Kreditinė kortelė Dienoraščiai | kredits247.lv

Kredito kortelė raudonaKredito kortelė yra mokėjimo kortelė, kurios išdavėjai kredito kortelės turėtojui garantuoja kredito kortelės sutartyje nurodytą kredito limitą, kurį galima panaudoti taip pat, kaip ir kortelėje esančius pinigus pasibaigus kortelės likučiui, tik už šią paskolą paprastai mokamos palūkanos. mokėjimai. Galima atsiskaityti kreditine kortele tiek internetu, tiek pačia kortele, tačiau dar naudingiau yra tai, kad iš kortelės galima išsigryninti ir grynuosius pinigus, o tai neįmanoma kitoms paskolų rūšims, kurios mokamos tiesiogiai už paslauga ar produktas. Kredito kortelei suteiktas kredito limitas ir metiniai palūkanų mokėjimai gali skirtis priklausomai nuo jūsų mėnesinių pajamų, kredito istorijos ir nuo to, ar anksčiau mokėjote į banką, ar vėlavote. Paprastai šie palūkanų mokėjimai yra nuo 10–30% Tai gali atrodyti daug, palyginti su ilgalaikėmis paskolomis, tačiau tai yra palyginti maža, palyginti su greitaisiais kreditais.

Kreditinės kortelės skiriasi nuo trumpalaikių paskolų tuo, kad paprastai galite grąžinti paskolą keliomis dalimis mokėdami tam tikrą paskolos dalį kiekvieną mėnesį (5–10%) arba pasirinkdami nemokamą tvarkaraštį, kad suplanuotumėte savo mokėjimus kredito limito sąskaitoje, tačiau antruoju atveju tą dieną, kai susitarėte su banku, jūsų kredito limitas turi būti grąžintas arba jums bus paskirta bauda. Kreditinės kortelės yra unikalios ir tuo, kad jei turite mėnesio mokėjimo grafiką, tai atlikę šį mokėjimą turite galimybę dar kartą skolintis, sukurdami pakartotinio kreditavimo galimybę, kur vėl galima skolintis per sutarties laikotarpį, sumokant minimalų kiekvieną mėnesį.

Visų kreditinių kortelių dydis paprastai yra 85,60 mm x 53,98 mm, o tai yra tarptautinis standartas ISO7810 , o kreditinės kortelės išdėstymas, rodomi numeriai ir duomenys turi būti išdėstyti pagal ISO 7812 standartą, ir tokios operacijos yra būtinos, kad galėtumėte atsiskaityti bet kuria kreditine kortele bet kuriame mokėjimo kortelėje, taip pat išsigryninti pinigus bet kuriame bankomate ir kad kiekvieno banko kortelėse nebūtų skirtingų dydžių ir informacijos.

Latvijoje yra kelių rūšių kreditinės kortelės, pvz „Visa“, „MasterCard“ ir „AmericanExpress“ ir kiekvienoje kortelių grupėje yra dar išsamesni suskirstymai, pažymėti auksu, profesionalu, platina ir kt., ir kiekvienas kitas lygis yra prieinamas su didesnėmis mėnesio pajamomis, kai prestižiškiausių kortelių turėtojai turi gauti bent 3000E atlyginimo, kad gautum išmokas tokiose kortelėse. Visose šiose žinomose kortelėse taip pat yra lojalumo programų, taip pat įvairios nuolaidos restoranuose, oro uostuose, automobilių nuomos ir kitose kelionių ir pramogų įmonėse, kurios šioms kortelėms suteikia dar daugiau vertės, tačiau nepamirškite, kad iš kredito kortelės paprastai imama kasmetinė arba mėnesinis mokestis. Jei yra fiksuotas mėnesinis mokestis, jis skiriasi nuo Nuo 1 iki 10 Eurų per mėnesį, tačiau metiniai mokesčiai svyruoja nuo Nuo 10E iki 400E priklausomai nuo to, kurios kortelės norite. Kiti kreditinių kortelių privalumai apima kelionių draudimą ir kitas kortelių turėtojams prieinamas paslaugas.

Aukšto rango ir prestižinės kredito kortelės taip pat paprastai turi vadinamuosius laikotarpius be palūkanų arba palankius laikotarpius, kai kredito kortelės turėtojui suteikiama beprocentė paskola vienam ar 2 mėnesiams, tačiau, jei pinigai negrąžinami laiku, standartinis nustatoma palūkanų norma. paprastai sutarta sutarties sudarymo metu. Tokiu atveju, jei jums buvo išduota kortelė be palūkanų, tada, jei pasiskolinote, pavyzdžiui, 500E ir sumokėjote 400E, tuomet vis tiek turėsite mokėti palūkanas už visas 500E, kol bus grąžinti visi banko išduoti pinigai .

Parašykite komentarą