Kas yra skolinimas?

Skolinimas yra tada, kai jūs ką nors padovanojate ketindami jį grąžinti. Pavyzdžiui, galite skolinti daug dalykų; nešiojamas kompiuteris, ratukas – galite net numoti ranka, jei kam nors reikia ne fizinio, o jūsų praktinės pagalbos.

Bet kaip dėl pinigų skolinimo? Kalbant apie pinigus, skolinti nėra taip paprasta, kaip ką nors paimti, o tada tiesiog grąžinti. Dažnai už pinigų skolinimąsi tenka mokėti, nes galų gale tai skolintojui kainuoja. Juk niekas neišduoda pinigų nemokamai – net dantų fėja!

Pinigų skolinimas ir palūkanų mokėjimai

Jums gali pasisekti, jei turite dosnių ar pasitikinčių draugais ir šeimos nariais (ir jei jums nereikia skolintis didele suma), nes jie tikriausiai paskolins jums pinigus neimdami palūkanų. Tačiau norint oficialesnių susitarimų, pavyzdžiui, su banku ar kredito teikėju, reikės grąžinti palūkanas ir galbūt kitus mokesčius už naudojimąsi jų paslauga.

Palūkanų suma, kurią mokate už paskolą, labai skiriasi kreditų sektoriuje. Mažos paskolos, tokios kaip paskolos iki atlyginimo, dažnai turi aukštas palūkanų normas už palyginti mažą pinigų sumą, o banko paskolos palūkanos paprastai būna daug mažesnės, dažnai už didesnę pinigų sumą. Nepaisant to, ne visada tikslinga pasirinkti mažiausią palūkanų normą.

Kokios yra pinigų skolinimo rūšys?

Pinigų skolinimas vyksta įvairiai. Yra kreditinės kortelės, banko paskolos, sąskaitos pereikvojimas – net automobilio finansavimas yra skolinimo forma, nes automobilių kompanija jums faktiškai suteikia paskolą už automobilį, tada laikui bėgant jūs šiuos pinigus grąžinate.

Taip pat yra pinigų skolinimo forma, kuri patenka į aukštų sąnaudų trumpalaikio kredito (HCSTC) terminą. Tai taip, kaip skamba; tai kreditas, kurį skolinatės trumpam laikotarpiui ir grąžinate didelėmis palūkanomis. Įprasta HCSTC forma yra paskola iki atlyginimo.

Kas yra brangus trumpalaikis kreditas?

Iš pradžių HCSTC gali atrodyti kaip nepatrauklus principas, nes niekas iš tikrųjų nenori mokėti „didelių“ palūkanų, tačiau paskolos su mažesnėmis palūkanomis, pavyzdžiui, banko paskolos, dažnai teikiamos tik už daug didesnes pinigų sumas, taigi, nors ir palūkanų norma yra mažesnė, galų gale grąžinsite daugiau laiko – ypač jei jums reikia pasiskolinti tik kelis šimtus svarų. Taip pat gali būti sunku užtikrinti pagrindinį kreditą, jei neturite puikios kredito istorijos.

Kai kurie skolintojai neskolins pinigų pažadėję ir jiems reikia tam tikros garantijos, kad jie atgaus pinigus. Skolintojai, pavyzdžiui, lombardai, naudos užstatą. Jie suteikia jums paskolą, o jūs duodate vertingą daiktą mainais už paskolą. Jei nesugebėsite visiškai ir laiku grąžinti paskolos, jie tiesiog parduos jūsų vertingą daiktą, todėl nepatirs jokių nuostolių. Panašiai yra ir su hipoteka – jei nepavyks išlaikyti paskolos grąžinimo, bankas atsiims ir parduos jūsų namą.

Paskolos be užstato

Yra keletas skolintojų, kurie teikia neužtikrintas paskolas – tam tikra prasme tai galėtų būti vertinama kaip skolinimas pažadui. Paskola be užstato yra paskola, kuriai nereikia užstato (pvz., Vertingų daiktų ar jūsų namo), todėl negrąžinę paskolos, neprarasite to, kas jums svarbu. Skamba gerai, tiesa? Deja, skolintojai nenori skolinti pinigų žmonėms, kurie, jų manymu, negalės jų grąžinti, todėl jums gali tekti parodyti, kad anksčiau buvote atsakingas skolininkas, kad gautumėte tokio tipo paskolą.

Kodėl mano kredito byla yra svarbi?

Štai kodėl jūsų kredito byla yra svarbi. Kreditoriai gali pažiūrėti jūsų kredito įrašą, sužinoti, ar atrodote patikimas klientas, ir remtis šia informacija savo skolinimo sprendime. Tačiau nesijaudinkite, jei neturite puikios kredito istorijos, nes paskolos iki atlyginimo taip pat žinomos kaip blogų kreditų paskolos, o tai reiškia, kad jas gali gauti blogą kreditą turintys žmonės. Taip yra todėl, kad skolintojai supranta, kad ne visada galite gauti kreditą iš bet kurios vietos, o vien todėl, kad jūsų kredito byloje yra keletas neigiamų dalykų, tai dar nereiškia, kad negalėsite grąžinti paskolos. Kaip skolintojai suprantame, kad blogo kredito balo gali būti įvairių priežasčių ir kad kai kurios iš šių priežasčių gali būti nebetaikomos.

Greitas skolinimas

Mes taip pat suprantame greitųjų paskolų būtinybę. Kartais kyla netikėtų išlaidų, į kurias reikia nedelsiant atkreipti dėmesį, todėl mes pervedame jūsų paskolą per 15 minučių nuo jūsų paskolos paraiškos patvirtinimo, neatsižvelgiant į tai, ar tai savaitgalis, ar banko atostogos. Žinoma, jūsų paraiška yra tikrinama kredito ir įperkamumo patikrinimai, siekiant užtikrinti, kad mes veikiame kaip atsakingi skolintojai. Savo paraiškos formoje turite būti sąžiningi ir įsitikinti, kad sugebėsite įvykdyti grąžinamą sumą prieš pasirašydami paskolos sutarties sutartį.

Svarbu atsiminti, kad trumpalaikės paskolos nėra pajamų forma ir jų nereikėtų laikyti tokiomis. Jei turite pasikartojančių finansinių problemų, jums gali tekti kreiptis į nemokamą skolų konsultavimo tarnybą ar net pabendrauti su šeima ar draugais, nes jie dažnai gali padėti jums išspręsti jūsų skolą. Kai kurios nemokamos nešališkos skolų konsultavimo paslaugos apima Nacionalinė skola arba „StepChange“.

Parašykite komentarą