Kreditai bedarbiams

Geriausi kreditai bedarbiams

Universalųjį kreditą galite gauti, jei esate vyresnis nei 18 metų, jaunesnis nei valstybinės pensijos amžius ir esate bedarbis arba gaunate mažas pajamas.

Universalusis kreditas bedarbiams, jei esate bedarbis

Kad gautumėte Universalųjį kreditą, turite padaryti viską, ką galite, kad susirastumėte darbą arba padidintumėte savo pajamas. Universaliuoju kreditu siekiama užtikrinti, kad jūsų padėtis dirbant būtų geresnė nei gaunant pašalpą, ir suteikiama parama, kurios jums reikia pasirengti darbui, pradėti dirbti arba padidinti pajamas.

Jei gaunate universalųjį kreditą, darbo valandų skaičius per savaitę neribojamas. Universaliojo kredito išmokos mažės, kai uždirbsite daugiau.  Dėl to galite imtis laikinų ar sezoninių darbų, nepateikdami naujo prašymo.

Universalusis bedarbio kreditas ar paskola apima paramą būsto, vaikų ir vaikų priežiūros išlaidoms, taip pat paramą neįgaliesiems, slaugytojams ir žmonėms, kurie yra per daug ligoti, kad galėtų dirbti.

Pagrindinė universaliojo kredito suma vadinama standartine pašalpa (Standard Allowance) – tai suma, skirta jums arba jums ir jūsų partneriui.  Priklausomai nuo jūsų aplinkybių, galite gauti papildomą Universaliojo kredito sumą, jei turite vaikų, jei mokate už vaikų priežiūrą arba išmoką, padedančią padengti būsto išlaidas.

Papildomas sumas taip pat gali gauti asmenys, iš kurių negalima tikėtis darbo dėl negalios ar sveikatos būklės arba dėl to, kad jie daug slaugo neįgalų asmenį kreditai bedarbiams tinkamas variantas.

Jūsų įsipareigojimas

Kad gautumėte Universal Credit, turėsite savo internetinėje paskyroje patvirtinti savo įsipareigojimą.  Jūsų įsipareigojime nurodyta, ką turite padaryti, kad pasiruoštumėte darbui, ieškotumėte darbo arba padidintumėte savo pajamas.

Savo Įsipareigojimą reguliariai aptarsite ir atnaujinsite su savo darbo treneriu, o norėdami ir toliau gauti Universalųjį kreditą, kiekvieną kartą turėsite patvirtinti Įsipareigojimą.

Jūsų Įsipareigojime nurodyti veiksmai priklausys nuo tokių dalykų, kaip Jūsų sveikata, Jūsų pareigos namuose ir kiek Jums reikia pagalbos, kad pradėtumėte dirbti arba padidintumėte savo pajamas.

Ieškoti darbo

Kad gautumėte Universalųjį kreditą, turėsite ieškoti darbo ir jam pasirengti.

Darbo paieškos veiksmai gali būti šie:

 1. užsiregistruoti darbo paieškos svetainėse arba įdarbinimo agentūrose,
 2. darbo paieškos internete ir laikraščiuose
 3. dalyvauti darbo mugėse
 4. kreipimasis dėl darbo.
 5. Pasirengimas darbui net kreditai bedarbiams neteikiami
 6. Pasirengimo darbui veiksmai gali būti šie:
 7. gyvenimo aprašymo rengimas
 8. mokymo kursų lankymas ir baigimas
 9. baigti nemokamą pagrindinių įgūdžių kursą, kad pagerintumėte skaitymo, rašymo, matematikos ar IT įgūdžius
 10. Daugiau informacijos apie darbo paiešką, darbą ir įgūdžius.

Jūsų darbo treneris

Svarbu palaikyti ryšį su savo darbo treneriu per Universaliųjų kreditų žurnalą ir pranešti jam, jei pasikeitė jūsų padėtis, kad užtikrintumėte, jog ir toliau gausite tinkamą kreditai bedarbiams  universaliųjų kreditų sumą.

Jūsų darbo treneris su Jumis susisieks telefonu, kad aptartų, kokią veiklą galite atlikti, kad galėtumėte pradėti dirbti, ir pasiūlytų paramą, kuri padėtų Jums pasirengti darbui ir gauti darbą.

Jūsų darbo treneris taip pat suteiks informacijos apie kitą finansinę paramą ir konsultacijas. Daugiau informacijos apie papildomą finansinę paramą ir papildomą pagalbą įsidarbinant.

2020 m. gruodžio 27 d. buvo pasirašytas Konsoliduotųjų asignavimų įstatymas (CAA) kaip skatinamoji priemonė, skirta padėti nuo pandemijos nukentėjusiems asmenims. 2020 mokestiniais metais CAA leidžia mokesčių mokėtojams, apskaičiuojant papildomą vaiko mokesčio kreditą (angl. Additional Child Tax Credit, ACTC), taip pat uždirbtų pajamų mokesčio kreditą (angl. Earned Income Tax Credit, EITC), naudoti 2019 m. uždirbtas pajamas, jei jos buvo didesnės nei 2020 m. uždirbtos pajamos.

Nedarbo kompensacija

Mokesčių inspekcija (IRS) “uždirbtas pajamas” apibrėžia kaip kompensaciją, kurią gaunate iš darbo pagal darbo sutartį ir savarankiško darbo kreditai bedarbiams  Į šį apibrėžimą neįeina nedarbo kompensacija, kurią gaunate iš savo valstybės.

Tačiau, jei tais pačiais metais, kai pradėjote gauti bedarbio pašalpą, dirbote ar kitaip savarankiškai dirbote, galite pretenduoti į uždirbtų pajamų kreditą (Earned Income Credit).

AGI apribojimai

Uždirbtų pajamų kreditą galima gauti tik tuo atveju, jei jūsų pakoreguotos bendrosios pajamos (AGI) yra mažesnės už mokestiniais metais taikomą maksimalų dydį. Taikytinas maksimalus AGI dydis priklauso nuo jūsų deklaracijos pateikimo statuso ir reikalavimus atitinkančių vaikų skaičiaus.

 • Taikytinas didžiausias AGI padidėja, jei reikalavimus atitinkančių vaikų yra ne daugiau kaip trys.
 • Ji taip pat yra didesnė susituokusiems mokesčių mokėtojams nei vienišiems.
 • Jei deklaraciją pateikiate naudodamiesi atskirai besituokiančių mokesčių mokėtojų statusu, automatiškai neturite teisės į kreditą.
 • Jūsų pakoreguotos bendrosios pajamos, kurias rasite pirmajame mokesčių deklaracijos puslapyje, yra lygios: Iš visų pajamų, apmokestinamų pajamų mokesčiu, atėmus atskaitymus, kuriuos IRS vadina “pajamų koregavimais”.

Kad galėtumėte gauti pajamų kreditą už uždirbtas pajamas:

turite turėti “uždirbtų pajamų” (apie kurias kalbėjome pirmiau) IR

jūsų pakoreguotos bendrosios pajamos (AGI) turi būti mažesnės už taikomą ribą.

Gali būti, kad jūsų uždirbtos pajamos yra mažesnės už nustatytą ribą, tačiau bendros pajamos, taigi ir AGI, yra didesnės už nustatytą ribą, nes prie jų pridedama bedarbio pašalpa. Dėl to galite neturėti teisės gauti uždarbio kredito.

Norėdami sužinoti AGI ribas savo konkrečiai situacijai, žr: Mokesčių inspekcijos leidinyje Nr. 596.  Jei mokesčiams parengti naudojate kreditai bedarbiams mes užduosime paprastus klausimus, atliksime visus skaičiavimus ir pasakysime, ar turite teisę gauti kreditą.

Pilietis arba gyventojas kreditui

Jūs neturėsite teisės į uždirbtų pajamų kreditą, jei jūs arba jūsų sutuoktinis (jei teikia bendrą deklaraciją) bet kuriuo mokestinių metų laikotarpiu buvote užsienietis nerezidentas.

Jei neturite Jungtinių Valstijų pilietybės, turite turėti žaliąją kortą, leidžiančią gyventi šalyje, arba atitikti IRS esminio buvimo šalyje testą.

Pagal šį testą reikalaujama, kad tam tikrą dienų skaičių fiziškai būtumėte Lietuvoje

Taip pat turite turėti galiojančią socialinio draudimo kortelę, kurioje nebūtų įrašyta frazė “negalioja įsidarbinant”.

Jei esate JAV pilietis arba gyventojas, gyvenantis užsienyje, jūs neturite teisės į mokesčių kreditą.

Didžiausios investicinės pajamos

Norint gauti uždirbtų pajamų kreditą taip pat reikia, kad jūsų 2020 m. mokestinių metų investicinės pajamos neviršytų 3 650 JAV dolerių. Į jūsų investicines pajamas niekada neįtraukiami pinigai, kuriuos uždirbate dirbdami pagal profesiją, ir į jas neįtraukiama bedarbio pašalpa.

Tačiau į investicines pajamas įeina:

bet kokį kapitalo prieaugį, kurį gavote iš investicijų, pvz., akcijų ir obligacijų

Palūkanos iš banko sąskaitos

Dividendai bedarbiams kreditai

Vėlgi, kai mokesčius ruošiate naudodamiesi “saugipaskola”, mes užduosime paprastus, lengvai atsakomus klausimus apie jūsų pajamas ir gyvenimą ir atliksime visą darbą, kad nustatytume, ar turite teisę į EIC arba kitus atskaitymus ir kreditus.

padės su mūsų Nedarbo išmokų centru. Sužinokite daugiau apie bedarbio pašalpas, draudimą, teisę gauti pašalpą ir gaukite atsakymus į mokesčių ir finansinius klausimus.

Parašykite komentarą