Kokios yra išlaidų rūšys?

Kiek kartų galų gale susimąstėme, kur dingo mūsų pinigai? Ir net jei net nesame atsakingi už savo išlaidas, gali būti, kad nesąmoningai yra tokių, kurių nepastebime. Todėl, norint atgauti savo finansų kontrolę, svarbu ne tik žinoti, kiek pinigų išleidžiame, bet ir kam, nes ne visos išlaidos yra vienodos ir jų negalima planuoti vienodai.

Biudžetas

Jei tiek ekspertai, tiek pasauliečiai finansų srityje sutaria dėl vieno dalyko, tai biudžeto turėjimo svarba leidžia pamatyti, kiek pinigų turime kiekvieną mėnesį ir kam turėtume juos skirti. Tačiau daugelis šių biudžetų žlunga, nes juose atsižvelgiama tik į fiksuotas ar labiau nuspėjamas išlaidas, tačiau jie pamiršta įtraukti tas mažas išlaidas, kurios po lašą prideda daugiau, nei norėtume pripažinti. Lygiai taip pat jos neapima tų išlaidų, kurios atsiranda tik vieną ar du kartus per metus, tačiau kurios visiškai destabilizuoja mus, neplanuodamos jų proporcingai. Kad biudžetas tikrai veiktų, turime būti sąžiningi sau, taip pat atsižvelgti į viską, ką turime mokėti visus metus, ne tik einamąjį mėnesį.

Yra daugybė namų ūkio biudžeto paruošimo būdų, tačiau pirmiausia turime suprasti, kokias išlaidas turėtume į jį įtraukti. Nors yra daugybė klasifikatorių, pateikiame paprastų ir veiksmingų kategorijų sąrašą, kai reikia kontroliuoti mūsų finansus.

1. Fiksuotos išlaidos

Fiksuotos išlaidos yra tos sumos, kurias turime mokėti periodiškai ir kurių sumą žinome iš anksto. Pavyzdžiui, nuoma ar hipoteka, tam tikrų kreditinių kortelių įmokos, audiovizualinio turinio prenumeratos paslaugos arba sporto salės mėnesio įmokos.

Labai dažna klaida rengiant biudžetą yra ignoruoti tas išlaidas, kurių periodiškumas nėra kas mėnesį ar kas du mėnesius; tokios išlaidos taip pat būtų priskirtos šiai kategorijai. Pavyzdžiui, nekilnojamojo turto mokestis (IBI), automobilio draudimas ar net narystės mokestis tam tikroms asociacijoms. Pats protingiausias būdas susidoroti su tokio tipo išlaidomis yra atsidėti proporcinę dalį, kuri atitiktų kiekvieną mėnesį, padalijant šią sumą iš dvylikos (jei ji yra metinė) arba iš mėnesių, kurie atskiria surinkimo datas, skaičiaus. Taigi, kai ateis mėnuo, kai jie perduos mums tą kvitą, mes nebūsime netikėtai užklupti.

2. Kintamosios išlaidos

Kintamos išlaidos apima visas tas, kurios priklauso nuo vartojimo nustatant galutinę sumą. Čia mes galime įtraukti elektrą, vandenį ar telefoną, taip pat benziną į savo automobilį.

Norint geriau kontroliuoti šias išlaidas, patartina imti praėjusių metų sąskaitų faktūrų vidurkį ir visada numatyti, kad ši suma pridėtų bent 10% daugiau. Tokiu būdu ta suma, kurią pridėjome, liks kaip likutis tiems mėnesiams, kai vartojama daugiau.

3. Skruzdžių išlaidos

Tai vadinama „skruzdžių išlaidomis“ toms išlaidoms, kurios nereikalauja labai didelių išlaidų, tačiau, pridedant dieną po dienos, gaunama daugiau nei didelė suma. Tarp jų verta pabrėžti vidurio ryto (arba vidurdienio) kavą, patiekalus, kai neatnešate iš namų savo bufeto, prenumeratas nenaudojamų paslaugų, nedidelius impulsinius pirkinius ar tabaką.

Jie yra bene pavojingiausi ne dėl jų atskirai atstovaujamos sumos, bet dėl ​​to, ką jie gali sudaryti kartu. Todėl norint susigrąžinti asmeninės ekonomikos kontrolę būtina sąmoningai leisti pinigus ir bandyti apsieiti be tų mažų prabangų dalykų. Jei rūkote, mesti tabaką galima pastebimai sutaupyti (vidurkis yra daugiau nei 300 eurų per metus, šis skaičius padidina labiau nusistovėjusį įprotį). Gamindami maistą namuose ir pasiimdami į darbą savo pietų dėžutę taip pat galėsite sutaupyti nemažą sumą, tokią pat, kaip ir kavos termosą. Lygiai taip pat būtina atšaukti visas tas paslaugas, kuriomis jūs nesinaudojate (taip, mes turime omenyje tos sporto salės kvotą, į kurią jau tris mėnesius nedarėte).

Kalbant apie impulsyvias išlaidas, yra daugybė taisyklių ir metodų, kuriuos galite pritaikyti. Nuo kredito kortelės nenešimo ir tik grynųjų pinigų laikymo iki laukimo bent 24 valandas, kol nuspręsite, ar šis produktas tikrai pagerins jūsų gyvenimą. Paprastai impulsiniai pirkimai dažniausiai sukelia emocinį sukėlėją, todėl jų atidėjimas veikia labai gerai, kai būtent dėl ​​šios priežasties kyla tai, ko, mūsų manymu, yra poreikis. Ir, žinoma, norint išmokti išlaidauti, labai svarbu išmokti atskirti poreikius nuo norų. Žinoma, tai ne apie atsisakymą nuo visų neesminių išlaidų, o apie mokymąsi suskirstyti prioritetus ir rinktis tarp visų tų išlaidų, kad, jei nuspręstume pasilepinti, tai yra todėl, kad mums tai tikrai patinka.

4. Diskrecinės išlaidos

Galiausiai, diskrecinės išlaidos yra tos, kurioms sąmoningai priskyrėme tam tikrą skaičių. Pavyzdžiui, ką mes skiriame kas mėnesį drabužiams, avalynei, grožio gaminiams, išvykoms ir pramogoms, be kitų kategorijų. Šiuo atžvilgiu turime žinoti, kiek pinigų turėtume palikti per mėnesį, kai viena vertus įskaičiuosime numatytas pastovias ir kintamąsias išlaidas ir atsisakėme skruzdžių išlaidų (arba kiek įmanoma sumažinome). Kitas. Kai turėsime tą skaičių, proporcingai paskirstysime jį įvairioms savo nuožiūra tenkančioms išlaidoms ir stengsimės būti kuo drausmingesni, kad neviršytume nustatytų ribų.

Dabar, kai žinote įvairias išlaidų rūšis, su kuriomis susiduriate kasdien, kitas žingsnis yra pamatyti, kaip sekasi jūsų pinigai kiekvieną dieną. Norėdami tai padaryti, turite mobilias programas, kuriose kiekviena sąskaita ar net sąsiuviniai įrašomi pagal japonų „kakebo“ metodą. Nepriklausomai nuo pasirinkto metodo, žinojimas, kur yra jūsų pinigai, yra pirmas žingsnis atgaunant namų ūkio finansų kontrolę.

Parašykite komentarą