortelės balandis?

Ar tos kreditinės kortelės APR yra gera, ar danguje?

Pažvelgus į kortelių išdavėjų dabar siūlomus tarifus, galite lengviau išsiaiškinti, ar jūs gaunate gerą sandorį.

Kas tiksliai yra balandis? Metinė procentinė norma arba balandis yra finansinis terminas, rodantis pinigų skolinimosi išlaidas per vienerius metus. Kredito kortelių kompanijos nustato jūsų APR pagal jūsų kredito balą ir konkrečios kortelės APR diapazoną.

Kortelės KPL gali būti nesvarbi, jei visada kiekvieną mėnesį mokėsite visą sąskaitą, turėsite didelį pagalbos fondą ir žinosite, kad niekada nenaudosite kortelės, kad finansuotume, tarkime, naują šaldytuvą ar sofą. Bet jūs turėtumėte atkreipti ypatingą dėmesį į balandį, jei kada nors turėsite pusiausvyrą.

Žiūrėti susijusius: Kaip veikia kreditinės kortelės?

Kredito kortelių APR tipai

Kiekvienoje kreditinėje kortelėje yra reklamuojamas balansas už pirkinius, tačiau yra ir kitų tipų balandžių. Norėdami sužinoti išsamią balandį, turėsite patikrinti smulkų kortelės taisyklių ir nuostatų užrašą. APR tipai yra šie:

  • Reklaminė balandis: Reklaminė balandis, dar vadinamas įvadiniu balandžiu, taikomas tik tam tikrą laiką po to, kai atidarote sąskaitą. Šios specialios MPN, dažnai 0%, paprastai trunka nuo šešių iki 18 mėnesių ir gali būti taikomos balansiniams pervedimams ar pirkimams.
  • Pirkimo balandis: Pirkimo balandis yra palūkanų norma, taikoma įprastiems jūsų kortelės pirkimams. Tai yra numeris, į kurį paprastai nurodoma kalbant apie kortelės APR. Pirkimo balandis taikomas tik tuo atveju, jei kortelėje yra likutis.
  • Grynųjų pinigų avansas Balandis: Grynųjų pinigų avanso balandis yra didesnis, kuris prasideda, jei naudojate savo kreditinę kortelę banke ar bankomate arba naudojate kortelės išdavėjo atsiųstą „patogumo čekį“, kad rankose galėtumėte gauti grynųjų pinigų. Jūs ne tik mokate mokestį, bet ir mokate daug didesnę palūkanų normą, kuri paprastai prasideda iškart.
  • Baudos balandis: Baudos balandis yra daug didesnė palūkanų norma, nei kortelės išdavėjas ima, kai tampate neteisėtas savo sąskaitoje. Baudos MNR dažnai siekia 30% ar daugiau. Pabandykite sumokėti bent jau minimalų įmoką, kad bet kokia kaina nepatektumėte į baudos balandį.

Žinodamas skirtumus tarp skirtingų tipų GPL ir perskaitydamas smulkų šriftą kortelėje, galėsite išvengti nuostabos dėl didesnio nei tikėtasi susidomėjimo.

Žiūrėti susijusius: Kaip sukurti gerą kreditą

Kaip įvertinti kreditinių kortelių MN

Kredito kortelės balandis gali priklausyti nuo pasirinktos kortelės tipo. Pavyzdžiui, grynųjų pinigų grąžinimo kortelės, studentų kreditinės kortelės, kelionių atlygio kortelės ir mažmeninės prekybos parduotuvių kortelės paprastai turi didesnes palūkanas.

Tačiau mažo tarifo kreditinės kortelės paprastai taiko APR daugiau nei trimis procentiniais punktais mažesnę nei šalies vidurkis visoms kortelėms. Savaitės palūkanų ataskaitoje nustatyta, kad vidutinė šalies palūkanų kortelių norma nuo 2021 m. Balandžio mėn. Yra mažesnė nei 13%. Turėdami puikų kredito balą, galite tai padaryti dar geriau.

„Gera kredito kortelės balandžio norma visada bus 0%; tačiau tai ne visada realu “, – sako Michaelas Foguthas, pensijų planuotojas ir„ Foguth Financial Group “įkūrėjas Braitone, Mičigane. „Jei norite mokėti palūkanas, jūsų tikslas yra išlaikyti tai vienais skaitmenimis.“

Štai keli dalykai, į kuriuos reikia atsižvelgti perkant kreditinę kortelę:

  • Kredito kortelės tipas: Paprastai verta laikytis šios paprastos taisyklės: gaukite atlygio kortelę, jei planuojate visą mėnesį sumokėti visą likutį, tačiau ieškokite kreditinės kortelės su mažomis palūkanomis, jei manote, kad tam tikru momentu galite turėti balansą. Jei norite geriausio iš abiejų pasaulių, apsvarstykite galimybę gauti atlygio kortelę už reguliarias išlaidas ir mažų palūkanų kortelę, kuri būtų jūsų piniginėje už didelius pirkinius ar neatidėliotinas išlaidas, kurių galbūt negalėsite iš karto sumokėti.
  • Jūsų kredito balas: Kredito kortelėse paprastai reklamuojamas balandis, o tikslus balandis bus žinomas tik tada, kai pateiksite paraišką ir gausite kortelę. Nors neįmanoma žinoti, kokia bus jūsų balandis anksčiau laiko, vartotojai, turintys netikrą kreditą, turėtų tikėtis, kad balansas bus arčiau maksimalaus, jei bus patvirtintas.

Koks yra geras kredito kortelės balandis?

Remiantis „CreditCards.com“ savaitine kredito kortelių palūkanų ataskaita, vidutinė naujų kredito kortelių pasiūlymų kredito kortelių palūkanų norma yra šiek tiek daugiau nei 16%. Taigi viskas, kas mažesnė, būtų laikoma gera kredito kortelės balandžiu.

„Gera kredito kortelės balandis yra tas, kurį klientas gali sau leisti per ilgą laiką ir kuris neviršija jų mokėjimo galimybių“, – sakė Niujorko technologijos instituto vadybos profesorė Veneta Sotiropoulos.

Ar yra bloga kredito kortelės balandis?

Priešingai, blogos kredito kortelės balandis yra tas, kuris reikalauja didelių palūkanų mokesčių ir neleidžia jums kontroliuoti savo likučių. Blogas balandis taip pat yra tas, kai palūkanų mokesčiai panaikina visus atlyginimus ar grynuosius pinigus, kuriuos uždirbote iš savo išlaidų.

Turėtumėte stengtis, kad jūsų kredito kortelėje nebūtų likutinės sumos, nesvarbu, koks yra jūsų balandis. Bet tai ypač svarbu, jei negalite visiškai sumokėti balanso kiekvieną mėnesį, o jūsų kortelės balandis viršija vidutinį maždaug 16% tarifą. Jei planuojate turėti didelę kredito kortelės likutį, saugokitės bet kurios kortelės, kurioje jūsų APR greičiausiai bus į šiaurę nuo 20%. Patariame žinoti, kad yra keletas kortelių, įskaitant kai kurias mažmenininkų siūlomas korteles, kuriose skelbiama 29,99% ar daugiau APR!

Kaip gauti gerą balandį

Ne visi galės rasti kreditinę kortelę, kuri apmokestins mažiau nei 10 proc. Balandį, arba ją gauti. Jei norite itin žemų palūkanų kortelės, gali tekti kreiptis į kredito uniją ar mažesnį banką. Didžiausi emitentai paprastai konkuruoja dėl paslaugų ir nėra tokie konkurencingi dėl kainos.

Jei negalite pretenduoti į žemo tarifo kortelę arba norite bendrauti su banku, greičiausiai nerasite kortelės, kurios balandis būtų gerokai mažesnis nei 13%. Tačiau net ir šis geresnis nei vidutinis tarifas gali padėti sutaupyti pinigų. Jei sumažinsite balandį tik trimis procentiniais punktais nuo vidurkio, sutaupysite 150 USD palūkanų per metus iš 5 000 USD balanso.

Koks yra geras kredito balas, kuris padės jums gauti mažą balandį? 700-ųjų viduryje ar aukštesnis balas yra idealus, tačiau tikriausiai nežinosite, į ką galite pretenduoti, kol nepateiksite paraiškos, sako Gerri Detweiler, „Nav“, direktorės, padedančios verslininkams valdyti savo verslo kreditus, švietimo direktorius.

Parašykite komentarą