Kompensacija už nesąžiningą atleidimą iš darbo

Atleidimas iš darbo nėra gero skonio patiekalas niekam, tačiau, jei tenka susidurti su darbo netekimo situacija netaisyklingomis sąlygomis, to negalite padaryti neturėdami tam tikrų pagrindinių supratimų, ką daryti ir kokios yra jūsų teisės. Tokiu atveju galite paprašyti kompensacija už nesąžiningą atleidimą iš darbo, bet jūs turite žinoti, kokiais atvejais tai laikoma tokia ir kaip bus apskaičiuojama minėtos kompensacijos suma.

Šiame įraše mes paaiškiname viską, ką reikia žinoti.

Kada turite teisę į kompensaciją už nesąžiningą atleidimą iš darbo?

Kai atleidžiate iš darbo, pirmiausia turėtumėte tai užginčyti, jei manote, kad tai nepriimtina. Iki 2012 m. Įmonė tame pačiame atleidimo laiške galėjo pripažinti nepriimtinumą ir pasiūlyti kompensaciją. Tačiau nuo 2012 m. Reformos tai nebeįmanoma ir turite užginčyti atleidimą.

Jūs turite dvi galimybes: ar įmonė pripažįsta šį nepriimtinumą taikinimo akte arba kad teisėjas tai nustato. Abiem atvejais įmonė gali pasiūlyti jums kompensaciją arba grąžinti jus į darbą.

Daug kartų nesąžiningas atleidimas laikomas drausminiu atleidimu ir, teisėjo akivaizdoje, yra nepagrįstas. Todėl, jei jūsų netenkina aplinkybės, kuriomis netekote darbo, ir jūs tuo tikite bendrovės nurodytų priežasčių nepakanka arba nėra teisiškai pagrįsti, privalote griebtis teisminių priemonių.

Į kiek dienų atsižvelgiama nesąžiningai atleidus iš darbo?

Galiojančioms sutartims iki 2012 m. vasario 12 d, yra skaičiuojami kompensacija – 45 dienos per metus, iki nurodytos datos, ir 33 dienos per metus dirbo nuo tos dienos ir iki sutarties nutraukimo dienos. Tokiu atveju bus mokamos ne daugiau kaip 42 mėnesinės įmokos.

Įsigaliojusioms sutartims nuo 2012 m. vasario 12 d. bus mokamos 33 dienos už dirbtus metus ir iki sutarties pabaigos, mokant ne daugiau kaip 24 mėnesines įmokas.

Jūs turite tai žinoti Jis naudojamas tiek nuolatinėms, tiek laikinoms sutartims sudaryti. Tačiau jei sutartis nutrūksta dėl objektyvių priežasčių, pavyzdžiui, pasamdžius asmenį tam tikrai paslaugai, kurią vėliau atšaukia klientas, tai nebus laikoma nesąžiningu atleidimu iš darbo, todėl jūs negausite tos pačios kompensacijos . Jei tai jūsų atvejis, galėsite gauti 20 dienų per metus išmoką ir ne daugiau kaip 12 mėnesinių įmokų.

Be šių, gali pasitaikyti ir kitų atvejų, tokių kaip kad atleidimas yra niekinisKitaip tariant, tai pažeidžia pagrindines teises ir, kadangi tai laikoma diskriminacija, įmonė turi grąžinti darbuotoją į jo darbą; arba kad tai tikrai drausminis atleidimas ir tokiu atveju jūs neturėsite teisės į jokią kompensaciją.

Galiausiai, niekada neturėtumėte painioti nesąžiningo atleidimo iš darbo kompensacijos su sutarties nutraukimu: ji jums bus išmokėta bet kuriuo atveju, net jei atleidimas nebuvo vykdomas, o paprasčiausias sutarties nutraukimas. Atsiskaitymą sudarys laukiantis dirbtų dienų mokėjimas, proporcinga papildomų išmokų dalis ir neišmokėtų atostogų apmokėjimas.

Parašykite komentarą