Kas yra kreditas?

kas yra kreditasKas yra kreditas? – tai paskola, kurią šiuo metu galima gauti internetu, bankuose, kredito unijose arba specialiose bendro finansavimo sistemose. Tai vartojimo paskolos, kurioms yra taikomos ribos. Skolintis gali tik tie asmenys, kurie dabar gauna tvarias pajamas. Tvarių pajamų sąvoką apibrėžia mokumo vertinimo nuostatos, kuriomis vadovaujasi visos vartojimo kredito bendrovės. Šias paskolas gali teikti tik įmonės – Lietuvoje uždrausta tokių kreditų teikimo veikla užsiimti paprastiems fiziniams asmenims. Lietuvoje yra daug bendrovių, kurios skolina internetu palankiomis sąlygomis.

greita paskola is credit24 kreditai is smspinigai greita paskola is credit24kreditai is provident

Visi vartojimo kreditai turi būti suteikiami atsakingai, o taip pat atsakingumo reikalaujama ir iš klientų. Kreditoriai turi įvertinti kliento finansinę padėtį ir iš to nuspręsti ar jam galima skolinti pinigus ar ne. Mokumo vertinimas vyksta remiantis specialiomis nuostatomis. Už tų nuostatų pažeidimus kreditoriai yra baudžiami labai didelėmis baudomis. Jau yra ne viena bendrovė, kuri neatsakingai įvertino kliento mokumą, suteikė jam kreditą ir vėliau gavo baudą nuo priežiūros institucijų.

Kreditas gali būti suteikiamas remiantis tik vartojimo kredito įstatymu. Jeigu tai nėra vartojimo poreikiams skirta paskola, tada taikomi kiti įstatymai. Pavyzdžiui, būsto ir vartojimo paskolų išdavimo tvarka yra panaši, tačiau skiriasi nustatomos ribos. Vartojimo kreditai išduodami 5 metams, o būsto paskolos iki 30 metų laikotarpiui. Tiek vienai, tiek kitai paskolai gauti gali prireikti ir turto įkeitimo kredito bendrovei ar bankui ar kitam pasirinktam kreditoriui.