Kas yra politika – susilpninta demokratija

„Politika yra šešėlis, kurį visuomenei meta didelis verslas.“

–Amerikos filosofas Johnas Dewey (1)

Politikos apibrėžimas

Politologai tyrinėja politiką įvairiomis formomis. Vienas iš mano profesorių man pasakė, kad politika yra visur, išskyrus dangų ir pragarą bei kitas tobulas diktatūras. Tai gali būti tiesa. Jei taip, tai reikalauja, kad politologai padengtų didelę žemę. Tačiau jie nėra linkę rūpintis tokiais klausimais kaip biuro politika, šeimos politika ar studentų vyriausybės politika. Paprastai kalbant, politologai domisi pasekmių politiniais klausimais miesto, valstybės, nacionaliniu ar tarptautiniu lygiu.

Politologas Haroldas D. Lasswellas pateikė glaustą politikos apibrėžimą, kurį galime naudoti kaip atspirties tašką šiame kurse. Jis teigė, kad politiką galima apibrėžti kaip „kas ką gauna, kada ir kaip“. (2)

PSO šiame apibrėžime gali nurodyti bet kurį a politiškumas— Politinė organizacija, apimanti tokius veikėjus kaip asmenys, grupės, korporacijos, sąjungos ir politikai.

apibrėžime gali būti nurodomos vyriausybės programos, visuomenės ištekliai, galimybė naudotis teisėmis ir privilegijomis ar kažkas tokio banalaus, kaip mokesčių lengvatos.

Kada apibrėžime nurodomas laikas. Nepamirškime, kad daikto laikas dažnai gali būti toks pat svarbus kaip pats daiktas. Cituodamas pasižymėjusį teisininką Martiną Lutherį Kingą, jaunesnysis rašė savo Birmingemo kalėjimo laiškas 1963 m. „Per ilgai vilkinamas teisingumas yra teisingumas paneigiamas“.

Kaip yra labai svarbu. Politologus labai domina procesai, per kuriuos kažkas gauna ką nors iš politikės, nesvarbu, ar tai būtų demokratiška, ar nedemokratiška, atvira ar uždara, sąžininga ar nesąžininga; arba kokie instituciniai susitarimai yra susiję, pavyzdžiui, konstitucijos, reglamentai ir įstatymai; arba kokia praktika naudojama, pavyzdžiui, balsavimas, lobizmas, demonstravimas ir sprendimų priėmimas.

Lasswello apibrėžimas yra geras atspirties taškas, tačiau mes norime būti šiek tiek aiškesni apie politikos apibrėžimą, kuriuo grindžiamas šio teksto turinys. Žodis, kurio dar nesureikšminome paprastame Lasswello apibrėžime, yra gauna, ir vis dėlto tai yra svarbus žodis, nes jis reiškia, kad kažkas turi pasirinkti tarp konkuruojančių interesų, kad reikia skirti išteklių ar naudos ir kad politikos objektas yra tam tikru būdu ribotas. Galų gale, jei pyragas būtų didesnis už mūsų apetitą, mums nereikėtų kovoti dėl to, kas gauna gabalą.

Išbandyti šį politikos apibrėžimas dėl dydžio: politika yra autoritetinga ir teisėta kova dėl ribotų išteklių ar brangių teisių ir privilegijų valdžios, ekonomikos ir visuomenės kontekste.

Tai apibrėžimas, kurį naudosime šiame tekste. Tai reiškia visa tai, kas yra Lasswello apibrėžime, tačiau tiksliau apibrėžia mūsų analizę. Pavyzdžiui, mes rūpinsimės įprasta autoritetingai ir teisėtai paskirstyti išteklius, ty kas ką gauna. Žinoma, tai yra pakraunami terminai, nes vieno žmogaus požiūris į autoritetingą ir teisėtą kovą dėl išteklių paskirstymo gali skirtis nuo kito požiūrio. Turime omenyje tai, kad paskirstant išteklius naudojamos įteisintos, nustatytos, teisėtos ir visuotinai priimtos procedūros. Jei aš dirbu per sistemą ir gaunu daugiau išteklių nei jūs, tai yra politika. Jei ką nors iš jūsų pavogiu, tai ne politika.

Mes taip pat norime pabrėžti žodį kova šiame apibrėžime. Pernelyg dažnai studentai supažindinami su JAV vyriausybe, tarsi tai būtų kažkokia beribė mašina, kuri sprendimus priima racionaliai, žvelgdama į didžiausią naudą daugeliui žmonių. Faktas yra tas, kad JAV politika dažnai yra chaotiškas ir skausmingas įsitvirtinusių interesų susidūrimas. Kartais galima pasiekti priimtiną, visus tenkinančią sąlygą, tačiau dažnai sprendimas labai pritaria vienam interesų rinkiniui, o ne kitiems. Kaip matysime – ir kaip užsimenama aukščiau pateiktoje Johno Dewey citatoje – kova dažnai būna nesąžininga, nes tie, kurie turi daugiausiai išteklių ir yra atkakliausi, turi aiškių pranašumų, kai iš politinės sistemos gauna tai, ko nori.

Vyriausybė yra svarbiausia politinių kovų vieta. Vyriausybė nurodo institucijų ir jas okupuojančių žmonių rinkinį, kuris yra pripažintas teisėtu įgaliojimu priimti sprendimus dėl visos visuomenės apibrėžtoje geografinėje teritorijoje. An institucija yra nusistovėjusi organizacija, paprotys ar praktika, suformuota konkrečiam visuomenės tikslui. Vyriausybės susideda iš institucijų, tokių kaip įstatymų leidėjai, teismai, biurokratinės įstaigos ir panašiai. Kitos institucijos, tokios kaip civilinė santuoka ar korporacijos, egzistuoja todėl, kad vyriausybė nustato jų veikimo taisykles ir praktiką.

Atkreipkite dėmesį, kad mūsų apibrėžimas išplečia tradicinę politikos sritį, be konkrečiai vyriausybinių klausimų, įtraukiant ekonomiką ir visuomenę. Politika egzistuoja ne tik balsuojant dėl ​​įstatymų leidybos, kandidatų į Aukščiausiąjį Teismą ir piliečių elgesio. Politika egzistuoja ir kituose kontekstuose, ir šie kiti kontekstai yra svarbūs šio kurso aspektai. Pavyzdžiui, kaip istoriniai įvykiai nulėmė tam tikrus rezultatus šiandieniniame politiniame pasaulyje? Ar ekonominiai ir socialiniai aspektai, tokie kaip rasė, lytis ir klasė, yra svarbūs paskirstant išteklius ar norint naudotis teisėmis ir privilegijomis? Ar žmonės turėtų pasisakyti priimant visus svarbiausius juos veikiančius sprendimus? Darbe? Mokykloje? Bažnyčioje? Jei žmonės tose aplinkose negali būti visaverčiais politiniais veikėjais, kokį poveikį tai turėtų jų elgesiui ir požiūriui į tradicines politines kampanijas, įstatymų leidybos diskusijas, politines naujienas ir rinkimus?

Politinė vaizduotė

Ženklų posakis: Įsivaizduokite visuomenę, kurioje paprasti žmonės įgyja daugiau įtakos ir labiau kontroliuoja savo gyvenimą.
Įsivaizduokite kitokią visuomenę

Be to, kad suprastumėte šį politikos apibrėžimą, skaitydami šį vadovėlį turėtumėte naudotis savo politine vaizduote. Nereikia jokios vaizduotės, kad sprendimus paliktų jau turtingiems ir galingiems. Politinė vaizduotė ar mes sugebame įsivaizduoti naujus ir kūrybingus būdus, kaip priversti politinę sistemą veikti paprastiems žmonėms, ir užduoti klausimus „O kas, jei“: O jei informavimas apie politines problemas ir registracija balsuoti būtų reikalavimas baigiant vidurinę mokyklą? Ką daryti, jei atsikratėme nominacijos proceso ir loterijos būdu pasirinkome savo kandidatus, o ne pirminius ir pasitarimus? Beje, sprendimų priėmėjų pasirinkimas burtų keliu yra tokia pati idėja kaip senovės graikai. Kas būtų, jei vyriausybė kiekvienais metais kiekvienam asmeniui gautų po vienodą pinigų sumą paaukoti politiniam tikslui ir tuos pinigus būtų leista išleisti tik politikai? Kas būtų, jei reikalautume, kad keturi iš devynių Aukščiausiojo teismo teisėjų galėtų ne turėti teisininko išsilavinimą? Uždavę tokio pobūdžio klausimus, mes turime du įpročius: 1) numatyti kitokią ir galbūt geresnę ateitį ir 2) suvokti, kad mūsų ateitis priklauso nuo mūsų. Visi mūsų šalies geri dalykai, tokie kaip nacionaliniai parkai, viešosios bibliotekos ir viešasis transportas, ir visi blogi dalykai, tokie kaip benamystė, priemiesčių išsiplėtimas ir darbo užmokesčio dienos rykliai, yra politinių sprendimų, kuriuos kažkada priėmė mūsų politika, rezultatas. Mes neturime priimti blogų pirmtakų politinių sprendimų. Mes galime priimti naujus, tikiuosi, geresnius sprendimus. Tam reikia tik vaizduotės, organizuotumo ir veiksmų.

Aplinkosaugininkas Robas Hopkinsas parašė puikią knygą apie politinę vaizduotę Nuo to, kas yra, o kas, jei. Aš skatinu jus perskaityti. Hopkinsas rašė, kad „mes turime sugebėti įsivaizduoti teigiamas, įmanomas, džiuginančias ateities versijas, kol galėsime jas sukurti“. (3) Šiame vadovėlyje atsižvelgiama į Hopkinso kūrybą ir kartais raginama paklausti ar atsakyti įKas, jeigu” klausimų. Jūsų atsakymai ir klausimai taps puikia pokalbio tema su klasės draugais, šeima ir draugais. Geresnės politikos raktas yra mūsų sugebėjimas peržengti status quo ir įsivaizduoti sistemą, kuri nuosekliai tarnautų mums visiems.

Nuorodos

  1. Johnas Dewey, Vėlesni John Dewey darbai, 1925 – 1953. „Carbondale“: Pietų Ilinojaus universiteto leidykla, 2008 m. 163 puslapis.
  2. Haroldas D. Lasswellas, Politika: kas ką, kada ir kaip gauna. Niujorkas: McGraw-Hill, 1938 m.
  3. Robas Hopkinsas,Nuo to, kas yra, o kas: jei išlaisvinsite vaizduotės galią, norėdami sukurti ateitį. White River Junction, VT: „Chelsea Green Publishing“, 2019. 29 psl.

Parašykite komentarą