Kodėl žolė neauga?

Per daugelį metų teko girdėti, kad namų savininkai susiduria su sunkumais sodinant naujai pasėtą žolę. Ar kada nors pastebėjote, kad žolės sėklos auga automobilio kilimėlyje ir įtrūkimuose šaligatvyje? Bet kodėl ji neauga ten, kur turėtų augti – jūsų vejoje? Dažnai manoma, kad problema yra žolės sėklos, tačiau yra daugybė veiksnių, lemiančių žolės sėklų augimą.

Kas yra dygimas?

Pradėkime nuo pradžių: Kas yra dygimas? Dygti reiškia pradėti augti. Pavyzdžiui, rugiagėlė gali sudygti tik per septynias dienas, bet užaugti iki trijų colių gali užtrukti 21 dieną. Mišinys, kuriame yra tik 10 % riugerškių, greitai nesudygs, jei likusioje mišinio dalyje bus Kentukio melsvųjų žolių ir eskesu. Jei norite greitai sudygstančių žolių sėklų, patikrinkite produkto etiketėje, kokių rūšių žolių yra mišinyje.Sėjamų žolių sėklų rūšis padės nustatyti, kada tikėtis sudygimo. Greičiausiai sudygsta raugerškiai. Tinkamomis sąlygomis ji gali sudygti vos per penkias-septynias dienas!Toliau dygsta aukštosios, kramtomosios ir šliaužiančiosios ežiuolės, kurių dygimas paprastai trunka nuo 14 iki 21 dienos. Lėčiausia rūšis yra Kentukio melsvoji žolė, kuri gali sudygti per 21-28 dienas.

Temperatūra

Daugelis namų savininkų žolės sėklą sėja pavasario mėnesiais po to, kai sugrėbė kiemą ir rado plikų vietų. Tačiau kiekvienais metais toje pačioje vietovėje pavasario orai gali labai skirtis. Pagrindinė priežastis, dėl kurios pavasario mėnesiais žolės sėklos greitai nedygsta, yra šaltas ir drėgnas oras. Ar mieliau maudytumėtės vandenyne balandį, ar rugpjūtį? Tikriausiai pasirinkote rugpjūtį, nes vanduo daug šiltesnis. Tas pats pasakytina ir apie žolės sėklų auginimą; jos geriau sudygsta rugpjūtį nei balandį dėl šilto dirvožemio. Žolės sėklos taip pat neaugs, jei dirvos temperatūra bus per aukšta. Geriausia sėti vėsaus sezono žoles nuo rugpjūčio vidurio iki spalio vidurio arba nuo kovo vidurio iki gegužės vidurio.

Pagrindinė taisyklė – pavasarį sėdami žolę būkite kantrūs.

Saulės šviesa

Kad augtų, visoms žolių sėkloms reikia tam tikro kiekio saulės šviesos, kad gamintųsi chlorofilas ir skatintų fotosintezę. Atėjus pavasariui ir padidėjus medžių lajoms, žolės augalus pasiekia mažiau saulės šviesos. Jei jūsų pavėsyje esanti vieta gauna tik vieną ar dvi valandas saulės šviesos per dieną, gali kilti problemų auginant žolę. Jei tas pats plotas tris-keturias valandas gauna filtruotos ar nefiltruotos saulės šviesos, sėkmės tikimybė gerokai padidėja. Dažnai šešėlyje esančiose vietose dirvožemio pH būna žemas, t. y. jis palankus medžių, bet ne žolės sėklų auginimui.

Parašykite komentarą