Kodėl paskolų davėjai naudoja atvirą bankininkystę?

Pastarąjį dešimtmetį pastebimas didžiulis potraukis technologinėms naujovėms ir pažangai. Pradedant tik skyrių bankais ir baigiant tik internetiniais bankais, sunku nepaisyti bankų ir finansinių paslaugų pokyčių. Vienas pagrindinių pokyčių finansinių technologijų sektoriuje yra: atviroji bankininkystė.

Kas yra atviroji bankininkystė?

Norėdami perskaityti išsamesnę informaciją, galite perskaityti mūsų trumpą atvirosios bankininkystės vadovą, tačiau iš esmės atviroji bankininkystė yra platforma, prie kurios gali prisijungti bankai ir finansinių paslaugų organizacijos, norėdami peržiūrėti jūsų finansinius duomenis ir operacijų istoriją. Finansų įstaigos gali peržiūrėti šiuos duomenis tik gavus jūsų sutikimą, tačiau tai gali padėti joms pasiūlyti tinkamus produktus ir paslaugas, atitinkančias jūsų finansines aplinkybes ir poreikius.

Kaip atviroji bankininkystė naudojama paskolų mokėjimo dieną?

Skolintojas vertina jūsų paskolos paraišką dviem pagrindiniais elementais:

  • Įperkamumo patikrinimai
  • Kreditingumo patikrinimai

Dauguma skolintojų nuolat stengiasi tobulinti paskolų vertinimo algoritmus, kad užtikrintų atsakingą skolinimo sprendimų priėmimą ir kliento prašymo procesą. Jūs tikriausiai jau žinote kai kuriuos skolintojų atliktus čekius. Pavyzdžiui, griežta paieška jūsų kredito byloje yra kreditorių atliekamų kreditingumo patikrinimų dalis. Paskolos paraiškos pajamų ir išlaidų skyrius yra įperkamumo vertinimo dalis.

Atviros bankininkystės būdas yra gana paprastas nuo kliento pusės: paprastai būsite nukreipti į alternatyvią kredito informacinę agentūrą, kuri paprašys prisijungti prie internetinės bankininkystės. Po kelių sekundžių ar kartais minučių būsite nukreipti atgal į skolintojo svetainę, kad galėtumėte tęsti paraišką.

Nei skolintojas, nei trečiosios šalies svetainė neturės prieigos prie jūsų prisijungimo informacijos, todėl jūsų banko apsauga lieka nepažeista. Atvira bankininkystės platforma reiškia, kad prie jūsų duomenų gali naudotis saugiai ir tik įgaliotos ir kontroliuojamos įmonės. Trečiųjų šalių svetainė naudos savo programinę įrangą per kelis paskutinius banko ataskaitų mėnesius ir pateiks išvadas skolintojui. Paprastai visas procesas trunka kelias minutes ir reikalauja minimalių kliento pastangų, todėl skolintojui tai yra efektyvus ir efektyvus būdas patikrinti jūsų pagrindinę finansinę informaciją. Be to, ji taip pat veikia kaip sukčiavimo prevencijos priemonė.

Kaip atvira bankininkystė pagerina paskolos sprendimų tikslumą?

Kredito davėjas gali atlikti kelis patikrinimus, kad galėtų įvertinti jūsų paraišką. Atvira bankininkystė reiškia, kad kai kurių šių patikrinimų tikslumą galima pagerinti. Dažnai skolintojai per įgaliotą kredito informacinę agentūrą peržiūrės dviejų ar trijų mėnesių banko išrašus ir palygins banko ataskaitose pateiktą informaciją su informacija, kurią įvedėte savo paraiškos formoje. Jie ieškos konkrečios informacijos, tokios kaip jūsų pajamos, o tada bus naudojama kita informacija, kad būtų sukurtas bendras jūsų finansų vaizdas. Kiekvienas skolintojas turės skirtingus kriterijus ir vertinimo sistemas, tačiau paprastai jie norės žinoti, kad esate atsakingas skolininkas ir kad paskola bus prieinama.

Tokios atviros bankų programinės įrangos naudojimas pagrindinei finansinei informacijai patikrinti turi keletą privalumų:

  • Programinė įranga gali suskirstyti operacijas į kategorijas (pvz., Sąskaitos už pirmenybę, maisto pirkimas, transporto mokėjimai, tiesioginis debetas ir kt.)
  • Ji turi platų žinių apie sandorius nuorodas
  • Programinė įranga gali apdoroti didžiulius duomenų kiekius per kelias minutes ar net per kelias sekundes, o tai reiškia, kad jūs neliksite valandų ar dienų laukti, kol bus priimtas sprendimas dėl paskolos, o banko ataskaitos bus rankiniu būdu peržiūrimos

Vyras su mėlynu kostiumu, rodantis nykštį

Atvira bankininkystė ir nauda klientui

Kadangi dėl atviros bankininkystės paskolų paraiškos yra greitesnės, tikslesnės ir nuoseklesnės, tai naudinga klientui ne vienu, o kitu būdu. Tiesioginiai privalumai yra tai, kad sprendimą dėl paskolos priimsite per kelias minutes, tačiau ilgesniam laikotarpiui rečiau būsite patvirtinti paskoloms, kurių neįmanoma įsigyti. Tai gali padėti sustiprinti jūsų finansinį atsparumą ir naudoti kredito produktus, kurie iš tikrųjų atitinka jūsų aplinkybes ir finansinį lankstumą. Kartais grynųjų pinigų poreikis gali užgožti asmens apsisprendimą teikiant kreditą, todėl atlikus papildomus tikrinimo veiksmus, pagrįstus realiu gyvenimu ir realiuoju laiku teikiamais duomenimis, galima sumažinti neatsakingos paskolos riziką tiek skolintojui, tiek klientui.

Tinklalapyje cashasap.co.uk mes naudojame alternatyvią kredito nuorodų agentūrą, vadinamą „Credit Kudos“, kad padėtų mums įvertinti jūsų paraišką per atvirą bankininkystę.

Be paskolų paraiškų, atviroji bankininkystė gali suteikti daug finansinės naudos jos vartotojams. Finansų rinka sparčiai vystosi ir netrukus galime pastebėti produktus ir paslaugas, kurie naudojasi atvirąja bankininkyste, kad šviestų žmones ir padidintų jų finansinę gerovę ir supratimą. Nauja technologija gali būti bauginanti, tačiau dažnai ji sukuriama, kai yra paklausa ar problema, kurią reikia išspręsti. Šiek tiek tyrinėjant naujas paslaugas ar net kaip patobulinti savo finansinį raštingumą, galima gerokai padidinti jūsų finansinį atsparumą ir galiausiai sumažėti poreikis skolintis pinigų.

Parašykite komentarą