Kas yra pelno (nuostolių) ataskaita? Viskas, ką reikia žinoti apie gyventojų pajamų mokestį

Jei kada nors susimąstėte, kokia yra pelno (nuostolių) ataskaita, šiandien mes jums pasakysime viską, ką reikia žinoti. Tai labai paprasta!

Pajamų ataskaita, kitaip tariant, yra pajamų mokesčio deklaracija (gyventojų pajamų mokestis), mokestis, kurį visi piliečiai turi sumokėti mokesčių agentūrai, remdamiesi visomis pajamomis, kurias gavome per metus. Tai kartu su pridėtinės vertės mokesčiu (PVM) yra pagrindinis Ispanijos mokesčių agentūros mokestis.

Tokiu būdu iždas per pelno (nuostolių) ataskaitą galės patikrinti, ar sumokėjome daugiau mokesčių nei buvome skolingi, tokiu atveju jie grąžins mums pinigus, ar mes vis dar esame skolingi mokesčių agentūrai, tokiu atveju turėsime sumokėti papildomą mokestį. Tačiau ne visi privalo pateikti pajamų mokesčio deklaraciją. Pažiūrėkime:

Kas turi pateikti pajamų mokesčio deklaraciją?

Iš esmės pelno (nuostolių) ataskaitą turi pateikti bet kuris fizinis asmuo, kuris tų metų metais gyveno Ispanijoje arba vykdė bet kokią ekonominę veiklą šalyje. Tačiau, norint sudaryti pelno (nuostolių) ataskaitą, reikia atsižvelgti į keletą reikalavimų, į kuriuos turime atsižvelgti, turėdami ją pateikti:

  • Visi tie, kurių apskaičiuotos pajamos iš nekilnojamojo turto, iždo vekselių pajamos ir subsidijos oficialiai saugomiems namams įsigyti ar vertinama kaina, ir kitas kapitalo prieaugis, gaunamas iš valstybės pagalbos, yra didesnis nei 1 000 eurų per metus.

Kita vertus, tie, kurie negauna visų pajamų iš darbo, kapitalo ar ekonominės veiklos, arba kapitalo prieaugis, kuris kartu neviršija 1 000 eurų, negalės sudaryti pelno (nuostolių) ataskaitos. To neprivalės daryti ir tie, kurie turėjo tik mažiau nei 500 eurų kapitalo nuostolių.

Bet kokiu atveju turime nepamiršti, kad net jei nesilaikome prielaidų, dėl kurių turime sudaryti pelno (nuostolių) ataskaitą, mums gali būti patogu tai padaryti, nes gali būti, kad iždas grąžins pinigus mus, jei per metus sumokėjome daugiau gyventojų pajamų mokesčio nei mokėtinas.

Kada turite sudaryti pajamų ataskaitą?

Kaip tikrai žinote, pelno (nuostolių) ataskaita sudaroma kasmet ir yra keletas nustatytų datų, kurios mokesčių mokėtojams padeda laikytis nustatytų terminų.

Kaip sakėme, pelno (nuostolio) ataskaitos pateikimo terminas paprastai yra gana ilgas, ir jis yra padalintas į kelis etapus. Per pirmąjį jų atidaromas deklaracijos pateikimo internetu ir telefonu terminas. Po pirmųjų savaičių visiems asmenims, kurie mėgsta tiesioginę priežiūrą, leidžiama prašyti išankstinio paskyrimo Mokesčių agentūros skyriuose autonominėse bendruomenėse, AEAT biuruose ir kituose bendradarbiaujančiuose subjektuose.

  • Iki kada galima pateikti pelno ataskaitą?

Kaip minėjome, terminas paprastai yra gana platus ir apima kelis mėnesius, todėl, jei būsime šiek tiek atsargūs ir nelaukime iki paskutinės dienos, kai pateiksime pajamų mokesčio deklaraciją, neturėsime jokių problemų. Be to, mes galime jį pristatyti tiek internete, tiek telefonu, tiek asmeniškai, o tai suteikia mums daug lankstumo.

Jei nesilaikysime nustatytų datų ir pateiksime deklaraciją pasibaigus nustatytam terminui, mums bus taikoma bauda arba bauda, ​​kuri keičiasi atsižvelgiant į terminą, kaip nurodyta mokesčių įstatymuose.

Tiksliau, Bendrojo mokesčių įstatymo 27 straipsnyje galime perskaityti, kad jei deklaracija bus pateikta per kitus tris mėnesius po termino pabaigos, priemoka bus 5%. Jei tai atliekama nuo trijų iki šešių mėnesių, priemoka padidėja iki 10%, o nuo šešių mėnesių iki metų – 15% visos mokėtinos sumos. Todėl svarbu prisiminti aukščiau išvardytas dienas ir visada stengtis jas pateikti laiku. Verta paminėti, kad bauda bus sumažinta, jei pareiškimas bus grąžintas ir jei pažeidėjas jį pateiks, kol valdžios institucijos atkreips jo dėmesį. Bauda taip pat gali būti sumažinta 25%, jei ji bus sumokėta vadinamuoju „iždo“ nustatytu „savanorišku laikotarpiu“ vėluojantiems.

  • Kas nutiks, jei nepateiksiu pajamų mokesčio deklaracijos?

Pagal tai, kas nustatyta mokesčių įstatymuose, jei pilietis nevykdo savo pareigos pateikti pelno (nuostolių) ataskaitą, jam bus skiriama didesnė bauda nei ta, kuri taikoma, kai jis pateikiamas pasibaigus terminui.

Šiuo atveju baudos gali svyruoti nuo 50% iki 150% visos iždui mokėtinos sumos. Be to, prie baudos turime pridėti delspinigius už laiką, kuris praeina iki galutinės deklaracijos pateikimo ir pateikimo.

Kaip internete sudaryti pelno (nuostolių) ataskaitą?

Pirmiausia verta paminėti, kad norint sudaryti pajamų ataskaitą internete, nebūtina turėti elektroninį sertifikatą, DNIe arba būti registruotam „Clave PIN“ sistemoje: pakanka projekto nuorodos numerio ir jį galite rasti laukelyje 475 pareiškimas, kurį pateikėte pernai.

Oficialus portalas, kuris tai daro internete, yra „Pajamos 2018. Judėjimas į priekį su jumis“. Vykdant mokesčių agentūros piliečiams pateiktas instrukcijas savo tinklalapyje, labai paprasta ir greita apdoroti ir pateikti projektą ar pajamų ataskaitą. internetu.

  • Kaip pareikalauti iždo projekto?

Iždo juodraštį gauti internetu yra labai paprasta. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai patekti į 2018 m. Pajamų portalą ir ieškoti skirtuko, kuriame parašyta „Panašios procedūros“. Jo viduje yra dar viena vadinamoji „Juodraščio / deklaracijų apdorojimo paslauga (pajamų internetas)“ ir ten rasite tai, ko ieškote.

Šiam valdymui, lygiai taip pat, kaip deklaraciją pateikti internetu, pakanka kreiptis į nuorodos numerį, nors projekto galima paprašyti ir naudojant elektroninį sertifikatą, DNIe arba PIN kodą. Čia tiesiog turite atlikti veiksmus ir atsakyti į pasirodančius klausimus.

Parašykite komentarą